Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki juthat be Isten Országába?

Ki juthat be Isten Országába?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is legyetek szívesek írni köszönöm szépen! Én úgy tudom Isten szava szerint hogy, amikor Jézus beszélt Nikodemussal kérdezte hogyan lehet részese az Országnak ? Jézus ezt felelte neki ami mindnyajunkra vonatkozik: Víztől és Szent Szellemtol kell újjászületned a Jézusban való hit által szellemi újjászületés jellemzi a szellemedben. Ezért szerintem nem sokan fogjuk örökölni az Isten Országát!

2016. dec. 2. 09:29
1 2
 1/15 Pietrosol ***** válasza:
14%

Szia!


Hamis a premisszád, mert azt feltételezi, hogy Isten és ember kettő. Abból indítva, hogy van "én", tévedtél el. Mindenki Isten országában van, csak időnként "külföldre kirándul".

2016. dec. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem hamis! Hanem így igaz tudom nehéz el fogadni de ez az igazság! Isten nem fog üdvöziteni mindenkit aki hallani sem akar róla!
2016. dec. 2. 09:50
 3/15 Pietrosol ***** válasza:
O.k.
2016. dec. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Semmilyen hátsó szándék által vezérelve írtam ezt hanem csak azért hogy segíteni tudjunk egymásnak hogy végül őröke boldog lehess
2016. dec. 2. 10:02
 5/15 anonim ***** válasza:
3%

Anya 50.


Jézus itt elsősorban a felkent keresztényekről beszél, akik a kicsiny nyáj aklából valók. Ők 144.000 ember akit maga Jehova választ ki, ebbe még Jézus sem szól bele, ahogy ki is jelentette.


(Máté 20:23) . . .: „A poharamat kiisszátok ugyan, de a jobb, illetve bal kezemhez való leülést nem az én dolgom megadni, hanem azokat illeti az, akiknek elkészítette az én Atyám.”


Ők nem csak vízben keresztelkednek meg, mint ahogy általában mi keresztények.

Ők a feltámadásukkor azonnal szellemi testet kapnak, és csatlakoznak az égi királyságban Jézushoz és a társaikhoz. Ekkor van a végső elpecsételésük is a halhatatlanságra.


A Többi ember akit erre Isten méltónak talál, azoknak is hitet kell gyakorolni Jézus megváltó tettében amit az életükkel ugyan úgy igyekeznek bizonyítani, mint a felkent keresztények.

Nem passzív, hanem ugyan olyan aktívan élik a keresztény életüket, ezért valóban azt mondta Jézus hogy kevesen lesznek ott.


A földi örök élet várományosainak támogatniuk kell azokat akik még itt a Földön élnek és Jézus leendő társkirályai és papjai lesznek.

Mert ahhoz kevesen vannak, hogy ezt a hatalmas prédikáló és tanítvány képző feladatot szerte a földön elvégezzék.

2016. dec. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


A választ egyértelműen az tudja megmondani, aki eldönti:

"Amikor pedig az Emberfia eljön az ő dicsőségében, és vele az angyalok mind, akkor odaül dicsősége trónjára. Összegyűjtenek elé minden népet, ő pedig elválasztja őket egymástól, ahogyan a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől. A juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja. Akkor így szól a király a jobb keze felől állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek az országot, amely készen áll számotokra a világ kezdete óta. Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok, mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám. Akkor így válaszolnak neki az igazak: Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enned adtunk volna, vagy szomjazni, hogy innod adtunk volna? Mikor láttunk jövevénynek, hogy befogadtunk volna, vagy mezítelennek, hogy felruháztunk volna? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy elmentünk volna hozzád? A király így felel majd nekik: Bizony mondom nektek, valahányszor megtettétek ezeket akár csak eggyel is az én legkisebb testvéreim közül, velem tettétek meg. Akkor szól a bal keze felől állókhoz is: Menjetek előlem, átkozottak, az ördögnek és angyalainak elkészített örök tűzre! Mert éheztem, és nem adtatok ennem, szomjaztam, és nem adtatok innom, jövevény voltam, és nem fogadtatok be, mezítelen voltam, és nem ruháztatok fel, beteg voltam, börtönben voltam, és nem látogattatok meg. Akkor ezek is így válaszolnak neki: Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, jövevénynek vagy mezítelennek, betegen vagy börtönben, amikor nem szolgáltunk neked? Akkor így felel nekik: Bizony mondom nektek, valahányszor nem tettétek meg ezeket eggyel a legkisebbek közül, velem nem tettétek meg. És ezek elmennek az örök büntetésre, az igazak pedig az örök életre." (Mt 25:31-46)


Üdv. Péter

2016. dec. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Gyakorlatilag úgy van, ahogy a kérdésben írtad. Jézus Krisztusban való hit által van az embernek üdvössége. Ezt a hitet részletezi, tanítja az Újszövetség, bemutatja, hogy a hit mit takar pontosan, miért is cselekvő hit. Hiszünk Jézusban--> elhisszük, hogy Ő kicsoda, honnan és miért jött, elfogadjuk az értünk, helyettünk történt áldozatát és megcselekedjük, amit mond.
2016. dec. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Kedvesek vagytok.
2016. dec. 2. 13:50
 9/15 anonim ***** válasza:
Aki jó szándékú. A hit csak abban ver gyökeret. A másikban elrohad és fekélyt okoz.
2016. dec. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Isten a rosszindulatú embereket is megváltoztatja, és akkor már ők is jószándékúak. A kulcs az, hogy amikor Isten megszólítja az embert, akkor jól döntsön. Mindkettőre van számos példa. Van aki szembesült a Feltámadott Jézussal, és döntött mellette, és olyan is van sajnos, aki szembesült Vele, de nem mert, vagy akart mellette dönteni, noha hallotta a hívást, felismerte Jézust, és tudta, hogy kit utasít el. Sajnos az ilyen találkozó valóban egy elágazás az ember életpályáján, ami után nem az eredeti állapot folytatódik, hanem a döntésnek megfelelő irányt vesz az egyén élete. Persze vannak olyanok, akik több lehetőséget is kapnak, de van akinek nem adatik csak egyetlenegy.
2016. dec. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!