Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki volt aki beszélt Mózeshez...

Ki volt aki beszélt Mózeshez egy csipkebokor képében?

Figyelt kérdés
Az Atya vagy a Fiú? Vagy más?

2016. okt. 27. 11:42
1 2 3 4
 11/38 Pietrosol ***** válasza:
0%

#11!


Hány embert ölt meg Jézus Krisztus és hány embert ölt meg egy másik ember Istenre hivatkozva?

2016. okt. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#12 ha megol valakit azt el kellett pusztitania a mi erdekunkben

hogy lehet ellenerzesed Isten iteleti miatt? mintha ember lenne aki hibazhatna tetteiben

2016. okt. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
72%

#13 #12

iteletei *


istenre hivatkozas az telesen mas, ember a ugy hazudik embertarsanak ahogy csak bir (a gonoszak)

2016. okt. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 Pietrosol ***** válasza:
0%

Közveszélyes Kontár!


Milyen érdekekről van szó?

2016. okt. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Miért "mészárolta" le Mózes népe azt a sok népet? Erre Jézus adott választ, miközben tárgyalt Ábrahámmal:

Ábrahám megkérdezte, hogy mikor fog a népe Kánaánba jönni, mire a válasz ez volt:

1Móz 15,16

"Csak a negyedik nemzedék tér meg ide; mert az Emoreusok gonoszsága még nem tölt be."


Tehát ítélet hajtódott végre, amit sem Te sem én nem bírálhatsz felül, és nem ítélhetsz el.

2016. okt. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 Pietrosol ***** válasza:
0%

#16!


Nem látom Jézus nevét az idézetedben. Honnét szedted ezt? Ne kajlálkodj 'léci'!

2016. okt. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%
#15 nem erdeked ha egy viperatol megszabaditanak? ha neked nem akkor magad is vipera vagy?(mert akkor nincs erdeked ehhez, mivel karod van belole, es magad is kart fogsz szenvedni)
2016. okt. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Pietrosol!


Ábrahám akivel beszélt, úgy hívta, hogy JHVH, és ezt nem egy ízben tette, beszélgetésük minden megszólításában JHVH szerepel. Alkudozott vele, tehát hatalma volt annak a valakinek, hogy elpusztítsa vagy sem Sodomát. Az a valaki két angyallal jött Ábrahámhoz, de Sodománál már nem volt velük. Istent soha senki nem látta, ezt tudjuk, de mégis Ábrahám a JHVH-val beszélt szemtől szembe, és Ádámnál az éden kertjében sétált JHVH, és szemtől szembe beszélt Ádámmal. Tehát a JHVH nem lehet az Atya, mert őt nem látta senki, de JHVH-t többen is, még az ószövetség idejében. Jézus többször utalt arra, hogy tevékenykedett Mózes népénél, csak egy példaként: "hányszor akartam egybegyűjteni a te fiaidat, miképen a tyúk az ő kis csirkéit az ő szárnyai alá, és ti nem akartátok!"


Úgyhogy lehet, hogy az általam idézett részben nem szerepel Jézus neve, ami így nem igaz, mert nagyon sokszor szerepel a JHVH, amint beszélget Ábrahámmal, de nem "kajlálkodok"

2016. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Ugyanaz beszélt Mózessel, mint Ábrahámmal. De ki beszélt Ábrahámmal? Jézus szerint Ő, azaz a megtestesülés előtti Krisztus, a Messiás.


"Ábrahám a ti atyátok örvendezett, hogy meglátja az én napomat; látta is, és örült. Mondának azért néki a zsidók: Még ötven esztendős nem vagy, és Ábrahámot láttad? Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok." (Jn 8,56-58)


Melyik ószövetségi eseményre utalt Jézus, amikor meglátta Ábrahám Krisztus fényét, és örvendezett benne? Erre:


"Ekkor arcára borúla Ábrahám, és nevete és gondolá az ő szívében: vajjon száz esztendős embernek lesz-é gyermeke? avagy Sára kilencven esztendős lévén, szülhet-é?" (1Móz 17,17)


Annyira nagy hatással volt Ábrahámra a Krisztussal való találkozása, és ahogy gurult a nevetéstől a földön, hogy még a fiát is Jicháknak, azaz nevetésnek nevezte el.


Pietrosol nem hisz Jézus Krisztus isteni mivoltában, és feltámadásában. Az egyéb hozzászólásai alapján csupán egynek tekinti a bölcs emberek közül, aki nagy tanító volt, mint mondjuk Lao-ce, Kung Fu-ce, Buddha, de a mai világra nincs befolyása, mert meghalt. A múltkoriban például ezt válaszolta egyik felhasználónak a Miért nem jelenti ki magát nekem Jézus? kérdésére: "A csendet akarod hallani?" De fentebb is annak a véleményének adott hangot, hogy Mózes senkivel sem találkozott. Úgyhogy szerintem kár az energiáért: látó szemekre és halló fülekre lenne szüksége, de nem akar látni, és nem akar hallani, mivel már zsigerből tudja a tutit.

2016. okt. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

"Egy értelmezés szerint, de János ott igét, azaz beszédet írt. Sehol az evangéliumokban és Jánosnál sem jelenik meg Jézus, mint az ige. Isten beszéde lett testté. János itt arról beszél, hogy az, aki teremtett mindent a szava által, mert a kezdetnél nem volt más, csak Isten, és a teremtő szava. Ez a kettő egy volt. Ez által lett minden, és ez a beszéd, ez az ige, mely teremtett mindent, most testté lett. Megszületett az, akiről Isten szava szólt, a megváltó. "


Nehéz neked az ösztön ellen rugódoznod:)

Lássuk, most lassabban, hogy emésztehtő legyen. mivel az egész János 1 fejezet egybefüggő, így kiemelhetem ezta részt, nem veszít az eredeti jelentéséből, ahol az alany az Ige (Jézus).


János

1,14 És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.

1,15 János bizonyságot tett ő róla, és kiáltott, mondván: Ez vala, a kiről mondám: A ki utánam jő, előttem lett, [vers 27.30.] mert előbb volt nálamnál.


Tehát az Ige, akiről János bizonyságot tett az 1.15-ben olvasható módon. Keressük meg ezt a jelenetet az Evangéliumban:


János

1,26 Felele nékik János, mondván: Én vízzel keresztelek; de köztetek van, a kit ti nem ismertek.

1,27 Ő az, a ki utánam jő, a ki előttem lett, [vers 15.30.] a kinek én nem [Mát. 3,11.] vagyok méltó, hogy saruja szíjját megoldjam.

1,28 Ezek Béthabarában lettek, a Jordánon túl, a hol János keresztel vala.

1,29 Másnap látá János Jézust ő hozzá menni, és monda: Ímé az [Jel. 5,12.] Istennek ama báránya, a ki [Ésa. 53,7.] elveszi a világ bűneit!


Jééé, megint csak Jézushoz vezet az út, ráadásul ki sem kellett lépni János 1. fejezetéből.

Most már volnál szíves te is az Igével, fejezetekkel, igeösszefüggésekkel bizonyítani végre az eddig emberi, téves elmélkedésnek tűnő egyedi teológiádat? Ha pedig nem hiszel a Biblia tévedhetetlenségében, akkor kérlek írd meg és már abba is hagyom.

Minden Jézus által, Jézusra nézve van ebben a fizikai téridő világban. A biblia összes igéje is Jézusra mutat.

És hiába blamálod el a János 1.3 és a Zsidó 1.2 közti pontos összefüggést, attól még igaz.


Mindenesetre mivel Te is és én is kétszer írtuk már le ugyanazt, így nem látom értelmét ennek folytatásának


Az Úr áldjon!

2016. okt. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!