Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberek miert nem szoktak...

Panpeter2016 kérdése:

Az emberek miert nem szoktak imadkozni, pl etkezes elott?

Figyelt kérdés
Eszre vettem, hogy minden filmben imadkoznak az emberek etkezes elott. Akkor eloben ez miert nem szokas?
2016. nov. 21. 03:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Ismersz minden embert és ott vagy minden ember minden étkezésénél, hogy ezt így konkrétan kijelented?
2016. nov. 21. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Voltam mar tobb helyen is vendegsegben eletem soran es sehol sem imadkoztak! Es ebbol adodoan szerintem sokan masok sem szoktak. Ebbol gondolom, hogy csak a filmekben szokas!
2016. nov. 21. 04:59
 3/29 anonim ***** válasza:
75%
Mert van ahol jól főznek és meglehet enni.
2016. nov. 21. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%

Egyaltalan nem imadkoznak minden filmben. Pl. nem emlekszem magyar filmre, amiben imadkoznanak.

Nem imadkoznak egyetlen akciofilmben sem, egyetlen vigjatekban sem. A komoly hangulatu filmekben sem altalanos, szoval nem igazan ertem a kerdesedben a "minden" szot.

Vagy, eletedben lattal osszesen harom filmet es azokban veletlenul pont imadkoztak, igy most azt hiszed, hogy minden filmben igy van...?

2016. nov. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%
Én meg olyan társaságban mozgok, ahol mindig imádkoznak étkezés előtt. Akkor most melyikünk él másik bolygón?
2016. nov. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
50%

Régen Magyarországon is szokás volt étkezések előtt imádkozni. Sőt, a vallásos, katolikus családokban imádkoztak lefekvéskor és reggel, amikor felkeltek. De a reggeli,déli, esti harangszókor az Úr angyalát is elmondták.

Azt nem tudom, hogy van-e olyan család, ahol ma is imádkoznak ilyenkor.

2016. nov. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Minden filmben???
2016. nov. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
94%
A Kaptár című filémben sem imádkoztak, pedig ott aztán volt lakmározás rendesen!
2016. nov. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Alain Delon ***** válasza:
51%
Megfordítom a kérdést: Miért kéne?
2016. nov. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
90%
Ez kultúra és vallási irányzat függő. Refi koliban pl. rendszeres volt a "JölvelJézuslégyvendégünk,áldmegamitadtálnékünk,ámmen".
2016. nov. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!