Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi! Értetlenü...

Kedves Jehova Tanúi! Értetlenül állok egy Bibliai idézet előtt, hogyan vélekedtek róla?

Figyelt kérdés

János 20:25-ből idézek: Hacsak nem látom a kezén a szegek nyomát, és ujjamat nem dugom a szegek nyomába, és kezemet nem dugom az oldalába, én nem hiszem.”

Ahogy lapozgattam az Őrtornyot, láttam több képet is ahol az oszlopra feszített Jézust ábrázolják, viszont a kezét egyetlen szeg fúrja át.

Tamás a lábairól nem beszél, csak a kezeiről, amibe szegek voltak. Szegek, többes számban. Ez nem fér össze az oszlopra feszítéssel, inkább a kereszttel. Vélemény?



2014. febr. 19. 21:25
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztust KERESZTEN feszítették meg:


Máté 20:

18 Ímé, felmegyünk Jeruzsálembe, és az embernek Fia átadatik a főpapoknak és írástudóknak; és halálra kárhoztatják őt,

19 És a pogányok kezébe adják őt, hogy megcsúfolják és megostorozzák és KERESZTRE feszítsék; de harmadnap feltámad.


Máté 27:

31 És miután megcsúfolták, levevék róla a palástot és az ő maga ruháiba öltözteték; és elvivék, hogy megfeszítsék őt.

32 Kifelé menve pedig találkozának egy cirénei emberrel, akit Simonnak hívnak vala; ezt kényszeríték, hogy vigye az ő KERESZTJÉT.


38 Akkor megfeszítének vele együtt két latrot, egyiket jobbkéz felől, és a másikat balkéz felől.

39 Az arramenők pedig szidalmazzák vala őt, fejüket hajtogatván.

40 És ezt mondván: Te, ki lerontod a templomot és harmadnapra fölépíted, szabadítsd meg magadat; ha Isten Fia vagy, szállj le a KERESZTRŐL!

41 Hasonlóképpen a főpapok is csúfolódván az írástudókkal és a vénekkel egyetemben, ezt mondják vala:

42 Másokat megtartott, magát nem tudja megtartani. Ha Izráel királya, szálljon le most a KERESZTRŐL, és majd hiszünk néki.


---------------------------


Márk 15:

20 Mikor pedig kicsúfolták őt, leveték róla a bíbor ruhát, és a maga ruháiba öltözteték; és kivivék őt, hogy megfeszítsék.

21 És kényszerítének egy mellettök elmenőt, bizonyos cirénei Simont, aki a mezőről jő vala, Alekszándernek és Rufusnak az atyját, hogy vigye az ő KERESZTJÉT.


29 Az arra menők pedig szidalmazzák vala őt, fejüket hajtogatván és mondván: Hah! aki lerontod a templomot, és három nap alatt fölépíted;

30 Szabadítsd meg magadat, és szállj le a KERESZTRŐL!

31 Hasonlóképpen pedig a főpapok is, csúfolódván egymás között, az írástudókkal együtt mondják vala: Másokat megtartott, magát nem bírja megtartani.

32 A Krisztus, az Izráel királya, szálljon le most a KERESZTRŐL, hogy lássuk és higyjünk. Akiket vele feszítettek meg, azok is szidalmazzák vala őt.


-----------------------------------


Lukács 23:

26 Mikor azért elvivék őt, egy Cirénebeli Simont megragadván, ki a mezőről jöve, arra tevék a KERESZTFÁT, hogy vigye Jézus után.


-----------------------------------


János 19:

17 És emelvén az ő KERESZTFÁJÁT, méne az úgynevezett Koponya helyére, amelyet héberül Golgothának hívnak:

18 Ahol megfeszíték őt, és ő vele más kettőt, egyfelől, és másfelől, középen pedig Jézust.

19 Pilátus pedig címet is íra, és feltevé a KERESZTFÁRA. Ez vala pedig az írás: A NÁZÁRETI JÉZUS, A ZSIDÓK KIRÁLYA.


25 A Jézus KERESZTJE alatt pedig ott állottak vala az ő anyja, és az ő anyjának nőtestvére; Mária, a Kleopás felesége, és Mária Magdaléna.


31 A zsidók pedig, hogy a testek szombaton át a KERESZTFÁN ne maradjanak, miután péntek vala, (mert annak a szombatnak napja nagy nap vala) kérék Pilátust, hogy törjék meg azoknak lábszárait és vegyék le őket.


-------------------------------------


Apostolok cselekedetei 2:

23 Azt, aki Istennek elvégezett tanácsából és rendeléséből adatott halálra, megragadván, gonosz kezeitekkel KERESZTFÁRA feszítve megölétek


---------------------------------------------


I. Korintus levél 1:

17 Mert nem azért küldött engem a Krisztus, hogy kereszteljek, hanem hogy az evangyéliomot hirdessem; de nem szólásban való bölcseséggel, hogy a Krisztus KERESZTJE hiábavaló ne legyen.

18 Mert a KERESZTRŐL való beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek; de nekünk, kik megtartatunk, Istennek ereje.


-----------------------------------------------


Galátzia levél 5:

11 Én pedig atyámfiai, ha még a körülmetélést hirdetem, miért üldöztetem mégis? Akkor eltöröltetett a KERESZT botránya.


Galátzia levél 6:

12 Akik testre szépek szeretnének lenni, azok kényszerítenek titeket a körülmetélkedésre; csak azért, hogy a Krisztus KERESZTJÉÉRT ne üldöztessenek.


14 Nékem pedig ne legyen másban dicsekedésem, hanem a mi Urunk Jézus Krisztus KERESZTJÉBEN, aki által nékem megfeszíttetett a világ, és én is a világnak.


----------------------------------


Efézusi levél 2:

16 És hogy megbékéltesse az Istennel mind a kettőt, egy testben a KERESZTFA által, megölvén ezen az ellenségeskedést.


---------------------------------


Filippi levél 2:

8 És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a KERESZTFÁNAK haláláig.


--------------------------------


Kolosse levél 2:

14 Az által, hogy eltörölte a parancsolatokban ellenünk szóló kézírást, amely ellenünkre volt nekünk, és azt eltette az útból, odaszegezvén azt a KERESZTFÁRA


-----------------------------------


Zsidó levél 12:

2 Nézvén a hitnek fejedelmére és bevégezőjére Jézusra, aki az előtte levő öröm helyett, megvetve a gyalázatot, KERESZTET szenvedett, s az Isten királyi székének jobbjára ült.

2014. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
0%

Továbbá Jehova (hamis) tanúi hazudnak Jézus személyéről is, ugyanis nem hisznek Jézus istenségében...

Nem én és nem más ember, hanem maga a Biblia, Isten szava mondja; hogy Jézus Krisztus egy istenség, Ő maga volt a testben megjelent Isten 2000 évvel ezelőtt, Ki most a mennyei Atya jobbján ül:

[link]


Üdv Attila

2014. febr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
100%

"Aki a mennyei Atya jobbján ül"


Bravó. Akkor még sem Jézus az Atya Isten...

Egyébként pedig hiába keltesz itt gyűlöletet, Jézus isteni mi voltját Jehova Tanúi nem tagadják,

Mert az Atyától kapott isteni természetű képességeket.


Mi az atyával, a mindenható Istennel nem tesszük egyenlővé. Ahogy a mondatban Te is elismerted.



Kérdezőnek:

Sajnálom, de már megírtuk a választ, még akkor is ha konkrétan nem említi meg a lábát, azt is bele értette, persze nem kell elfogadni,

2014. febr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
0%

"Mi az atyával, a mindenható Istennel nem tesszük egyenlővé."


Nagy kár, mert bizony az Atya és a Fiú egyek:


"Én és az Atya egy vagyunk."

János 10:30

2014. febr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
65%

Továbbra is kitartunk amellett, hogy az itt belinkelt bloghoz semmi köze Jehova Tanúinak.

Hivatalos honlapunk kettő betűből áll, és 300. nyelven olvasható. jw.org

2014. febr. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
0%

"300. nyelven olvasható. jw.org"


Attól még ugyanúgy kitörölhetitek vele mert nem ér semmit sem az az oldal :)


Jézus Krisztus az ÚT az IGAZSÁG és az ÉLET, nem pedig egy szekta!

2014. febr. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
0%

"Mert hárman vannak az égben,az Atya az Ige és a Szentlélek, és ez a három egy..." Azt hiszem,hogy tiszta a kép ha figyelembe vesszük János írását.

Ami a kérdést illeti,jól tudod kérdező. Jézust megfeszítették,és keresztre.

Csak a homosznak nincs ínyére a kereszt és ezért próbálja ezt eltussolni.

2014. febr. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%

A rendszerint „keresztnek” fordított görög szó a sztau·rosz′. Alapjelentése ’egyenes karó, oszlop’. Egy bibliafordítás magyarázata rámutat, hogy a sztau·rosz′ „soha nem két gerendát jelöl, melyek valamilyen szögben keresztbe lennének téve egymásra.

A bibliaírók több helyen is egy másik szót használnak annak a tárgynak a megjelölésére, amin Jézus meghalt. Ez pedig a görög xü′lon szó (Cselekedetek 5:30; 10:39; 13:29; Galácia 3:13; 1Péter 2:24). Jelentése egyszerűen ’fa’ vagy ’karó, furkósbot, fatörzs’.

2014. febr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

Tévedések történtek: először is, én katolikus vagyok, az is maradok. Nem kell engem győzködni arról, hogy Jézus kereszten Tanút nem lehet meggyőzni, mert az ő Bibliájukban a kereszt helyett mindenhol oszlop szerepel.

A másik, hogy ne kezdjetek el más témáról vitatkozni, különben a leértékelést mindenki megkapja tőlem. Arra várok magyarázatot TOVÁBBRA IS, hogy miért van többes számban a szegek. Akárhányszor olvasom azt a részletet, nekem nem tűnik úgy hogy Tamás a lábairól is beszélt. Csak a kezeiről, szóval az egyik korábbi válaszoló elég gyenge érvet hozott fel.

2014. febr. 20. 09:40
 10/49 A kérdező kommentje:
Egyébként más forrás úgy vélekedik, hogy a sztaurosz keresztet is jelent (ezt nekem személyesen elismerte egy Tanú), a xülon jelentése pedig fa.
2014. febr. 20. 09:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!