Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásos, vagy a nem valláso...

A vallásos, vagy a nem vallásos emberek között van több depressziós?

Figyelt kérdés

2016. dec. 9. 10:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem függ össze. Illetve a vallás túl tág fogalom.
2016. dec. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Üdv, erre azért valljuk be nehéz válaszolni, és szerintem nincs is olyan hites statisztika ami bármely oldalt erősítené, így vagy úgy, rengeteg nem vallásos ember kiegyensúlyozott, és boldog életet él, ezek emberek joggal állíthatják azt, hogy semmi szükség arra, hogy az ember hívő legyen bármely istenben, vagy felsőbb entitásban, viszont a vallások jelentős része a harmóniára, békességre, szeretetre épül, ezeknek következtében, az ember is hasonló dolgokat érhet el, sajátíthat el, tapasztalhat meg, van viszont egy furcsa átmenet, ami talán a legérdekesebb a vallásos depressziós, főleg az egyetlen menekítő utat kijelentő vallásoknál jellemző, hogy az emberek teherként élik meg azt, hogy elvárások, és a vallásos szent könyvek által leírt bűnökkel el kell számolniuk, felismerniük, és szembesülniük vele. Ha egy nem vallásos ember depressziós, egy vallásos ember azt gondolhatná, azért beteg mert nem hisz... stb.... viszont ha egy vallásos ember az, az már jóval több figyelmet érdemel, hiszen ez sok mindent elárulhat, egy részről azt, hogy a hívő ember vagy nem ismeri valójában a vallást amit követni szeretne, vagy nem érti meg a tantételeket, vagy megérti a tantételeket, de ez pusztán lexikális tudást ad és érzelmi, lelki, tudatban megjelenő kiegyensúlyozottságot viszont nem, vagy egészen egyszerűen vannak emberek, akik bár a vallás részei és vallják, hogy boldogságuk a vallásból fakad, mégis anélkül is azok tudnának lenni, csak így könnyebb valaminek tulajdonítani az érzést.


Ami fontos, sokan válnak vallásossá mert depressziósok, ami ebben lényeges, hogy a legtöbb emberben nem pusztán a vallásosság névleges megléte okozza a hirtelen pozitív változást hanem pusztán az, hogy közösségben van, ez ismét sok kérdést vet fel, egy részről azt, hogy a depressziós ember pusztán csak szeretet hiányban szenvedett, és a közösség valójában bármilyen köntösben segítség lett volna, vagy, hogy valójában egy vallási közösség valójában áramoltatja magából a hitét, tantételeit magénak tudó pozitív energiát, igazi megélt, és valóságos szeretet.


Jó sokat lehetne erről beszélni, és ahány ember annyi elképzelés, és vélemény van erről ki tudja mi az igazság?

2016. dec. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Nem függ össze szerintem sem. Százalékokat sem írnék,mivel nincs ilyen jellegű reprezentatív felmérés.
2016. dec. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Alain Delon ***** válasza:
Én nem vagyok a vallás híve, de tudtommal akik vallásosak könnyebben teszik túl magukat az élet krízisein.
2016. dec. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Biztos vannak felmérések, ha rákeresel angolul. Személyes tapasztalatból egy hívőn látványos hatása van a hitnek ilyen szempontból. Már csak azért is, mert könnyebb elfogadni a traumákat, illetve könnyebben gondolják át ezeket, nem a felejtésre és az elnyomásra koncentrálnak. Anno nekem is segített egy halálesetnél.


A vallás viszont csak egy eszköz, amit nem mindenki tud megfelelően kezelni ilyen esetekre. Alapvetően a hit a traumák feldolgozásáról, megértéséről szól, tehát segíthet a depresszió enyhítésében.

2016. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
4 Alain Delon: de lehet az is, hogy a vélt bűneik miatt többet szoronganak.
2016. dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Semmi köze ehhez.

Súlyos tévhit az, hogy valaki azért depressziós, mert rossz dolgok történtek vele, meghalt valakije, stb. Az ilyesmi egy átmeneti lelki krízishelyzet, nem depresszió.

Itt mondjuk segíthet kilábalni a krízisből, ha vallásos az ember.


DE: a depresszió az teljesen más, az egy neurológiai betegség, a neurotranszmitterek hibás működése, és teljesen mindegy, hogy vallásos vagy-e, vagy ateista, történt-e valami rossz veled, vagy sem, mert nem lelki oka van, hanem organikus oka.

2016. dec. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
5%

Tévednek, akik azt hiszik, hogy nem függ össze. Összefügg.


Az igazán hívő vallásosak körében lényegesen kevesebb mindenféle mentális betegség, köztük a depresszió is.

Ezt többször, többféle módszerrel felmérték. A különböző vallások között nincs lényegi különbség, de a vallásos és vallástalan embercsoportok között szignifikáns a különbség ezen a téren.

2016. dec. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj, hogy ezt nem lehet felmérni, semmilyen módszer nem hiteles.

Azért, mert a depresszió megléte akkor bizonyos, ha azt megállapítja egy orvos.

Önbevallásos alapon semmi értelme egy ilyen felmérésnek.

És ha emellé hozzátesszük azt, hogy a vallásos emberek kevésbé fordulnak orvoshoz a mentális betegségeikkel, mert inkább hajlamosak elhinni, hogy a vallás segíthet ezen, máris beláthatjuk, hogy egy ilyen felmérés nem lehet hiteles.

2016. dec. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

a "hagyományos" vallásos emberek körében ritkábbak az elmezeavarok szorongásos betegségek depresszió, kevesebb az öngyilkos stb, de nem instant gyógyszer vagy védőháló, egyszerűen a statisztikák szerint kevesebb nem azt jelenti hogy nincs


a "kisegyháza" sokak szerint "szekták" között ellenben annál több, pl jehova tanúi élen járnak

2016. dec. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!