Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, mit...

Kedves Jehova tanúi, mit gondoltok Jézus Krisztus Istenségéről?

Figyelt kérdés
Félre értés NE essék, jól tudom, hogy mi a véleményetek erről a dologról. Arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan magyarázzátok azt a verset, mikor Jézus azt mondta az embereknek mikor oda adták a templomnak az adományaikat. Jézus azt mondta, (Márk evangéliuma 12:41-44 és Lukács evangéliuma 21:1-4) hogy: "Ez a szegény özvegyasszony többet adott MINDENKI másnál." Honnan tudta Jézus, HA nem Isten, hogy mennyit adott MINDENKI más? Ott volt és nézte, hogy ki mennyit ad, ha így volt akkor mért írja a Biblia, hogy "felpillantott és látta..."? Nekem van egy Teóriám: Jézus maga a teremtő ISTEN! Ha nem így lenne, akkor nem tudta volna, hogy mindenki más mennyi mindent adott a templomnak, és hogy bárki más mennyire tehetősebb volt, mint a szegény özvegyasszony. Komolyan gondolom a kérdést, NORMÁLIS válaszokat írjatok!

2016. nov. 27. 18:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
9%
mert egy gyíkember
2016. nov. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúi szerint Isten teremtményei közül az első, a legnagyobb volt, aki folytonosság nélkül három példányban létezett. Eljövetele előtt szellemteremtmény volt, utána ezt Jehova megszüntette, és emberré teremtette újjá, végül a halála után újra szellemteremtményként teremtette újjá, emberi testét pedig eltüntette, hogy ne keltsen zavart az emberek között.
2016. nov. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
47%

Mert látta, hiszen ott tartózkodott.


(Márk 12:41) 41 Leült pedig a perselyekkel átellenben, és figyelni kezdte, hogyan dob a sokaság pénzt a perselyekbe; . . .

(Lukács 21:1, 2) 21 Mikor pedig feltekintett, látta, amint a gazdagok a perselyekbe dobják ajándékaikat. 2 Azután látta, hogy egy szűkölködő özvegy két igen csekély értékű kis pénzérmét dob be oda,

2016. nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Ez valóban egy gyenge érv kérdező, ennél sokkal jobb idézetekkel lehet alátámasztani Jézus isteni mivoltát. A tanúk természetesen nem tudnak érdemben válaszolni ezekre, csak hebegnek-habognak, terelnek.
2016. nov. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
63%

Nem mintha a Tanúkat akarnám védeni, az hogy tagadják Jézus Istenségét, számtalan helyen mond ellent a Bibliának, de ennek az "érvnek" most tényleg nem sok értelme volt.

Egyrészt Márk 12:41-ben írja is, hogy Jézus figyelte ahogy az emberek pénzt dobálnak a perselybe.

Másrészt, a kérdésed alapján mintha nem értetted volna a tanítás lényegét. Abszolút nem azon volt ugyanis a hangsúly, hogy most a két fillérhez képest ki hány érmét dobott a perselybe. A lényeg hogy ha valaki milliókat is dobott volna a perselybe, mert olyan gazdag, a szegény asszonytól, akinek a két fillér a teljes vagyona, ez sokkal többnek számít. És ehhez még csak oda sem kellett volna figyelnie Jézusnak, mert abszolút nem azon volt a hangsúly, hogy a többiek most szám szerint 15 vagy 50 fillért dobtak be.


Szóval, a teóriádnak ugyan van alapja, hiszen János evangéliumának eleje elég egyértelmű abban a kérdésben, hogy minden Jézus által teremtetett, szóval az Atya és Fiú együtt a Teremtő Isten.

De azért ez a tanítás pont nem erről szól.

2016. nov. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, ilyen érvekkel csak még jobban megerősíted őket a hitükben...
2016. nov. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Úgy érzem nem nagyon értettétek meg azt amit írtam. HA látta is, mert valóban figyelte a sokaságot, honnan tudta azokról az emberekről, hogy a sokaságnál is többet adott a latba? Gondolkozzatok és magatokból indúljatok ki, figyelem az embereket, hogy ki mennyit rak bele a perselybe látom, hogy sok-sok arany kelyheket vagy csak simán aranyat dob be a templomi adományba. Ha csak figyelem akkor is, csak LÁTTAM hogy ki mit rakott bele, de azt nem fogom tudni, hogy még van neki, és kevesebbet adott a vagyonából mint az a szegény özvegyasszony. Ha tehetős vagyok, és van 400.000.000 Ft-om, csak a családom tudja, hogy mekkora vagyonom, És oda csak 20.000 Ft-t viszek amiből csak 10.000Ft-ot adományozok. Attól még egy ember nem fogja tudni, hogy nekem mennyi pénzem van és abból mennyit adok. Értitek? Szebben öltöztem valóban mint az Özvegyasszony, és igen ebből le lehetne venni, de nem hiszem, hogy Krisztus mindenki körmére nézett volna, hogy: "na te mennyit dobtál be a mennyidből" Szerintem, ha nem annyira, de ez is bizonyította, hogy Ő maga Isten, mivel ember/angyal NEM tudja, hogy kinek mennyi van és ki mennyit adott a mennyiből, és arra azt reagáláná logikusan, hogy az Özvegyasszony adta a legtöbbet. Ha csak az öltözködését nézem, az sem árúl el többet, csak azt, hogy valaki szebben öltözködik, mert több pénze van, de azt nem fogom tudni, hogy mennyivel is több az a több. :) De mondok, jobbat, ha ez annyira nem is fogott meg titeket, Isten hajdan mért kereste Ádámot és Évát? Nem tudta merre vannak? Vagy azért mondta, hogy "hol vagy?" mert azt akarta, hogy ő maguk jöjjenek elő szabadakaratukból? (és innen viszem tovább, ha tovább kell)
2016. nov. 28. 09:12
 8/25 A kérdező kommentje:
Gábriel, TUDOM, hogy nem ezen van hagsúly, ne viccelj! Kérlek, ha nem tetszik a kérdés és nem igazán tudod megérteni azt, amit ki is akarok hozni belőle, (holott én azt elég egyértelműen leírtam) akkor kérlek ne is válaszolj. :) Nem azért, mert nem akarom, csak mint láttam, teljesen másra térsz ki, mint én. Így semmi értelme, hogy ide írj, ha nem is arra válaszolsz részben, mint amit én írtam. :) Jézus Istenségét, bizonyítanám, azzal, hogy egy Angyal vagy egy ember NEM fogja tudni, hogy KI mennyit rakott bele a latba, akkor sem, ha éppen figyeli őket. érted? (lehet, hogy vannak ilyen szuper emberek, hogy figyelik a másikat és abból ők kitudják számolni, hogy pontosan mennyi a vagyonuk, és abból mennyit adományoztak, de ÉN ilyet nem tudok elképzelni egy angyalról emberről meg pláne nem) :) Semmi gond, mégegyszer mondom, csak így, ha lehet inkább ne írj. :)
2016. nov. 28. 09:22
 9/25 KZitus ***** válasza:

Kedves Balinhun


Ez az érvelésed módja hasonlít ahhoz, amit nekem privátban írtál.

Érv, az bizonyos!

De a kérdés talán az, hogy tényleg ezt akarta nekünk Isten tanítani? Az Ő magyarázatát kellene talán megkeresni, ahogyan a fölöttem írók már érveltek neked :-)

2016. nov. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Na jó, elmagyarázom pontosan mit is akartam ebből kihozni, mivel látom, hogy senki nem veszi a fáradságot, hogy megértse. Tehát, tegyük fel, hogy Krisztus egy angyal volt ugye, és tegyük fel, hogy úgy is viselkedett, ahogy egy angyal viselkedik a Biblia szerint. Ha angyal volt és figyelte az embereket, és csak innen tudta meg, hogy ki mennyit dobott be a mennyből, akkor kérdem én angyal ként honnan tudta, hogy Mindenki a FÖLÖSLEGÉBŐL adott be pénzt, és azt, hogy a szegény Özvegy MINDEN vagyonát beledobta a perselybe? Mindent amilye csak volt oda adta. Ha angyal honnan tudhatta mindezt, hisz a Biblia nyíltan kimondja, hogy csak Isten ismeri az embereket, mert Ő a szívek és vesék vizsgálója, és Ő is ítél. Ítélni pedig az ítélhet aki tudja a bűnömet és ismer is. Namár most, ha nem Isten volna Krisztus, hanem ember akkor még annyit se tudna, mint egy angyal. Mi emberek elég keveset tudunk, ezért is volt itt Krisztus, hogy tanítson, és ezért olvassuk a Bibliát is, hogy tanúlhassunk. DE! Kérdem én, ha emberként tudta, hogy kinek mennyi a feleslege és kinek mennyi az összes vagyona, mert teszem azt, kiszámolta fejben, akkor nem ismerte az emberek szívét? Dehogy nem! Tehát nem volt se ember se Angyal, akkor mi vagy ki volt Ő? Hát nem Isten maga? Gondolkozzatok, ha én emberként ismerném csak látásból is (mivel itt azt írja, hogy CSAK figyelte az embereket) akkor sem fogom tudni, hogy az ember mennyit dob be a perselybe, főleg nem az egész vagyonát fogom ismerni. Ha ismerem a vagyonát és tudom pontosan mennyi is volt az, (és itt Krisztus pontosan tudta, mennyi is az annyi, hisz az özvegy MINDENÉT bele dobta abba az adományba és a többi ember CSAK a FELESLEGÉBŐL adott a latba!) akkor ismerem magát az embert is, mert a vagyonomat, hogy pontosan mennyi is, azt nem fogom megosztani senkivel csak a családommal, mert nem akarom hogy meglopjanak, ha pl.: Nincs valakinek annyi, és az ember mivel lop, elviszik a pénzemet. Értitek már, hogy mire akarok kilyukadni? Arra, kedves Gábriel, Kzitus és többiek, hogy NEM LÉTEZIK olyan ember vagy olyan angyal aki ismerné annyira a másik embert/személyt, hogy meg mondja PONTOSAN, hogy mennyit is tett bele az adományba. Jézus megtudta mondani, tehát ismerte az embereket annyira, mintha a családjaik tagja lenne. Értitek már? :)
2016. nov. 28. 11:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!