Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek fontos, hogy...

Szerintetek fontos, hogy valaki tudatosan válasszon magának vallást?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem igen. A szüleim nem kereszteltek meg, így felnőttként csatlakozhatok valamelyik egyházhoz. Ti milyen szempontokat vennétek figyelembe a választásnál?

2016. dec. 6. 01:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehát már az se mindegy, hogy a Biblia melyik fordítását olvasod :)


Nem mellesleg a világon az embereknek csak 30%-a keresztény, ne korlátozd le magad erre az egy vallásra.

2016. dec. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy fontos.Bár én azt vallom,az igazán tudatos ember nem választja egyiket sem,hanem mer önmaga lenni,tájékozódik több helyről alaposan,és leszűri a lényeget.Egyik vallás sem teljesen hiteles,hiszen ezeket is csak emberek találták ki.
2016. dec. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
29%

Nos igazából nem az a fontos, hogy tudatosan egy nekünk tetsző vallást találjunk és ahhoz tartozzunk, hanem az a fontos, hogy az Élő Istent megtaláljuk és személyes kapcsolatba lépjünk vele.


Vallást bár ki tud alapítani, erre példa a történelem, hiszen az emberiség történelmében számtalan vallást alapítottak már az emberek.


Viszont az igazság nem egy vallásalapító ember nevéhez fűződik. A legtöbb vallás, amely egy emberhez, alapító személyhez fűződik, az biztos, hogy nincs az igazságból.

2016. dec. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az egyetlen és legfontosabb szempont a vallás kiválasztásánál, mint minden más egyébnél is, hogy milyen érzéssel tölt el a kiválasztott opció. Mindenképpen kellemes kell, hogy legyen, könnyed és vidám és olyan amiben azt érzed, hogy ez nem szab gátakat nekem abban, hogy hogyan kell magam éreznem, nem akar rámerőltetni gondolatokat és érzéseket, hanem hagy engem szabadon választani és élvezni és megtapasztalni amit nekem kell. Amelyiknél 100%-ban ez megvan akkor megtaláltad a számodra megfelelőt.
2016. dec. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Katagi ***** válasza:
Szia! Az a lényeg, hogy közeledj Istenhez. Bárhová mész, az elved az legyen, hogy "egyedűl a szentírás"! Ne a hagyományokat nézd, mert sok helyen a hagyományt már felül emelik a Biblián és az nem jó!.
2016. dec. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!