Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia szavai szerint, hogy...

A biblia szavai szerint, hogy kell elkülönülni a hitehagyottol?

Figyelt kérdés

#Biblia #hitehagyott.
2016. dec. 16. 21:18
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/151 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező! Vagy a kérdező testvére, vagy bárki is vagy!

Javasolnám olvasásra a 66. kommentem.

Ha kritikával illetnél, akkor talán lenne miért komolyan venni téged, de semmitmondó rágalmakkal csak magadat járatod le!


A Szentírásból való igazolásról pedig annyit, hogy Isten szava nem mondhat ellent önmagának. Azaz akárhány igét hozhatsz te, vagy bárki is ami látszólag alátámaszt egy tanítást, ha egyetlen ige is létezik, ami annak ellentmond, akkor az a tanítás tetszik vagy sem, téves.

Erre mutattam rá én is, de ha jól rémlik, ugyanezen kérdés alatt István is, ami például a Mihály = Jézus tanítást illeti.

2016. dec. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/151 anonim ***** válasza:
7%

71."A szentírásbol való igazolásból pedig annyit,hogy Isten szava nem mondhat ellent önmagának.Azaz akárhány ígét hozhatsz te,vagy bárki is ami látszólag alátámaszt egy tanítást,ha egyetlen ige is létezik,ami annak ellentmond,akkor az a tanítás tetszik vagy nem téves"


Na hát pont ezt vártam töled..

Igy bizonyosul a háromság igazolása,már mint a három istenség hamis állítása.Ugyanis rengeteg biblia vers szól az egyedüli igaz Isten mellett.

Igy.János.17:3."Az pedig az örök élet,hogy megismerjenek téged az egyedüli igaz Istent és akit elküldték a Jézus Krisztust"

1kor.8:4."Ami pedig a bálványoknak felajánlott eledelek evését illeti,tudjuk,hogy a bálvány semmi a világon,és,hogy nincs más Isten,csak egy."

1Te.1:9

1János.5:20.

1Ti.4:10.

5Mozes.6:4.

5Mozes.32:39.

Efé.4:6

5Mozes.5:7

Ézsaiás.42:8

Zak.14:9

Mk.12:29

1Kor.8:6

Zs.83:18.19

1Tit.2:5

Ha kérsz bizonyítékot még írok,de reméllem ez bőven elég arra,hogy megdőlt a háromság részedre,mert az én részemre nem is volt.Ugyanis azt mondtad ha egy ige ellent mond az a tanítás nem helyes,mert a biblia nem mond ellent önmagának.

Kereshetsz egy nem ide való állítást amivel alátámazd de nekem van elég ellene ami buktatja a háromságot.

2016. dec. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/151 anonim ***** válasza:
88%
Gabriel: úgysem érti. Ha a fal elé állsz, és magyarázol neki, akkor a fal hamarabb megérti, mint mondjuk az előbbi tanú.
2016. dec. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/151 anonim ***** válasza:
91%

Tudod egyáltalán, mit jelent a Szentháromság?

Egyetlen Isten van, igen, én is ezt állítom, és ennek az egy Istennek van három megjelenési formája, személye, állapota, ahogy tetszik.


Szóval nem, egy olyan ige sem cáfolat a háromságra ami egy Istenről beszél, hiszen a Szentháromság tana is pont ezt állítja.

2016. dec. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/151 anonim ***** válasza:
7%

74.Mekkora csavart akarsz betenni.

Már egyedül a János.17:3 levállasztja Jézust az Atyátol,és meg is nevezi Jézus Krisztus ami meg is mondja az Atya egy.Jézus pedig a Kristus a megváltó.

De mindenik biblia vers igazolja az egy és az egyedüli igaz Istent.

Hol irja egy Isten van és mégis három. Irj egy megbízható biblia verset a Máté.28:19-én kívül,mert ott a megkeresztelkedésre utal,nem pedig három Istenre.

Nekem pedig ne a háromság tanát bizonyisd amit egy pogány császár hozott létre 325-ben Niceában.

Érvelj a bibliából mert igazad van,hogy ha ellent mond egy ige az a tan megdőlt.Amint látod itt a háromság ellen nem kell ige,mert nincs háromság.Legfeljebb a Jel.22:18,19.

Nem ertelmes ember elébe való ,amikor cáfolóm a három istenségét a felelet:Egy Isten van.

.Ha mondom nem igaz a három istenség a felelet három isteni tulajdonság.

Miért jácod az itt a piross, tul

a piros,de hol a piros,bibliai vers nélkül.És magyarázkodsz közben egy olyan tantételről amihez sem Jézusnak sem az apostoloknak a fejükben meg sem fordult.

2016. dec. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/151 anonim ***** válasza:
7%
73.Már bocsáss meg én a biblia mellett érvelek a bibliábol,nem a háromság mellett.Érvelhetnék az atomkutatásrol is de nincs benne a Bibliában,mint hogy a háromság sincs.
2016. dec. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/151 anonim ***** válasza:
89%

Látom tényleg nem érted...

Mit akarsz azzal elérni hogy azt bizonygatod hogy egy Isten van? Miközben világosan közöltem, hogy igen, a Szentháromság szerint is egy Isten van!


Egy tanács: ha cáfolni próbálsz, akkor lehetőleg olyasmit igyekezz cáfolni, amit ténylegesen állít a másik, és ne valami kamut amivel csak a szavait igyekszel kiforgatni!

2016. dec. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/151 anonim ***** válasza:
91%

# 75


"Már egyedül a János.17:3 levállasztja Jézust az Atyátol"


Annyiszor meg lett már ez cáfolva... Az Atya az egyedüli Isten, sőt, nem csak egyedüli Isten, hanem a Biblia szerint egyedüli szabadító, egyedüli szikla, egyedüli jó is. Méghozzá azért, mert ő minden szabadítás, szilárdság és jóság egyedüli végső forrása. De mivel a Fián keresztül szabadít és neki is átadja a szilárdságát és a jóságát, ezért a Fiú is lényegében ugyanúgy szabadító, szikla és jó. Vagy kétségbe vonod a Fiú szabadító, szikla és jó voltát? Nincs tehát ellentmondás aközött, hogy az Atya az egyedüli szabadító, és hogy lényegében a Fiú is az. Ugyanígy nincs ellentmondás az Atya egyedüli istensége és a Fiú istensége között sem. Teljesen ugyanaz a logika, semmi különbség nincs. Az Atya az egy egyedüli igaz Isten, mert ő minden istenség és igazság végső forrása és birtokosa. Az Atya önmaga által Isten, a Fiú pedig csak az Atya által. Az Atya senkitől se kapja az istenségét, hanem ő adja oda a Fiúnak is. Tehát ezért egyedüli Isten Ő, de mivel teljesen átadja az istenségét, így lényegében a Fiú is az. Tehát ennyi a különbség: hogy az Atya adja a Fiú pedig kapja, de egyébként teljesen egyenlőek, mert az Atya nem tart vissza semmit, hanem mindenét odaadja a Fiúnak.


Hol mondja az Írás, hogy az Atya nem ad oda mindent a Fiúnak? Én úgy tudom, hogy mindent oda ad neki: "Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön." vagy "Mindaz ami az Atyáé, az enyém." (János 16, 15-16)


Vagy tovább megyek, hol mondja az Írás, hogy a Fiú csak a legelső angyal? Ennek nyitottam egy külön kérdést, itt is megválaszolhatod: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..

2016. dec. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/151 anonim ***** válasza:
7%

Gabrel és István a köritésből már van elég,szeretném ha biblia versekkel cáfolnád az állításomat.

Mert én azt állítom nincs Fiú isten,csak Isten Fia,nincs szentlélek isten,csak szentszellem.De van Atya Isten aki egyedüli igaz Isten.

Kérlek csak biblia versekkel cáfoljatok.

2016. dec. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/151 anonim ***** válasza:
91%

Oké, kezdjük azzal, hogy a Fiú is Isten.

János 1:1, János 20:28, Róma 9:5

2016. dec. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!