Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia szavai szerint, hogy...

A biblia szavai szerint, hogy kell elkülönülni a hitehagyottol?

Figyelt kérdés

#Biblia #hitehagyott.
2016. dec. 16. 21:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/151 anonim ***** válasza:
65%
Blokkold fészbúkon, ne köszönj, ne àllj szóba vele. Tovàbbi 5letek a jehovatanùktòl.
2016. dec. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/151 anonim ***** válasza:
18%

Azért mert nem hisz valaki a te istened létezésében, márt rossz ember és el kell tőle különülni ?

Na ezért mondom, hogy az összes vallást el kellene felejteni. Csak a feszültséget csinálják a világban.

2016. dec. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/151 anonim válasza:
8%
Isten a szeretet és a biblia felett áll. Szóval szeretettel kell lenni felé is. Jézus mondta hgy új parancsolatot adok néktek hgy egymást szeressétek. Nem tudom hol irja a biblia amit irtál, de ha az o szövetségban, az eleve kuka lett amikor Jézus "újraírt" minden "ó" hitrendszert. Szerintem az oszövetséget nem is szabadna a keresztyéneknek alapul venni
2016. dec. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/151 anonim ***** válasza:
63%

Erre gondolsz?

15.

Ha pedig a te atyádfia vétkezik ellened, menj el és dorgáld meg őt négy szem között: ha hallgat rád, megnyerted a te atyádfiát;

16.

Ha pedig nem hallgat rád, végy magad mellé még egyet vagy kettőt, hogy két vagy három tanú vallomásával erősíttessék minden szó.

17.

Ha azokra nem hallgat, mondd meg a gyülekezetnek; ha a gyülekezetre sem hallgat, legyen előtted olyan, mint a pogány és a vámszedő.


VÁLASZ:

Avagy Isten csak a zsidóké-e? Avagy nem a pogányoké is? Bizony a pogányoké is.


Úgy kell elkülönülni szerintem, hogy nem követem a hitben meggyengült testvéremet, elkülönülök a téves gondolataitól, de TŐLE nem, a kapcsolatot tartom vele, és figyelek, mivel tudnék neki segíteni. :)

Ahogy írták előttem, SZERETEM továbbra is.

2016. dec. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/151 Pietrosol ***** válasza:
19%

Szia!


Úgy, hogy a hűjye kérdésre is próbálsz elegánsan válaszolni.(van, hogy nem sikerül)


Nincs hitehagyott, csak nem értesz vele egyet. Ez viszont kit érdekel?

2016. dec. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/151 anonim ***** válasza:
15%

kikre vonatkozik ez? a Biblia leírja:


(1Korintusz 5:9–11) 9 Levelemben azt írtam nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba paráznákkal, 10 de nem úgy értve, hogy általánosságban e világ paráznáival vagy a kapzsikkal, a zsarolókkal vagy a bálványimádókkal. Különben bizony ki kellene mennetek a világból. 11 Most azonban azt írom nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba senkivel, akit testvérnek neveznek, de parázna vagy kapzsi vagy bálványimádó vagy szidalmazó vagy részeges vagy zsaroló. Az ilyennel még csak együtt se egyetek. . .


ez azokra vonatkozik akik egy hitben voltak velünk, és eltávolodott, vagy helytelenséget követett el.

És nem azokról akik nem tartoznak hozzánk a hitben.

2016. dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/151 anonim ***** válasza:
81%

Vidiripi


Kérdező!


A Biblia szavai szerint? A Biblia nem ír arról hogy különülj el!

Miért akarsz elkülönülni?

2016. dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/151 A kérdező kommentje:

7.Segitek.


Rom.16:17

1Kor.5:11

Mate.18:17

2.Tes.3:14

Tit.3:10

2.János:10

2016. dec. 16. 22:43
 9/151 anonim ***** válasza:
81%

"Rom.16:17

1Kor.5:11

Mate.18:17

2.Tes.3:14

Tit.3:10

2.János:10"


Az egy dolog ha valaki nem ért egyet a felekezeted tanításaival, magyarázataival. És az megint egy másik dolog, ha valaki a Bibliával nem ért egyet!


Ezen kicsit jó lenne ha gondolkodnál.

2016. dec. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/151 A kérdező kommentje:

9.Ezen az oldalon is kötődsz-e?

Itt a hittársakrol van szó.Te is hittárs vagy csak nem velem,hanem a tièiddel.

2016. dec. 16. 23:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!