Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia szavai szerint, hogy...

A biblia szavai szerint, hogy kell elkülönülni a hitehagyottol?

Figyelt kérdés

#Biblia #hitehagyott.
2016. dec. 16. 21:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/151 anonim ***** válasza:
7%
A hitehagyóhoz úgy kell viszonyulni,mit a pogánnyal,és vámszedővel:A világ végére is elmenni miatta,hogy visszatérjen az Úrhoz.
2016. dec. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/151 anonim ***** válasza:
84%

Vidiripi


Kérdező!


"Te elvetsz összesen 38 biblia verset ha vègigkeresed az Ujszövetsègben ,ès keresel másokat kedvedre,hogy alátámazd azt amivel örömödre ès hamisan az elmèdből kipattant hamis állitásodat megerősitsd.

Mire jó az hogy a biblia szavának tulnyomó rèszèt elveted a hamis tantètelèrt vagy a te kedvedèrt?

Ha kiközösült vagy attol mèg az Isten szava nem változik."


Ezeket írod kérdező! Számomra rendkívül érdekes, főleg akkor amikor egy, az Őrtorony szervezethez tartozó személy ír ilyesmit! Nem tudom mióta vagy a szervezet tagja! De az nagyon, nagyon érdekelne hogy észre vetted e, hogy amikor egy, az Őrtorony átall kiadott tanítás változik, akkor igazából az a bibliai rész amivel addig magyarázták az ugyan az marad csak épp a hozzákapcsolódó magyarázat, értelmezés illetve tanítás változik meg? De az igevers az ugyan az. S még csak az sincs elmagyarázva megindokolva hogy ugyan az a Biblia vers miért lett másképpen értelmezve.

Értem ez alatt azt hogy nincs az hogy másik Biblia verset kapcsolnak hozzá hogy ez az a rész ami a változást előidézte, felszínre hozta azt az okot amiért változtatni kell. De ilyesmiről szó sincs! Csak a tanítás változik meg az ige ugyan az marad.


"Tudod az irásod mire ösztönöz? Társalogjunk azokkal akik elkülönültek a gyülekezettől,ès meggyőzhessenek a romlott gondolkodásukkal ès hasonló kèppen nevegyük figyelembe a fentnevezett igèket,ès igy lassan vele együtt eltávolzunk vele együtt az Isten szavátol."


Aki elakar távolodni Istentől és az ő szavától az el is fog távolodni. Ugyan is ez egy döntés!

Olvasd csak el az ApCsel 17:16-ot!

Ez az érvelés amit felhozol alapjában véve hibás. Mivel a prédikálás során simán találkozhattok olyan emberrel aki hasonló dolgokat mondhat mint mondjuk egy a szervezet által hitehagyottnak minősített személy. S mindezt úgy hogy soha nem volt az Őrtorony szervezet tagja. Mondok egy végtelenül egyszerű szemléltetést.

Ha körülöttem mondjuk mindenki azt kezdi el mondogatni hogy nincs is Isten! Ezen én elgondolkodhatok meg is kérdezhetem őket hogy miért gondolják így. De ha hiszek és bizonyságom van Isten létét illetően. Akkor ezek a dolgok nem fognak eltántorítani a hitemtől.

De mondok egy szervezeti példát is. 1975!

Erre az a hivatalos magyarázat hogy ez egy tisztítási, tisztulási dolog volt. Bár én nem tartom lehetségesnek hogy Isten egy hazugságot használ arra hogy megtisztítson gyülekezeteket!

Mivel nem ő a hazugság Atyja!

De egy hívő ember aki Isten szerint bölcs az megmarad annál amit Isten ír a szavában. S ha ő azt íratta le hogy idézem: "...nem a ti dolgotok..." akkor az nem az ember dolga és nem is kellene azt millióknak tanítani. De ez az én véleményem. Azt gondolsz vagy hiszel amit akarsz 1975-tel kapcsolatban!


"Neked is jobb volna az Isten szavát telyes egèszèbe felhasználd,nem csak ami alátámasztja a hátsó gondolataidat.Mert ez nem Isten iránti szeretet,hanem Isten elleni viaskodás."


S ha azt mondja hogy tévedett? Akkor is hátsó gondolatnak számít?


S még valami kérdező! Hogyan különülsz el olyan hitehagyottól aki itt az oldalon esetlegesen jelen lehet? Nem e azt tanítja az Őrtorony szervezet hogy kerüljenek a tanúk minden olyan oldalt ahol hitehagyott dolgokkal találkozhatnak? S te nem hogy nem kerülöd hanem még kérdést is írsz ki és beszélgetést kezdeményezel ez által! Akkor ki is viaskodik a tanítás ellen?

Vagy hogy van ez?


living witness!


"Ha nem értenek egyet a leírtakkal, akkor értsék úgy ahogy jónak látják, békére hívott az Isten."


Ezt pont te írod? A neved szerint élő tanú vagy! Hát az írásod is tanúskodik! Méghozzá a korábbi írásod! Idemásoljam? Vagy inkább jobb ha a linket másolom ide? hogy tanúskodjon az írásod másról is!


"Talán még annyit, hogy a fent említett kiközösítés, Biblia alappal bír, az apostolok idejében is közösítettek ki ilyen embereket, akikkel semmilyen kapcsolatot nem ápolhattak, a szeretetre apellálva."


Igen a kiközösítés az bibliai alappal bír. S én elmondom s nem csak neked hanem a kérdezőnek is hogy ezzel a lehetőséggel más felekezetek is élnek. Más egyházak esetében is van kiközösítés s nem a katolikus egyházról van szó.


"Nem Ő hibázott, hanem mi, és inkább legyünk hálásak, hogy egyáltalán kitalált egy megoldást, nem lett volna köteles."


Ebben tévedsz! De igen Isten köteles volt. Csak nem úgy ahogyan egy ember köteles valamit elvégezni. Istent egyetlen dolog kötelezte! Vagy talán kettő! Az egyik az igazságossága. Tudod e hogy melyik a másik?

2016. dec. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/151 anonim ***** válasza:
16%
Ahogy a biblia irja.
2016. dec. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/151 anonim ***** válasza:
30%

Vidiripi te a 26 bejegyzésben lévő alátámasztásokat a bibliából figyelmen kívül hagyod?

Különben az védi a kiközösitettet aki azonusul az ő hibás tetteivel a biblia szerint.

2016. dec. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/151 szp72 ***** válasza:
26%

A kiközösítés önmagában egy természetes dolog. Te nem azt képviseled, mint mi ezért semmi helyed köztünk, menj oda, ahol azt tanítják, amit te.


A kiközösítésnek én csak ama szigorúságát bírálom, amikor megszakítják az emberi kapcsolatotokat is, megvonják a jóhiszeműséget igazságkereső emberektől, és súlyos bűnként kezelik azt, amiről maguk se tudják biztosra, hogy súlyos bűn-e. Hiszen amit, nem állítanak biztos igazságként, sőt maguk is állandóan változtatgatnak rajta, azt milyen alapon büntetik másokon?


Aki magáról is tudja, hogy tévedhet, az milyen alapon bünteti meg a tévedőt?

2016. dec. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/151 anonim ***** válasza:
80%

"A kiközösítés önmagában egy természetes dolog. Te nem azt képviseled, mint mi ezért semmi helyed köztünk, menj oda, ahol azt tanítják, amit te."


Hát nem tudom... Nekem azért ez is elég erősnek tűnik. Ez így túl általános. Ennyi erővel egy katolikusnak és egy reformátusnak vagy egy ateistának együtt sem volna szabad ennie? Ezt hogyan egyezteted össze a szetetettel? Szerintem Pál inkább azoktól való elkülönülésről beszél, akik bár kereszténynek vallják magukat, de erkölcsileg súlyos bűnöket követnek el, mint paráznaság, részegeskedés stb...


Ahogy mondtam, az ilyenektől teljesen jogos az elkülönülés a tanúk esetében is, de a jóhiszemű tévedőket kizárni már nem hiszem, hogy az. Főleg nekik nem, akikről már számtalanszor bebizonyosodott, hogy nem tévedhetetlenek.

2016. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/151 anonim ***** válasza:
78%

Vidiripi


34. válaszoló!


"...te a 26 bejegyzésben lévő alátámasztásokat a bibliából figyelmen kívül hagyod?"


Mire alapozod ezt a kérdésedet? Csak mert nem értem.

Mivel a 32. kommentbe amit én írtam ez is ott van: "Igen a kiközösítés az bibliai alappal bír."

Tehát hogy jutottál el oda hogy ez a kérdés fogaémazódott meg benned?

2016. dec. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/151 szp72 ***** válasza:
63%

@ Hát nem tudom... Nekem azért ez is elég erősnek tűnik. Ez így túl általános. Ennyi erővel egy katolikusnak és egy reformátusnak vagy egy ateistának együtt sem volna szabad ennie? Ezt hogyan egyezteted össze a szetetettel?


Hozok egy egészen konkrét példát. Az egyik imacsoport egyik tagjáról kiderült, hogy New Age-es szellemiséget képvisel és reinkarnációs elveket vall. Abból a szűk ima és szolgálat ellátó csoportból kizártuk (azaz megkértük, hogy amíg ilyen elveket vall ne járjon), de az emberi kapcsolatot természetesen ugyanúgy fenntartjuk vele, s a nyitott alkalmakra is eljöhet, mint akárki más érdeklődő. S persze beszélgetni, vitázni, enni is lehet vele, ő egy jóravaló ember, de abba a szűk csoportba nem járhat.

2016. dec. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/151 anonim ***** válasza:
89%

Nézzük csak példaképünk,Krisztus gyakorlatát!

Számoljuk meg,hogy Jézus hány embertől különült el!......

Én nem találtam egyetlent sem,akivel ne tudott volna együtt imádkozni.


Azt hiszem,az elkülönülés nem keresztény gyakorlat.

2016. dec. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/151 szp72 ***** válasza:
0%

@ Azt hiszem,az elkülönülés nem keresztény gyakorlat.


Ahogy a különféle vallások vagy hitelvek összemosása sem az. Én mivel keresztény vagyok ezért nyilván nem járok muszlim, buddhista stb. imaórákra. S ha valaki egy keresztény imaórán mondjuk buddhista módon imádkozik, akkor nyilván rászólok, hogy ugyan bizony miért vagy itt?


Persze vannak ökumenikus imaalkalmak, és elmehet az ember más vallásúak nyitott alkalmaira is egy kicsit körülnézni, de alapvetően mégis az a normális ha mindenki a saját hitének megfelelő közösségbe jár.

2016. dec. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!