Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vallásról hivatalosa...

MIKLÓS18 kérdése:

Katolikus vallásról hivatalosan is protestánsra áttréni milyen eljárással lehet?

Figyelt kérdés
Egyik hozzátartozóm az illető,Katolikusként keresztelt,azonban újonnan a protestáns tanokat követi.Családomból többen helytelenítik e tervét,de annyira ragaszkodik hozzá,hogy átáll,hogy a békesség jobb-nem állunk ellent-Megköszönném,ha egy hozzáértő a teljes procedúra-menetet is leírná,mert hithű Katolikus vagyok én is,de ilyennel még nem találkoztam.(Fontos kiegészítő infomráció,ami befolyásolhatja a jogi tényezőket:17 esztendős az illető!)Előre is köszönöm szépen válaszaikat!

2016. nov. 5. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell semmilyen procedúra. Bemegy a református parókiára, ott bejelenti, hogy a közösségbe akar tartozni, és ennyi.
2016. nov. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem majd konfirmálnia kell.
2016. nov. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kzs ***** válasza:

@ 1-2. válaszadók


Nincs szó arról, hogy az illető reformátusra akarna áttérni

-----------

@ Kérdező


Semmilyen eljárás nincs (legalábbis a HitGyüliben nem).

2016. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Isten előtt nem az számít, hogy milyen vallású vagy, Isten a szíveket vizsgálja. Azt nézi, hogy meg éled e szeretetben a hitedet. Hiába vagy katolikus vagy református, ha Jézus nem él a szívedben és nem bántad meg Neki őszintén és alázatosan a bűneidet és nem hívtad be, nem fogadtad Őt be a szívedbe. Ha nem éled meg a hitedet alázatosan, személyválogatás nélkül, önzetlen szeretetben, irgalomban, megbocsátásban, akkor teljesen mindegy, hogy katolikus vagy vagy református vagy más protestáns vallású.
2016. nov. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez teljesen igaz,a legutolsó válasz,de mindentől függetlenül egy fontos tényező:lázadó korszakát élő személy az érintett,akivel épp most nagyon nehéz zöld ágra vergődni!
2016. nov. 19. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!