Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia szavai szerint, hogy...

A biblia szavai szerint, hogy kell elkülönülni a hitehagyottol?

Figyelt kérdés

#Biblia #hitehagyott.
2016. dec. 16. 21:18
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/151 anonim ***** válasza:
84%

Ha a kritikára képtelen vagy reagálni, helyette csak a másik oldal alaptalan gyalázásával próbálod önmagadat hitegetni a saját igazad felől, hát... mondjuk úgy hogy az előbbi megnyilvánulásod rögtön meghazudtolta azt az annyira reklámozott magasabb színvonalat...

Vagy felétek mások ócsárlásában merül ki a színvonal? Mert akkor lehet hogy igazad van!

2016. dec. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/151 anonim ***** válasza:
4%

51.Nem te oktattl ki a 47-ben elöbször?Ha kèpes vagy kioktatni lègy kèpes elfogadni is. Mert itt kezdödik az egoizmus.

Nekem eszembe sem jutott volna kritizálni ha nem lettvolna mire reagálni.

Nekem rosszul esik amikor jövök 5-6 bibliaversel a fentiekben amivel alátámasztom a kèrdèsre a feleletet ès te jössz ès kioktatsz a saját vèllemènyeddel,mert kedved van kötödni azzal akit a hátod közepère sem kivánsz.

2016. dec. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/151 anonim ***** válasza:
56%

Hát, én leírtam hogy AHOGYAN TE ÉRTELMEZED a Bibliaverseket, az szerintem szemben áll a Krisztusi tanítással, ezért ez aligha lehet helyes értelmezés. Illetve hogy ha konkrétan elképzelem a helyzetet, akkor is helytelennek látom a dolgot.


Erre te kijelentetted, hogy

- a gyülekezetemben a bibliaismeret gyatra

- a te vallásod mind ismeretlen, mind gyakorlatban az enyém felett áll

- a te vallásod tanítása színvonalasabb

- az ismereteim tanítás nélküliek

- az alapján minősítettél negatívan hogy nem reklámoztam a vallásom (miközben ez eleve nem is volt célom)

- tantételben, gyakorlatban, tanításban ti valami magasabb szinten álltok


Szóval mi is történt?

Megfogalmaztam egy kritikát a Bibliaértelmezéseddel kapcsolatban, mire te gusztustalan hangnemben ajnározni kezdted saját magatok, engem és a gyülekezetem pedig mindenáron kisebbíteni igyekeztél, miközben a gyalázkodás mellett meg sem próbáltál esetleg a kritikára reagálni.

Sőt, még a becsmérlő illetve önimádó szavaidnak sem próbáltál bármi alapot adni, csak úgy az arcomba toltad őket, mint kész tényeket, mert te azt mondtad és kész!


Azaz én továbbra is azt mondom, hogy elég csak megnézni azt az 50. kommentet hogy nyilvánvaló legyen, hogy az a szint amit képviselsz, se nem magasabb bárkiénél, se nem Krisztusi...

2016. dec. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/151 anonim ***** válasza:
87%

# 50

Még mindig nem tudod, hogyan kell a helyén kezelni a kritikát. Egyszerűen képtelen vagy elviselni, ha a vallásodat kritika éri, ezért dühödten visszatámadva elkezded a másik felekezetét köpködni. De értsd meg, hogy egyrészt ezzel nem cáfolsz semmit, mert ez így csak terelés, a kérdések egyszerű kikerülése, másrészt egy korrekt vitában ilyen nem fordulhat elő. Vagy érvelj az álláspontod mellett, vagy pedig ismerd el a tévelygést. Ha erre nem vagy képes, akkor ne vitázz, ne írj inkább semmit.

2016. dec. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/151 anonim ***** válasza:
2%

Mièrt nem vagy öszinte ?

Több mint egy eve vagyok az oldalon ès ahol csak lehetett kötödtèl provokáltál ès ha olyat irtam ami nemtetszett degradáltál ès ha a barátod azt irta velem szembe amièrt engemet letorkoltál neki a vállát veregetted. Ez egy önkènyes,nemkeresztènyi mentalitás ès az elöbbi szavad szerint nem Krisztusi.

Itt nem tanitani kell mást, elöbb tanulni kell.

Mikor tisztelettel vagyunk más iránt,akkor tanitjuk a tiszteletet.

Külömben Tanu nincs a nyolc milliobol aki megmondja az övèt mással szemben,de èn kivètelesen megmondom,ha hasonloan piszkálnak,mert ugy èrzem ez is az igazsághoz tartozik.Èppen ezèrt neèrezzük magunkat a másik fölött.

2016. dec. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/151 anonim ***** válasza:
4%
54.Mi van.A hiènák ismèt gyülekeznek,egy =kèt fiok.
2016. dec. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/151 anonim ***** válasza:
84%

Hát 50-edik!


Imádkozom érted, hogy Krisztus megvilágítsa a szíved.

2016. dec. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/151 anonim ***** válasza:
89%

Vidiripi


50. válaszoló!


"Mindezeket azèrt iron mert èn ès minden Tanu felvállalja a vallását,nevèt ,tantètelèt semmit nem titkolnak."


Amennyiben ez így van. Miért is nem lehet tudni hogy kik voltak azok akik készítették az Ú.V.F.?

Miért nem lehet olvasni az ENSZ kapcsolatról az Őrtorony irodalmakban?

Miért nem lehet olvasni 1975-tel kapcsolatosan az Őrtorony irodalmakban?

Rengeteg titok van az Őrtorony körül.

Nem is az a gond hogy titkolóznak. Hanem az hogy állandóan az igazságról beszélnek. De ezek is részei az őrtoronynak még sem lehet róla a hivatalos oldalon információt szerezni. Pedig pontos ismeret az van hangoztatva meg az is hogy az igazság így meg úgy. Ennek ellenére csomó dologról mély hallgatás van. Na remek!

Bocsásd meg nekem de az elmondottak alapján és a tapasztalatok alapján én még sem látom azt a nagy nyíltságot és megközelíthetőséget! Pl. van a vének könyve azt sem olvashatja el egy olyan személy aki nem vén. S erre még külön utasítás is van!


"Igy most ezeket azèrt irtam mert,hogy sepergess a te portádon ès amikor elèritek a mi szintünket tantètelben,tanitásban,gyakorlatban..."


Akkor a tanúknak is ezt kellene tennie. De e helyett sokszor felhozzák más egyházak tetteit! (ezzel nem védeni akarom őket) De nekik is lenne mit takarítani a saját portán.


[link]


Itt van ez az ember aki Jehova tanúja! A szervezet vajon segített neki?

https://www.youtube.com/watch?v=24eMvHeZz8Y


Vajon kik fizették az életmentő műtétjét! (drága volt)

Van bátorságod kideríteni, felkutatni az információkat? Adok kiindulási alapot. S hogy végzel e kutatást az már rajtad áll.

2016. dec. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/151 anonim ***** válasza:
4%

58.Vidiripi,a titkokkal kapcsolatosa.

Te tudod a titkolt vallásod vezetö testületènek mi a dolga pld.Amerikában?Te tudod kik szerkesztik a tanulmányaitokat ha van? Ha Baptiste vagy ,hogy forgassák a bejövetelt,kiadásokat,ha katolikus vagy tudod,hogy a hivek nemhogy tudná a pápa mit költ ès mit tesz ,mèg azt sem tudja honnat irányit.

Ez csak izelitö a sok vallásbol amit a köznèp hem tud.

Továbbá amit fentebb sèrelmeztem ti tudjátok kivel leveleztek,mert irtam nem egy helyen,hogy Tanu vagyok de ti edgy helyen nom irtátok,hogy pld.nálunk a Baptistáknál igy van vagy nem igy van.Csoportosultok támadtok de nemtudom kik vagytok.

AZT,hogy az UVF ki irta,mièrt hem kèrdezed a vezetö testületet,mert már sok helyen leirták,hogy ök a nevüknek nem akarnak dicsösèget.

Továbbá amig a linkjeidben nem irja ,hogy melyik ország,város,a gyülekezet neve,ès a Tanu nevèt is addig szenylinknek tekintem,mert sok magadfajta ember van akik elöszeretettel irnak gunyolodò förtelmeket.

Ès ,hogy a magadfajták segitettek rajtuk ez mar nincs is mert mèg igy is a hátod közepère kivánsz.

2016. dec. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/151 anonim ***** válasza:
86%

Vidiripi


"Te tudod a titkolt vallásod vezetö testületènek mi a dolga pld.Amerikában?"


Az én vallásomnak nincs vezető testülete Amerikában! Az a baj hogy azt hiszed hogy szükség van egy távoli országban egy vezető testületre de valójában nincs!

Tudod érdekes hogy volt hogy Pál apostol azt írta a levelében hogy "...úgy rendelkezem..."! Nem többesszámban írta mint valami testület.

Nem kell semmiféle testület egy távoli országban aki megmondja a tutit egy másik ország lakóinak. S teszi mindezt úgy hogy a helyi viszonyokkal nincs is tisztában. igen tudom az egység. De ez is csak képmutatás. Nincs is olyan egység Jehova tanúi között. Viselik mások is a Jehova tanúi nevet. Igazhitű Jehova tanúi!


"Te tudod kik szerkesztik a tanulmányaitokat ha van?"


Igen tudom hogy kik szerkesztik. Igazából nálunk nem tanulmányok vannak hanem igehirdetések. S akik szolgálnak azok "szerkesztik"! Igaz hogy csak néhány éve vagyok a helyi gyülekezet tagja de kezdem megismerni a többi gyülekezet tagjait is s ők is engem.

Nálunk nincs központi irányítás. Nincs rá szükség. A gyülekezetek férfi tagjai azok akik eljárnak szolgálni és szolgálnak a saját gyülekezetükben is. És képzeld el hogy mindezt úgy teszik hogy nincs központi irányítás. Szervezés az van lebeszélik telefonon vagy e-mailban hogy ki mikor hová megy illetve egyeztetések vannak. De nincs egy központi dolog amihez mindenáron ragaszkodni kell és attól eltérni nem lehet. Nem minden gyülekezetben ugyan azt mondják el. Ugyanabban az időben!


"Ha Baptiste vagy ,hogy forgassák a bejövetelt,kiadásokat,ha katolikus vagy tudod,hogy a hivek nemhogy tudná a pápa mit költ ès mit tesz ,mèg azt sem tudja honnat irányit."


Nos hogy kinél hogy mennek a pénzügyek azt én nem tudom. Csak azt tudom hogy nekem a saját gyülekezetemben meg van a jogom arra hogy megnézzem a banki papírokat. Ha kérem a pénztárostól akkor ő megfogja mutatni. Mint ahogyan vannak is olyan idő pontok amikor pontosan szóba kerülnek a gyülekezet pénzügyei és én is ott vagyok és ha úgy érzem akkor szólhatok is. Sőt szavazás is van és elmondhatom a véleményemet is.

De azt tudják hogy honnét irányít, a Vatikánból! Ez nem titok. A Baptistáknál meg megint csak nincs vezető testület vagy pápa meg mit tudom én milyen titulusok vannak.


"Ez csak izelitö a sok vallásbol amit a köznèp hem tud."


Akkor elárulom neked hogy a köznép nem is jár nagyon templomba. A mai generációk maximum esküvő, temetés vagy keresztelő idején jártak templomba. De a legtöbben nem járnak.


"Továbbá amit fentebb sèrelmeztem ti tudjátok kivel leveleztek,mert irtam nem egy helyen,hogy Tanu vagyok de ti edgy helyen nom irtátok,hogy pld.nálunk a Baptistáknál igy van vagy nem igy van.Csoportosultok támadtok de nemtudom kik vagytok."


Egy Jehova tanújának nincs is szüksége arra hogy tudja mivel te soha nem fogsz eljönni arra az összejövetelre amire én szoktam menni. Neked tilos akkor ne is érdekeljen hogy hová járok. Majd az a tanú aki eljön az összejöveteleinkre az majd tudni fogja. Én voltam Jehova tanúi összejövetelén nem is egyszer sőt a kiadványokat is olvastam ezt egy tanú nem teszi meg. S amíg ez így van addig nem érzem úgy hogy nekem az lenne az első hogy elmondja milyen közösségbe járok. bár van akinek megtettem és tanú. Egyetlen ilyen tanú van! De ő nem is úgy beszél mint te. Őt barátomnak nevezem s ő is engem. Nem is akartam elhinni hogy ez lehetséges.


"AZT,hogy az UVF ki irta,mièrt hem kèrdezed a vezetö testületet,mert már sok helyen leirták,hogy ök a nevüknek nem akarnak dicsösèget."


Milyen dicsőséget nem akarnak? Milyen dicsőség jár annak aki készít egy Biblia fordítást? Milyen dicsőségben részesült Károli Gáspár vagy más Biblia fordító kérlek áruld el!!!!!!


"Továbbá amig a linkjeidben nem irja ,hogy melyik ország,város,a gyülekezet neve,ès a Tanu nevèt is addig szenylinknek tekintem,mert sok magadfajta ember van akik elöszeretettel irnak gunyolodò förtelmeket."


Hát ennyit a pontos ismeretről. Amúgy meg írja hogy mi annak az embernek a neve csak ugye el sem olvastad. Kérdeztem én hogy van e bátorság de ha már egy cikktől is félsz akkor ennyi itt a vége.


"Ès ,hogy a magadfajták segitettek rajtuk ez mar nincs is mert mèg igy is a hátod közepère kivánsz."


A magamfajták? Na mi ez nem tán valami rasszista megnyilvánulás vagy más egyéb diszkrimináció? Először is te nem tudhatod hogy ki segített rajta. Nem írtam azt hogy esetlegesen Jehova tanúi segítettek rajta vagy nem segítettek azt sem hogy mások segítettek rajta. De ezek szerint te már levontál egy következtetést s ebben nem fért bele hogy a testvéreid voltak a segítők. Nekem ezt sugallja az amit írsz. Tudod amikor egy Jehova tanúja hozzám jön anyagi segítséget kérni akkor az enyhén szólva érdekes egy 60-70 fős gyülekezet esetében. Te 100méterre laksz valamilyen vallási közösségtől. Csak hogy én meg rendszeresen elmegyek ahhoz a Jehova tanúja családhoz akiről az imént írtam és aki segítséget kért már nem is egyszer tőlem. Én nem csak távolról látom hanem közelről sőt ha akarnám elmehetnék a Királyság terembe is. De te nem mehetsz el egy másik egyház összejövetelére. De engem nem közösítenek ki ilyen miatt! Ez nem erkölcsi kérdés egyáltalán.

2016. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!