Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan vélekedtek azokról,...

Ti hogyan vélekedtek azokról, akik papnak illetve szerzetesnek készülnek?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? Főleg azokról, akik már egész fiatalon, 18-20 év koruk között erre a pályára készülnek. Magasabb spirituális szinten vannak? Van valami a személyiségükben, jellemükben, ami megkülönbözteti őket a többi embertől? Itt most a hiteles emberekre gondolok, akik őszintén megélik a hitüket, nem az álszent kategória. Bármilyen véleményre kíváncsi vagyok.

2016. dec. 22. 10:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
27%

Vajon ki az, aki nem ismeri a Bibliát?

[link]

[link]

A 144 ezer elpecsételt férfi is a szüzek közül fog kikerülni.

2016. dec. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúi között a bételeseknek sem lehet családjuk.
2016. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
30%

A pap,aki cölibátust fogad,szembemegy Isten parancsának,hogy "szaporodjatok,sokasodjatok,és töltsétek be a Földet".

Szintén nem tartják be a püspökökre vonatkozó utasítást,miszerint "egyfeleségűeknek" kell lenniük.

2016. dec. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
20%
Elbasszák az életüket.
2016. dec. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
71%

13asnak:

Mivel te jehovista vagy, ezért még szép, hogy csakis az őrtorony véleményét tudod ismételni, ahogy living is. Írja Pál, hogy jó a nőtlenség, mert akkor csak Istenre koncentrál az ember. És tudod nagyfokú jellemtelenségre vall, ahogy beszéltek másokról. Ha valakit erre hív el Isten, akkor mi közöd van neked ahhoz???



kérdező: aki tényleg elhívás miatt választja, az mellett végig ott lesz az Úr. És ez csodálatos, mert engedelmes Istennek, aki jól tudja, hogy kit miért teremtett és mit szándékozik tenni az életével.

2016. dec. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
52%

Csak hogy a Teokratikus elrendezésben, nincs papi és laikus osztály, ahogy a világban gyakorolják.


Hogy ha ennek szeretné szentelni az életét, azt megteheti, de ezt nem hivatásnak hozta létre hanem életformának.

2016. dec. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
8%

Beszélgettem nem egy lelkésszel illetve pap növendékkel.


Igen csekély mértékben foglalkoznak a szentírással,

Nem a szent írásban lefektetett dolgok az elsődlegesek nekik, így aztán, nem is nagyon jártasak a Biblia forgatásában.

Sőt van nem is egy olyan multal testvérünk, aki valaha papi hívatásban élt, Illetve Máriás lány volt, vagy is az apácáknál nevelkedett. Sőt valamikori apáca is van köztünk, illetve aki Kántor volt a templomban, stb.

2016. dec. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

15.Hsz!


Mellétrafáltál!


Sosem voltam jehovista,és nem ismerem az Őrtorony írásait.Kb.20 éve olvastam néhányat,de túl sok csúsztatás volt azokban,s így kerülöm.Ha adják szívesen elfogadom,legalább az sem hülyít senkit.

2016. dec. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyon jó barátom most készül papnak, ő úgy érzi, hogy ebben a hivatásban tud leginkább önmaga lenni. Egyébként egyetemet végzett emberről van szó, aki több évet dolgozott is "civil" szakmájában és nem egy "világtól elforduló" vagy megkeseredett lélekről van szó. Szerzetesnő ismerősöm is van, aki most már örökfogadalmat tett. Egészségügyi végzettsége van, most pedig Teréz anya nővéreinél szegények gondozásával foglalkozik. Csodálatos hivatás.


"Beszélgettem nem egy lelkésszel illetve pap növendékkel.

Igen csekély mértékben foglalkoznak a szentírással"

Biztos van ilyen is.

De teológián csak 3-3 félév van Ó-és Újszövetség bevezetésből és ezután szintén 3-3 félév Ószövetség exegézis és Újszövetség exegézis, ezenkívül tanulnak legalább egy évet ógörögöt és latint és van kurzus bibliai héberből is. Ez a Pázmány HTK órarendje, ami egyébként neten nyilvános, meg lehet nézni. Továbbá (tudom, hihetetlen) a dogmatika és az erkölcsteológia is nagyban a Szentírásra épít, természetesen. Csak ne állítsuk már valótlant és főképp ne egy tapasztalatból vonjunk le messzemenő következtetéseket. Én sem értek a Jehova tanúi dolgaihoz, ezért nem is szoktam belekotyogni.

2016. dec. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 How Arrow ***** válasza:
3%

"De teológián csak 3-3 félév van Ó-és Újszövetség bevezetésből és ezután szintén 3-3 félév Ószövetség exegézis és Újszövetség exegézis, ezenkívül tanulnak legalább egy évet ógörögöt és latint és van kurzus bibliai héberből is. Ez a Pázmány HTK órarendje, ami egyébként neten nyilvános, meg lehet nézni. Továbbá (tudom, hihetetlen) a dogmatika és az erkölcsteológia is nagyban a Szentírásra épít, természetesen. Csak ne állítsuk már valótlant és főképp ne egy tapasztalatból vonjunk le messzemenő következtetéseket. Én sem értek a Jehova tanúi dolgaihoz, ezért nem is szoktam belekotyogni."


Halkan mondom sugva hogy a bibliát a Szentlélek tanitja és magyarázza egy életen keresztül!


A teológián azt tanitják hogy hogyan kell az emberektöl minél több pénzt kihuzni. Ez majd a papi szolgálat alatt nyilvánul meg.



Azért ideírom Tisztelet a kivétel!

2016. dec. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!