Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kérjem kiszemeltem...

Hogy kérjem kiszemeltem szerelmét istentől?

Figyelt kérdés
Hogy kérhetném meg istent, hogy segítsen nekem (adjon erőt és bátorságot) felszedni a kiszemeltemet, és, hogy szerelmesedjen belém az a lány? Tudom nem csak ennyi lenne de értitek (aki vallásos). Iránta nem úgy érzek, hogy megd*gnám aztán csak ennyi. Vele elképzeltem sokszor az életem. Hogy tudom megkérni istent? És teljesíti?
2016. nov. 23. 16:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Isten tudja,hogy mi kell neked.Imádkozz hozzá őszinte hittel,szívvel,és lélekkel! De azért! Isten bölcs.Jobban tudja,hogy neked,mikor mire van szükséged.Így nem árt,ha kéred is tőle,de azért a döntés jogát jobb az Ő kezébe adni.(tehát legyen meg Isten akarata).Isten útjai kifürkészhetetlenek.Lehet,hogy esetleg "jobbat,megfelelőbbet" szán neked.Így kérd,ha Ő is úgy gondolja,hogy Ti egypár vagytok.

2016. nov. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Csatlakozom az előttem íróhoz,csupán egy másik szempontból ugyanaz.


Minden embernek tiszteletben kell tartani a szabadakaratát,így Isten is tiszteletben tartja kiszemeltedét.Azt ki lehet játszani mágiával,furfanggal,de jó nem származhat olyanból,csak szenvedés.


Nekünk embereknek,rá kell hangolódnunk a szeretet hullámhosszára,s életünket a krisztusi szeretetben kell megélnünk.A szeretet megérzi,hogy kiért mi jót tehetünk,s ez építi jellemünket.A szeretetnek csodás vonzása van,mely boldogság fele vezet.

2016. nov. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

Tisztelt kérdező, feltételezem az írásodból eléggé fiatal lehet, kamasz, és még a felnőtt kor, korai szakaszában is /sokan még utána is/ ezeket az ő életem szerelme érzésekből, vágyakból fakadó felbuzdulások általában nem úgy szoktam elsülni, ahogy az ember elképzelte, az előttem szóló jól írta, hogy aki hívő ember, tudja, hogy Isten pontosan tudja mi a jó nekünk, rengetegszer a vágyaink egészen ellentétesek, azzal, amit Isten szánni akar nekünk, hidd el az idősebb hívőknek, hogy a görcsösen ragaszkodás olyan vágyakhoz, ami nem Isten felé történik, az általában fájdalommal, és sértődéssel jár, nagyon sokan, köztük én is, elég sokszor megharagudtam Istenre, hogy miért nem azt adta nekem amit akarok, aztán amikor esetleg megkaptam, és csalódnom kellett, rá kellett jönnöm, hogy a saját értelmemre, vágyaimra való ragaszkodás nem igazán segít. Nem szeretnélek lebeszélni arról, hogy úgymond elengedd ezt a lányt, bízz Istenben, és Ő úgy is megadja neked azt amire valóban szükséged van. Van is egy remek film, amit ajánlok neked.


https://www.youtube.com/watch?v=5EkkdhkCkF0&list=PLjCMpqzfKz..

2016. nov. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérés hogy lebeszéljetek...
2016. nov. 23. 17:51
 5/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! :)

Nem lebszélés ez! :) Csak,ha az ember még idejében fordul Istenhez,sok-sok csúnya csalódástól,fájdalomtól,és zűrzavartól tudja ám megvédeni.Az ember azt gondolja magáról,hogy ő tudja magáról.Dehogy tudja! Azt csak Isten látja át,hogy nekünk mi is jó valójában! :)

Ez nem lebeszélés.Csak intés,egy esetleg később kiderülő,mostani "rossz" döntésről.

Egy filmből hadd idézzek,ami arról szólt,hogy egy felnőtt ember rájött az igazságra ezt mondta Istennek: "Istenem ,Te aki saját magamtól mentettél meg!"

És milyen igaza volt.Az ember csak a sötétben tapogatózik Isten nélkül.Hiddel,akik megismerték Istent,mind azt mondják,bánják,hogy nem előbb!Mert sok kudarctól megmenthették volna saját magukat! :)

2016. nov. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyszóval,mivel Isten sokkal,de sokkal jobban tudja,hogy nekünk mi a jó,így kérheted Tőle igen,hogy neked tetszik a hölgyike.De a döntést add mindenképpen Isten kezébe.
2016. nov. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Ákos13 ***** válasza:

Isten nem fog segíteni neked. Viszont te sokat tehetsz azért, hogy felszedd a kiszemeltedet. Csak te tehetsz érte bármit is, fentről hiába várod a segítséget. Csajozós tippeket viszont inkább másik kategóriában kérj, mert én például még annyira sem értek a nőkhöz, mint te, nem is igazán foglalkoztatnak, mások meg csak jönnek majd idézgetni a Bibliából, azzal meg sokat nem fogsz érni.

Tanulj meg felszedni egy lányt, csak így van esélyed. Biztos bókolni kell neki, esetleg ajándékot venni, elhívni randira, tudja a fene. Ha meg nem vagy elég bátor hozzá, akkor mérlegelj el kicsit: ha megpróbálod, és sikerül, akkor nagyon jó lesz neked. Ha megpróbálod, de felsülsz, az nem lesz annyira jó, az igaz, de megpróbálhatod megint. De ha meg sem próbálod, akkor esélyed sincsen arra, hogy közös jövőtök legyen. Az meg talán rosszabb is, mintha megpróbálnád, de felsülnél. Ezen gondolkozz el, és mérlegeld, megéri-e félénknek maradni.

2016. nov. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves Ákos13!


Te is sok csalódástól,és helytelen döntésektől tudnál ám megmenkülni,ha Te is idejében Isten segítségét kérnéd.

És méghozzá,az imához semmire nincs szükség, csak megtenni.Még pénzbe sem kerül.:)

2016. nov. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ákos13 ***** válasza:

Régebben imádkoztam Istenhez, és valamiért semmi nem történt. Vajon miért? Egyértelműen azért, mert nem hallgatja meg az imáinkat. Ebből két dolog is következhet: nem érdeklik a mi kis apró-cseprő dolgaink, vagy egyszerűen nem létezik. Igazából mindegy is, a lényeg, hogy nincs hatása az imának.


https://www.youtube.com/watch?v=mTzBD9qZy4c

2016. nov. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%

sokan értik félre Isten létezését.


Kedves kérdező, Isten nem a mi pincérünk, vagy a mesékben szereplő aranyhal, hogy teljesíti 3 kívánságunkat.


Persze ettől függetlenül lehet kérni és kell is, hiszen erre buzdít minket a szavában is.

De a kérés mellett rendszeresen hálával is járulhatunk elé.

s ha kérésed összhangban van a szándékával, vagy erkölcsi elvárásaival, akkor segítséget ad, de csodát nem csinál.


Javaslom tárd fel neki konkrétan az ügyet, rendszeresen.


Egyébként pedig érdekesek az ilyen jellegű kérések.


S nem sértegetés vagy rosszindulattal írom, de általában nem nagyon tolonganak Isten szolgálatában vagy a keresztény élet területén azok akiknek ilyenkor eszükbe jut Isten, máskor meg nem.

2016. nov. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!