Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miből tudom megállapítani,...

Miből tudom megállapítani, azt, hogy éppen aktívan várakozom Isten megnyilvánulására az életemben?

Figyelt kérdés

#Isren
2016. okt. 12. 19:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kedves Chrisful!


Kérlek fogalmazd át a kérdésedet,hogy lehessen válaszolni rá!

2016. okt. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Üdv. Nemtudom , hogy kell a kérdésbe bele lépni, gondolom nem lehet. Mindegy, akkor ide írok. Úgy értem, hogy honnan ismerem föl azt , hogy éppen várakozom Isten valamilyen beavatkozására, és nem csak például nézek a semmibe.
2016. okt. 12. 20:39
 3/16 anonim ***** válasza:
A sajátodat csak tudod,ha eszednél vagy,s a másé nem a te dolgod.
2016. okt. 13. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Képzeld eszemnél vagyok és mégsem tudom, bár vizsgálódom. Azt meg hogy… a másé nem az én dolgom.. nem értem. Úgy érted más várakozásának megállapítása?
2016. okt. 13. 12:09
 5/16 anonim ***** válasza:
2016. okt. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

egy kereszténynek mindig van feladata, nem ér rá unatkozni.

Jézus elmondta, hogy lesz egy szolga osztály aki rendszeresen a föld minden szegletében kiosztja a teendőket a nyájnak.

Meg kellene keresni ezt a csoportot. s akkor aktív tagja leszel Krisztus királyságának

2016. okt. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves 5. Válaszadó.


Vicces videó. Köszi. De az a helyzet, hogy egyrészt pontosan ezért szeretném tudni , hogy kell várakozni , hogy Isten felébreszthessen. És éberré tegyen.

2016. okt. 13. 14:48
 8/16 A kérdező kommentje:
Persze kedves 6. Válaszoló. Én is jónak tartom a jó közösséget, amelynek központjában Krisztus van, csak ott a bökkenő, hogy ilyen csoport nincs a közelemben. A legfontosabbnak pedig az Istennel való közvetlen egységrejutást tartom. Azért köszönöm a választ.
2016. okt. 13. 15:16
 9/16 anonim ***** válasza:

(Héberek 10:23–25) . . .. 24 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


Krisztus azért vezette be, és még ma is támogatja azt a feladatot, hogy tanítványokat kell képezni, és megtanítani nekik Krisztus akaratát cselekedni.


Minden hol vannak gyülekezetek, csak utána kell járni.

Persze mielőtt azt gondolnád, hogy erőltetni akarom a hit nézetemet, elmondom, hogy Jehova Tanújaként, nekem is utaznom kell másik kerületbe, hogy Bibliai programokon tanulmányozásokon vegyek részt.

S ez vidéken sincs más kép.


Sőt más országokban van hogy kilométereket gyalogolnak vagy utaznak, hogy részt vehessenek ilyen eseményeken.

Mert annyira sokat jelent nekik ez, hogy lemondanak a kényelmükről, és elindulnak.


Nem tudom, milyen hit nézet szerint gondolkodol, a Tanúknak a jw. org honlapon le vannak írva, hogy az országban hol vannak gyülekezetek.

S biztos vagyok, hogy más felekezetek is felteszik ezt az internetre.

2016. okt. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Persze, megértem, hogy vannak és a környékemen is vannak gyülik, meg templomok, de a vallásuk , nem az én vallásom. Hitük nem az én hitem. Magyarul engem a meggyőződött hitemmel tutira kiköpnének, kizárnának, mert én az Istent természetfölötti Istennek tartom, és ahogy a Bibliában rendszerint természetfölötti dolgokat tett, úgy én azokat elvárom tőle, és ezt az elvárást akarom most meg tanulni, azért is kérdezek. Szóval nekem szükségem van Isten folyamatos beavatkozására, ahhoz, hogy azt mondhassam: Elég. És majd azután elmegyek téríteni akár vallásos embereket is.
2016. okt. 13. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!