Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki juthat be Isten Országába?

Ki juthat be Isten Országába?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is legyetek szívesek írni köszönöm szépen! Én úgy tudom Isten szava szerint hogy, amikor Jézus beszélt Nikodemussal kérdezte hogyan lehet részese az Országnak ? Jézus ezt felelte neki ami mindnyajunkra vonatkozik: Víztől és Szent Szellemtol kell újjászületned a Jézusban való hit által szellemi újjászületés jellemzi a szellemedben. Ezért szerintem nem sokan fogjuk örökölni az Isten Országát!

2016. dec. 2. 09:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Jn 5:24-25

Bizony, bizony mondom néktek, hogy a ki az én beszédemet hallja és hisz annak, a ki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre.

Bizony, bizony mondom néktek, hogy eljő az idő, és az most vagyon, mikor a halottak hallják az Isten Fiának szavát, és a kik hallják, élnek.


48.F

2016. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. dec. 3. 12:26
 13/15 anonim ***** válasza:

Mindenki aki elfogadj a azt ,hogy a feltámadott Úr,Jézus Krisztus legyen az ő élete ura és megváltója.

Kik nem test és vér akaratábol születtek,hanem felülről születtek,Jézus Krisztus befogadása által.

Helyesebben Isten Királysága,amiröl szó van ,mert Jézus a Király,és az Ő Királysága az egész földre ki hat,már most is ,és persze az Ő visszajövetelével fog kiteljesedni.

2016. dec. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az Isten Országa kifejezés helyett jobb lenne az Isten Királysága fordítás, mert az eredeti görögben királyság szerepel. Emiatt van egy királya az Isten Országának, Jézus.

Ő egy irgalmas, jóakaratú, alázatos, befogadó, szeretetteli stb. király, aki ugyan magasságban és fenségben lakik, de a megtört szívűvel is. Mindazonáltal ő egy király, és ezt félreérthetetlenül tudtára adta a híveinek, amikor is nem javaslatokat fogalmazott meg, hanem parancsokat adott. Ő a parancsolatait szeretetből adja, mert azok javunkra válnak, ha megtartjuk őket, és nem parancsol nehéz dolgokat, ráadásul türelmes is.

Más aspektusai is vannak az Isten Országába való bejutásnak, most csak egy fontos dologra összpontosítottam: Jézus hajlandó elfogadni téged az ő mennyei királysága állampolgárának, ha te is elfogadod őt az Uradnak és Királyodnak.

2016. dec. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ámen ,Ámen!!!

Kedves utolsó hozzászóló.

2016. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!