Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség kettőjük...

Mi a különbség kettőjük között az Atya Isten és Úr Jézus Krisztus Fiú Isten között szerintetek?

Figyelt kérdés

Az Atya: Örökkévaló, Képtelen a halálra, Ő a Teremtő, Mindenható! Őt soha senki sem látta még.

Az Úr Jézus Krisztus: Képtelen a halálra, Mindenható , Örökkévaló,Foldi szolgálata során sértheto volt, ki volt téve a halálnak, Nem létezett mindig csak az Atya által született meg.

Az Úr Jézus Krisztust megismerhetuk lenn járt a Földön!


2016. dec. 9. 17:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%

Hát ezek így együtt vannak vagy öten, melyik kettő közti különbségre gondolsz?

Az atya az most otthon van, és szerintem éppen tüzet csihol a kandallónkba.

Az Isten az égben lakozik.

Az úr a víz, ezt már Petőfi is megírta.

Jézus Krisztus a megváltónk.

A fiú az én vagyok a családban.

Istent meg már írtad egyszer.


Amúgy ha az Úr Jézus Krisztus Fiú Isten, akkor ki a Lány Isten, aki a Hölgy?

2016. dec. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Kedves látogató! Köszi szépen a választ értékelem! Természetesen hogy a Teremtő Mindenható Istenre gondoltam! Védelmet nyújt és segítőkész!

Az Úr Jézus: Pedig pártfogónk az Istennel.

Lány Isten nem létezik.

2016. dec. 9. 17:38
 3/20 anonim ***** válasza:
az Atya a teremtő, a mindenható Isten - Jézus az embernek fia
2016. dec. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%

Mindenek előtt le kell rögzíteni,hogy Isten nem ember,s így emberi fogalmakba zárni,megmagyarázni lehetetlen!


Az Isten,egy!

Az Ő teljessége,az Atya.Jézus,az Ő lényének emberként Földünkre született része,hogy meghalhasson értünk.(100%-ban isten,és 100%-ban ember.)

Az egy Isten része szintén,a számunkra elkülönített szellemisége,a mindenütt jelenlévő Szentlélek(Szentszellem),aki elvezet minden igazságra,gyümölcsével,a szeretettel,és ajándékaival áraszt el,szolgálatra.

2016. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Így van! Az Atya egy mert Ő a teljesség! Az Alfa és az Omega! Szellem lény Szellemi személy szellemi testel rendelkező! Tiszteletben tartom ha más energiamezonek gondolja oké!
2016. dec. 9. 17:48
 6/20 anonim ***** válasza:
Szerintem már leírtátok a választ.
2016. dec. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
34%

Az Atya mindenható Teremtő Isten


Jézus, nem mindenható, és nem Isten hanem isteni.

2016. dec. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus, nem mindenható, és nem Isten hanem isteni."


Akkor Krisztus hazudott?


Máté evangéliuma 28. fejezet

18 Jézus odalépett hozzájuk, és így szólt: „Én kaptam minden hatalmat égen és földön.


János 16:15 Minden, ami az Atyáé, az enyém is. Azért mondtam, hogy az enyémből kapja, amit majd hirdet nektek.


János 17:10

"És mindaz , ami az enyém, a tiéd, és mindaz, ami a tiéd, az enyém, és én megdicsőültem közöttük."


Nos a lényeg itt az, hogy mindent, amit az Atya birtokol (ezt mondja Krisztus) ő is birtokolja. Egyértelműen kijelenti, hogy 'minden' ami az Atyáé, az a Fiúé is. Ez magába foglalja a hatalmat, az Istenséget, az imádat elfogadásának jogát, címeket, az emberiséggel való kapcsolatot, stb.


Krisztus mindenható (ho theosz)!


János 20:28 És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!

"ἀπεκρίθη Θωμᾶς καὶ εἶπεν αὐτῷ Ὁ κύριός μου καὶ ὁ θεός μου. "



János 1:1

Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος.


"...és Isten volt az Ige" Eredeti szövegben nagy betű!!! Nem tiszteletlen módon kicsi!

2016. dec. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Egy az Isten - ahogy a teremtő mondta: Isten vagyok, és nincs rajtam kívül más .... én ölök, és én gyarapitok.... Isten vagyok én, nem ember!

Jézus ember volt.

Ez a különbség

2016. dec. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
45%

9.Hsz!


Ne rekeszd Istent emberi fogalmakba,mert Ő nem ember!


Isten teljességével az ember nem érintkezhet,ezért Ő- lényének egy databját- küldte,hogy közöttünk lakva értünk élve,életét adhassa értünk.(Olyan ember,aki nem része az Alkotónak,csak önmagáért halhatott volna meg.)

2016. dec. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!