Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberek miert nem szoktak...

Panpeter2016 kérdése:

Az emberek miert nem szoktak imadkozni, pl etkezes elott?

Figyelt kérdés
Eszre vettem, hogy minden filmben imadkoznak az emberek etkezes elott. Akkor eloben ez miert nem szokas?
2016. nov. 21. 03:36
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
89%

Szép Jó estét, bemutatkozok,én vagyok az IQ fájter, én írtam a kaptáros filmes választ. Igen, nagyon szégyenlem magam, hogy egy ilyen nagyon fontos, intellektuális kérdést széjjeltrollkodtam.


Először is a zombis filmek is filmek nem csak azok,amiket te láttál, vagy amit most beleértesz magadnak a "minden film" kategóriájába,hanem a Kaptár című film is rendes film és ott bizony nem láttam imádkozó embereket leszámítva azokat akik az életükért imádkoztak. Mivel a válaszom abszolút releváns volt, ezért még a moderátorokhoz sem mehetsz oda sírni, hogy nem a kérdésre válaszoltam.


Másodszor pedig elég nagy naivitás kell ahhoz, hogy a felvilágosodás után 200 évvel rádöbbenjen valaki, hogy "Úristen, valahol tényleg nem imádkoznak?"! Aki nem vallásos az triviálisan nem imádkozik. Mivel a nem vallásos emberek számára is készítenek filmeket, ezért következtetésképp nem minden filmben imádkoznak.

2016. nov. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Eloszor is koszonom szepen annak aki ertelmes valaszt irt. Az aki meg nem tudott ertelmes valaszt adni a kerdesre, hat nem lettem toluk kevesebb. Es meg csak sirni se fogok. Inkabb csak nevetek. A kerdesemben pedig ugy szolt a kerdes, hogy :


Eszre vettem, hogy minden filmben imadkoznak az emberek etkezes elott.


Es igen minden filmben altalaban imadkoznak az emberek etkezes elott.


Nem arra voltam kivancsi, hogy miert nem imadkoznak a filmekben az emberek. A kaptarban meseld mar el nekem, hogy hol van olyan jelent, ahol leulnek egy asztalhoz az emberek enni?

Altalaban minden olyan filmben ahol van nagy csaladi etkezes imadkoznak: pl ott a halalosabb iramban film is ott is van ima.


Direkt beleraktam azt a ket szot is hogy ETKEZES ELOTT.

2016. nov. 22. 01:40
 23/29 A kérdező kommentje:
Vagy ott van peldaul az apadra utok, vejedre utok. es meg sorolhatnam....
2016. nov. 22. 01:42
 24/29 Alain Delon ***** válasza:
84%
Meg van pl. az Argo, Argo 2. Azokban épp nem imádkoznak...
2016. nov. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Vannak, akik vallásosok, de nem imádkoznak étkezés előtt, mert nem szoktak. Aztán vannak, akik magukban imádkoznak, mert például utcán vagy vendéglőben nem szokás hangosan imádkozni.
2016. nov. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
85%

"Eszre vettem, hogy minden filmben imadkoznak az emberek etkezes elott."


https://www.youtube.com/watch?v=LCKrQb9vb0s


Hol a fenében imádkozik itt Bud Spencer és Joe Bugner?


Tehát legalább egy filmben nem imádkoznak, magyarán nem lehet igaz a fenti mondatod.

2016. nov. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:

Kicsit pontosítanám a meglehetősen általános kijelentést. Nagyon sok amerikai filmben, amelyben vallásos családot mutatnak be étkezéskor, imádkoznak. Persze ez nem zárja ki, hogy vannak olyan, nem az USÁ-ban készült filmek is, amelyekben imádkoznak étkezés előtt.

Mi azért nem imádkozunk étkezés előtt, mert a családomban ez nem volt szokás, nem tanítottak nekünk asztali imádságot. Pedig a szüleim katolikusok, de nem járnak rendszeresen templomba. Nem sok olyan családnál jártam életemben, ahol imádkoznak evés előtt. Akik igen, azok rendszeresen járnak templomba is.

2016. nov. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Ay carramba! ***** válasza:
50%
Talán mert az étel nem öl, és nincs értelme...
2016. dec. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"A tobbi ertelmes valaszokat koszonom szepen, jo tudni hogy vannak meg jo emberek :) Ugy erzem ez egy komoly poszt."


Aki nem imádkozik az nem is jó ember?

2017. jan. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!