Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki volt aki beszélt Mózeshez...

Ki volt aki beszélt Mózeshez egy csipkebokor képében?

Figyelt kérdés
Az Atya vagy a Fiú? Vagy más?

2016. okt. 27. 11:42
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Pietrosol, a becenevet az különbözteti meg a gúnynévtől, hogy a becenév mögött kétoldalú konszenzus van, míg a gúnynevet egyoldalúlag akasztják az emberre, a megkérdezése nélkül. Például Nemecsek Ernő nevét nem becézésképpen írták kisbetűvel, hanem azért, hogy nyilvánosan megalázzák. Ha visszamenőleg megnéznénk az utolsó száz nekem intézett hozzászólásodat, és átlagolnánk, hogy hány százalékban voltál hajlandó a nick nevemet képező tíz betűt a megfelelő számban és sorrendben leírni, akkor igen alacsony szám jönne ki. Az alternatív megszólításokat nem becézésnek szántad te sem. Úgyhogy nekem ne játszd itt a megcsalt szeretőt, hogy "én mindenkiben csalódtam, nem sajnált senki", mert rendszeresen voltál velem tuskó, méghozzá szándékosan, ugyanis szóvá tettem, és annál inkább úgy csináltad. Mi ez, ha nem provokáció? Kifogásolhatod ugyan, hogy nem szólítottalak meg fentebb, de nem is neked írtam, csak te is szerepelsz benne név szerint. Ha mást nem is, azt értékelhetnéd, hogy nem a hátad mögött tettem. Azt is értékelhetnéd, hogy én nem kezdtem a nick nevedet átírni, és azzal jópofizni, pedig nem esne nehezemre párat csavarni rajta. A tehenes hasonlatodat már többször hallottam, rendszeresen városi emberektől, de te vagy az első, aki ezt rám vonatkoztattad. Én nem tartottam még tehenet, csak kecskét, birkát, disznót, pulykát, kacsát, libát, tyúkot, legalábbis, ami a haszonállatokat illeti, de ezek alapján sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom az állításodat.


Azt mondod, félreértettelek. Ha ez igaz, nem így lenne, ha nem rébuszokban beszélnél. Ez egy egyértelmű hitvallás:


Hiszek egy Istenben,

mindenható Atyában, mennynek és földnek Teremtőjében.

És Jézus Krisztusban, az Ő egyszülött Fiában, a mi Urunkban;

aki fogantatott Szentlélektől, született a szűz Máriától;

szenvedett Poncius Pilátus alatt;

megfeszítették, meghalt és eltemették.

Alászállt a poklokra, harmadnapon feltámadt a halottak közül;

fölment a mennybe, ott ül a mindenható Atyaisten jobbján;

onnan jön el ítélni élőket és holtakat.

Hiszek Szentlélekben.

Hiszem az egyetemes Egyházat;

a szentek közösségét, a bűnök bocsánatát;

a test feltámadását és az örök életet.


Továbbá azt is hiszem, hogy Jézus ma is tevékenykedik, de csak az Egyház által, illetve abban is hiszek, hogy az egyetemes Egyháznak a Hit Gyülekezete is része. Vannak még további dolgok is, amelyekben hiszek, és meg is tudom indokolni, hogy miért. De mi a te hitvallásod? A múltkor KZS megkérdezte, hogy milyen vallású vagy, hova tartozol. A válaszod az volt, hogy egyik felekezethez sem tartozol. Azt azonban nem mondtad, hogy sehova nem tartozol, csak azt, hogy nem felekezethez. Szóval, nem jársz össze másokkal soha a hit dolgaival kapcsolatban? Nincs olyan ember, akinek odafigyelsz a beszédére, akit elfogadsz? Ha nem hitelesen írtalak le fentebb, mi az, amiben tévedtem? Hiszel Jézus Krisztus isteni mivoltában? Hiszel a feltámadásban? Abban, hogy Jézus testben feltámadt, és együtt evett a tanítványaival? Hiszel az Ószövetségben? Hiszel az Újszövetségben? Jézusnak minden lejegyzett szavát elfogadod?

2016. okt. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 How Arrow ***** válasza:

Szia kérdező.

A válasz a kérdésedre:

Ján 1:18 Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, aki az Atya keblében van, az jelentette ki [őt].


A kimagyarázások sátáni eredetüek.

2016. okt. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 Pietrosol ***** válasza:

#30!


Nem válaszoltál.


Csak néhány a sok-sok mészárlásból. 2 Mózes 32: 27-28; 4 Mózes 16: 35; 4 Mózes 31,, stb.


Sehol nem látom ezekben a Sátán kifejezést. Ezekhez is hozzáfantáziálsz egy nem létező dolgot, mint azokhoz, hogy Jézus volt a mészárlások elrendelője. Ez amúgy is érthetetlen. Egyszer Jézusra tolod, aztán Sátánra, aztán jhvh-ra.


A gyilkossággal kapcsolatban pedig annyit, hogy ezek szerint, ha téged halálra késelnek egy sikátorban, Isten nevében, akkor az nem baj, mert bár elhamvasztanak, eltemetnek, de nem halsz meg.


Sajátos valóságban létezel.

2016. okt. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 Pietrosol ***** válasza:

Asperrimus!


'Szóval, nem jársz össze másokkal soha a hit dolgaival kapcsolatban?'


Az ember hite az ahogy éli a mindennapjait. Nem egy zárt közösségen belül, hanem mindenhol.


'Nincs olyan ember, akinek odafigyelsz a beszédére, akit elfogadsz?'


Fent.


'Ha nem hitelesen írtalak le fentebb, mi az, amiben tévedtem?'


Mózessel kapcsolatban jól látod. A többiben a névelők és mondatvégi írásjelek helyesek.


' Hiszel Jézus Krisztus isteni mivoltában? Hiszel a feltámadásban? Abban, hogy Jézus testben feltámadt, és együtt evett a tanítványaival?'


Isten és ember nem kettő.


' Hiszel az Ószövetségben?'


Nincs szövetség Isten és ember között a fentiek miatt.


' Hiszel az Újszövetségben?'


Fent. Az irat címe 'jó hír'.


' Jézusnak minden lejegyzett szavát elfogadod?'


Igen kivéve amit a szájába adtak.


Megnyugodtál?

2016. okt. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Kitérő válaszokat adtál. Azaz nem válaszoltál. Ez azonban nem zökkent ki a nyugalmamból.
2016. okt. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 Pietrosol ***** válasza:

Asperrimus!


Megszólítás! Nagyon lassan tanulsz. Gingko biloba.


Melyik választ nem értetted? Segítek.

2016. okt. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Táplálék okozta a "csipkebokros" történetet.

[link]

2016. okt. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Nem tanulok lassan, csak megválogatom a tanáraimat. Legalább annyira tisztában vagyok a bevett társadalmi normákkal, szokásokkal, gyakorlatokkal, mint te, és disztingválni is tudok annyira, szerintem jobban is, de erről nem nyitok vitát, ha te máshogy gondolod. Felismerem a tiszteletlenséget is, ahogy azt is, ha le akarnak kezelni. Ezekre nem vagyok vevő, és csak azt tisztelem alanyi jogon, aki ugyanezen az alapon tisztel engem. Sem a bizalmat, sem a tiszteletet nem keverem össze a szeretettel. Ha te tisztelettel viszonyulsz hozzám, akkor én is azt fogom tenni. De amíg erre nem vagy hajlandó, addig ne követelőzz. Az nem tisztelet, hogy az utóbbi tíz üzenetedben tisztességesen megszólítottál, legalábbis nem közömbösíti az előző százat. Döntsd el, hogy hogyan tovább, és legyél következetes. Én is az leszek.


Kitérő válasznak pedig a nem egyenes választ nevezem. A "Hiszek egy", az egy hitvallás. Leírhattam volna saját szavaimmal is, de már megfogalmazták helyettem. Neked mi a hitvallásod? Egyáltalán rendszerbe van-e szedve, vagy menet közben alakítod? Nem tudjuk, mit gondolsz Jézusról, legfeljebb azt, hogy mit nem, de azt is csak cseppenként adagolod. Nem tudjuk, hogy szerinted melyik lejegyzett szavát adtuk mi Jézus szájába, ahogy azt sem, hogy mi az alapja a Bibliában való szelekciódnak? Jézus szerint az Írás fel nem bontható. Ezt is mi adtuk szerinted Jézus szájába? Mi erre a bizonyítékod? Vagy nincs szükség arra, elég úgy gondolni? Hogy érted azt, hogy az ember és Isten között nincs különbség. Nagy bajban lennénk, ha ez így lenne. Az 50. Zsoltár ezt mondja:


"Hallgass én népem, hadd szóljak! Te Izráel, hadd tegyek bizonyságot rólad; Isten vagyok én, a te Istened. Nem feddlek én téged áldozataidért, és hogy égőáldozataid szüntelen előttem vannak. De nem fogadhatok el tulkot a te házadból, vagy bakokat a te aklaidból; Mert enyém az erdőnek minden vadja, a barmok az ezernyi hegyeken. Ismerem a hegyeknek minden szárnyasát, és a mező állatai tudva vannak nálam. Ha megéhezném, nem mondanám meg néked, mert enyém e világ és ennek mindene. Avagy eszem-é én a bikák húsát, és a bakoknak vérét iszom-é? Hálával áldozzál az Istennek, és teljesítsd a felségesnek fogadásidat! És hívj segítségül engem a nyomorúság idején, én megszabadítlak téged és te dicsőítesz engem. A gonosznak pedig ezt mondja Isten: Miért beszélsz te rendeléseimről, és veszed szádra az én szövetségemet? Hiszen te gyűlölöd a fenyítést, és hátad mögé veted rendelésimet! Ha lopót látsz, mellé adod magad, és ha paráznákat, társalkodol velök. A szádat gonoszságra tátod, és a nyelved csalárdságot sző. Leülsz és felebarátodra beszélsz, anyád fiát is megszidalmazod. Ezeket teszed és én hallgassak? Azt gondolod, olyan vagyok, mint te? Megfeddelek téged, és elédbe sorozom azokat. Értsétek meg ezt, ti Istent felejtők, hogy el ne ragadjalak menthetetlenül: Aki hálával áldozik, az dicsőít engem, és aki az útra vigyáz, annak mutatom meg Istennek szabadítását." (7-23)


Maga Jézus is azt mondta a júdeaiaknak, hogy nincs meg bennetek az Isten szeretete. Ha az ember és Isten között nem lenne különbség, akkor az emberi szeretet azonos lenne az isteni szeretettel.


"Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, amelyek bizonyságot tesznek rólam; És nem akartok hozzám jőni, hogy életetek legyen! Dicsőséget emberektől nem nyerek. De ismerlek benneteket, hogy az Istennek szeretete nincs meg bennetek: Én az én Atyám nevében jöttem, és nem fogadtatok be engem; ha más jőne a maga nevében, azt befogadnátok. Mimódon hihettek ti, akik egymástól nyertek dicsőséget, és azt a dicsőséget, amely az egy Istentől van, nem keresitek?" (Jn 5,39-44)

2016. okt. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!