Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi egy őszinte...

Jehova Tanúi egy őszinte választ szeretnék olvasni a részetekről, megkapom? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Mi hajt benneteket, mi az oka annak, hogy ennyire fanatikusan(elnézést a kifejezésért) mentek fejjel a falnak?

Ne mondjátok azt, hogy a hitetek mert nekem is van hitem, és mindenki másnak is van hite. Persze a hit is lehetne egy ok, de nálatok ez ha így lenne akkor vak hitről kellene beszélnünk de ezt ti saját magatok utasítjátok vissza.

Azt sem tudom elfogadni öszinte válasznak, hogy a szeretet lenne az az ok, mert ha ez így lenne akkor nem léteznének olyan honlapok mint pl. az exjt.hu vagy a jehovatanuiblog.hu vagy örtoronyfigyelők meg stb oldalak. Akkor egyszerűen egy olyan "páncél" venne körűl a szervezetet amin képtelenség lenne rést ütni. De ezt ti is nagyon jól érzékelitek és tudjátok, hogy elég sebezhető főleg most az utóbbi időben a szervezetetek.

De akkor mi az az ok ami arra késztet titeket, hogy ennyire vakon kövessetek egy olyan vallási irányzatot ami egyáltalán nem biztos, hogy a helyes úton jár?

Rendben van én azt elfogasdom, hogy ti úgy látjátok, hogy minden más vallás hamis és csak a tiétek az igaz, és valójában pontosan itt van a bibi mert én ennek a "bibinek" az okát keresem!

Nagyon érdekel, hogy mi az ami hajtja azt a belső "motortt" bennetek.

Az ismeret szerzés lenne az!? De vajon ez elég a megváltáshoz?

A hírdetés lenne az!? De mi az oka annak, hogy hírdetsz? Miért teszed!?

Tehát rengeteg szál van de ezek a szállak olyanok mint egy pókháló, és minden szál a pókhoz vezet. Szóval az ok csak egy lehet!

De mi az!?


Én nem végeztem teológiát, elmegyek a templomba részt veszek a misén áhitattal meghallgatom a papot, és hogyha olyan valami fogja meg a figyelmemet amit hasznosnak találok embertársaim részére is akkor írok egy blogot és megosztom másokkal is, de nem erőszakoskodom senki otthonába és főleg nem fenyegetőzöm armageddonnal vagy preapokaliptikus jóslatokkal mert Jézus nem ezt várja el tőlem.

Ő inkább azt várja el tőlem, hogy a szetretetet a megbocsátást és a feltámadást hírdessem, és semmi esetre sem a káoszt meg hasonló horrorisztikus dolgokat.

-Nálatok ez nem így van mert nektek nincs pap, nincs prédikátor ti csak magatok vagytok egy szervezet árnyékában ami irányítja az egész világon a híveit, ami, vagy talán helyesebbe fogalmazva AKI még azt is megmondja, hogy hova kell pontot tenni. Tehát magyarán mondva nincs szabadságotok gondolkodni!-amitek van az egyszerűen csak egy szervezet akarata.


De mi az oka, hogy ti ennek nem tudtok ellen állni?

Mivel bíztat benneteket, hogy egyszerűen nem veszitek sokszor észre azt a fájdalmat és azt a kopárságot amit magatok után hagytok?


Lessz olyan tanú aki meg fogja tudni válaszolni nekem ezeket a kérdéseket őszintén?

Hát reménykedem...



2016. nov. 25. 13:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%
Agymosottak
2016. nov. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%
Saját maguk zárják ki magukat! De annyi gondolat sincs bennük,hogy saját maguk meggyőződjenek az igazság felől.És ez a legnagyobb baj!
2016. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
40%

Szia,

Én nekem személy szerint meggyőződve lett hitem, aki ketsegbevonja, szívesen folytatok eszmecserét más vallasokról, filozófiáról, evolucioról, mert elég sok mindennek utánanéztem, és nem csak immel-ámmal. Mivel tapasztalataim alapján ezt a vallást találtam a leginkább Bibliai parancsokat követőnek ezt választottam.

Hogy miért hirdetünk? Olvasd el, Bibliai parancs, Jézus parancsolta, ő maga is ezt tette. Másrészt embertársaink iránti szeretetből. Isten iránti hűségből.

A "horrorisztikus" dolgok pedig szintén benne vannak a Bibliában, nem tagadhatjuk le, mindazonáltal nem ez üzenetünk fő témája, hanem Isten Királysága, amiről a minta imában is szó van.

2016. nov. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Oleksandr!


Engem érdekelne.Mi volt a menete,és mi volt a meggyőződésed alapja?

2016. nov. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
Engem is érdekelne
2016. nov. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
29%

Nem vakon követem, ahogy állítod.

Én utána járok a Bibliában és egyéb írásokban, bizonyítékok után kutatva.


Hogy vannak ex oldalak, azon nincs mit csodálkozni.


De csak a Bibliát alapul véve, abban elég bizonyíték van arra, hogy mi az igazság. Ha más könyv nem létezne, akkor is, hiszen így kezdték a régi hűségesek is.


Mi hajt?

Első sorban az Isten iránt érzett szeretet, és ezért az, hogy a neve legyen megszentelve. Ezen múlik minden jövője az embernek is, minden egyéb másodlagos.

Istent aki ezt a nevet viseli gyalázat, és rágalom érte az édenkertben. Ezt tisztázni fogja akár velünk akár nélkülünk.

A Bibliában többször utal erre az akkor még Izrael népének Istene.S magának Jézusnak is ez volt az elsődleges célja, amit az ima elmondásában az első helyre tett/szenteltessék meg a Te neved/

Mózes idejétől kezdve mindig ez volt a lényeg.

2Mózes 9:16

16 De azért tartottalak életben, hogy megmutassam neked a hatalmamat, és hogy hirdessék nevemet az egész földön.

5Mózes 32:3

3 Én bizony Jehova nevét hirdetem.

Ismerjétek el Istenünk nagyságát!


Ezékiel 20:9 Cselekedni kezdtem a nevemért, nehogy megszentségtelenítsék azt a körülöttük levő nemzetek szeme láttára,

Zsoltárok 34:3

3 Ó, dicsőítsétek velem Jehovát,

Magasztaljuk nevét mindnyájan!

Zsoltárok 119:132

132 Fordulj felém, és légy kegyes hozzám,

Mint ahogy a nevedet szeretőkkel bánsz bírói döntésed szerint.

Héberek 6:10

10 Mert nem igazságtalan az Isten, hogy elfelejtkezzen a munkátokról és a szeretetről, amelyet neve iránt tanúsítottatok azzal, hogy a szenteknek szolgáltatok, és továbbra is szolgáltok.


Ézsaiás 43:10–12

10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.”

12 „Én szóltam, megmentésről gondoskodtam, és hallattam azt, amikor nem volt idegen isten köztetek. Így hát ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, és én Isten vagyok.

S persze sok ilyen egyéb is.



Továbbá a szilárd alapon nyugvó bizonyítékok, amiket a Bibliában Isten szavában meglehet találni, nem kell hozzá más könyv. S azok a látható beteljesedett események, amiket előre kijelentett az embereknek és a szemünk láttára beteljesedtek, illetve teljesednek.

Pl Isten népével kapcsolatban.


(Ézsaiás 2:2–4) 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.” Mert Sionból jön a törvény, és Jehova szava Jeruzsálemből. 4 Ítélkezni fog a nemzetek között, és elrendezi sok nép ügyeit. Kardjaikat ekevasakká kovácsolják, és lándzsáikat metszőkésekké. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak.


(Ézsaiás 60:22) 22 A kevés ezerré lesz, a kicsiny pedig hatalmas nemzetté. Én, Jehova, felgyorsítom ezt a maga idejében.”


Ézsaiás 63:14

14 Mint mikor a jószág lemegy a völgybe, úgy pihentette meg őket Jehova szelleme.”

Így vezetted népedet, hogy szépséges nevet szerezz magadnak.


Ézsaiás 37:20

20 Most tehát, ó, Istenünk, Jehova! Ments meg minket a kezéből, hogy a föld minden királysága megtudja, hogy egyedül te vagy Isten, ó, Jehova!”


Ezékiel 38:23

23 Fölmagasztalom és megszentelem magamat, és megismertetem magamat sok nemzet szeme láttára; és megtudják, hogy én vagyok Jehova.«


A másik két dolog ezután következik,

Hogy legyen Isten akarata a földön, ahogy az égben már működik,

S végül, hogy Jézus megváltó halálával megbékéltesse magát az emberekkel és megbocsásson nekik, és örökké éljenek azok akik alázatosan elfogadják ezt az áldozatot, és Isten elrendezését.


Egyetlen más népet sem látok, akik ezeknek a próféciáknak megfelelnének.

Kis csoport, akik minden nemzetből valók, akik néppé lesznek, akik Jehova nevéről neveztetnek, akik Jézus által kiadott feladatot végeznék az utolsó napokban,

akik bár itt élnek a világban, de igyekeznek amennyire lehet nem részévé válni annak.


S ez nem fájdalmas, és nem is kopár, mert reménységgel teli és boldog életünk van, nem vagyunk megfosztva az életben semmitől, ami szükséges lenne a boldogsághoz.


Ez Jehova népe, és Jehova öröksége, akik megtermik azokat amiket Isten Jézuson példáján keresztül bemutatott.

2016. nov. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 How Arrow ***** válasza:
90%

"Első sorban az Isten iránt érzett szeretet, és ezért az, hogy a neve legyen megszentelve. Ezen múlik minden jövője az embernek is, minden egyéb másodlagos.

Istent aki ezt a nevet viseli gyalázat, és rágalom érte az édenkertben. Ezt tisztázni fogja akár velünk akár nélkülünk."


Nagyon szép hitvallás és igazság, de van egy szócska benne ami nagyon megrázó!

Az utolsó részében a "FOGJA" szócska.

Az itt olvasottakban, és ismerve a JT tanuinak a hitalapelveit: Jehova tanuirol prófétál a biblia és ez a népcsoport aki bemutatja és megszenteli az Isten nevét.


Persze ezt csak a Jehova tanui mondják!


Térjünk vissza a "FOGJA"szócskára ami egyértelmüvé teszi a "hamis krisztusok és hamis próféták" jövendőlését amit Jézus mondott hogy az utolsó időben sok lessz!


Most egy pár bibliaverset másolok be és gondolkozzunk el rajta egy kicsit!



Ján 12:28 Atyám, dicsőítsd meg a te nevedet! Szózat jöve azért az égből: Meg is dicsőítettem, és újra megdicsőítem.


Ján 17:6 Megjelentettem a te nevedet az embereknek, akiket e világból nekem adtál: tiéid valának, és nekem adtad azokat, és a te beszédedet megtartották.


Ján 17:26 És megismertettem ő velük a te nevedet, és megismertetem; hogy az a szeretet legyen ő bennük, amellyel engem szerettél, és én [is] ő bennük [legyek].



Atya Isten, Jézus

-Megdicsőitettem a nevedet

-Megjelentettem a nevedet

-Megismertettem a nevedet


Jehova tanui

Maid mi általunk mi velünk meg "

FOGJA"

-megismerni

-megjelenteni

-megdicsőiteni


A hamis krisztusok azt jelenti hogy Jézusvagy Isten helyébe képzeli magát,

és azt állitja hogy ő szolja az igazságot.

Igazságot is szól nagy mértékben de ugy mint a sátán az édenkertjében egy szócskát told bele ami megváltoztatja az egész értelmét.


Ez az ami hajtja a tanukat, hogy azt hiszik és meggyőződésük hogy ők az igazság szószólói és ők már a megmenekitettek tábora.

Persze ez csak egy emberi(sátán szellemiségü) dogma.


A legnagyobb megtévesztése sátánnak az utolsó időkben az hogy a világosság küldöttje ként jelenik meg.

Ez nem embereket vagy vallási(egyházi)személyeket, vagy tagokat jelent, hanem, vallási hitalapelveket!


Minden olyan vallásban összeállitot hitalapelv ami Jézus szavát meghamisitja, az mind antikrisztusi szellemiségü.

A Zürzavar a nagy Babilon!


Jézus ahogy megjelentette, megdicsőitette,megismertette az Atya nevét nem Jehova néven tette hanem

a SZERETET néven.

Isten neve a SZERETET!



1Ján 4:8 Aki nem szeret, nem ismerte meg az Istent; mert az Isten szeretet.

2016. nov. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

ezt csak Jehova Tanúi mondják?


Úgy látom a Biblia versek nem érnek semmit neked, nem mi mondjuk, hanem a Biblia.


Isten senkinek nem engedte felvenni ezt a nevet és nem is engedné, mert az nem szórakoztatás célját szolgálja.

Csak annak akit méltónak tart rá.


Igen Jézus is ezt tette, de akik Jézust követik, mivel Ő a példa, nekik is ugyan ezt kell tenniük mindenben.

2016. nov. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%
A hetes válasz gyönyörű volt, de csak az érti meg, akiben benne van. Más nem, hanem ragaszkodik a máshoz.
2016. nov. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
12%

Kérdezőnek:

Miért gondolod, hogy vakon követjük a vallási irányzatot, amiben te nem vagy biztos hogy helyes út?

Nem kell annyi sok kérdést egyszerre feltenni, csak sorjában kell végig kérdezni és válaszolni.

Tehát mi nem vakon követjük, nem megyünk fejjel a falnak, főleg nem vallási irányzatot, inkább meggyőződünk arról, amit tanulunk a Biblián alapuló segédanyagból. Ha részt vennél egyen is egy ilyen összejövetelen ámulnál, mint Jézus idejében a sokaság Máté 7:28,29 - Mikor pedig Jézus befejezte ezeket a beszédeket, olyan hatást ért el, hogy a sokaság ámult a tanítási módján; 29 mert úgy tanította őket, mint akinek hatalma van, és nem úgy, mint az írástudóik.

(egy Tanú)

2016. nov. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!