Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan vélekedtek azokról,...

Ti hogyan vélekedtek azokról, akik papnak illetve szerzetesnek készülnek?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? Főleg azokról, akik már egész fiatalon, 18-20 év koruk között erre a pályára készülnek. Magasabb spirituális szinten vannak? Van valami a személyiségükben, jellemükben, ami megkülönbözteti őket a többi embertől? Itt most a hiteles emberekre gondolok, akik őszintén megélik a hitüket, nem az álszent kategória. Bármilyen véleményre kíváncsi vagyok.

2016. dec. 22. 10:11
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló és azok, akik pénzéhes alakoknak képzelik az összes egyházi személyt személyes negatív tapasztalatokra ítélve:

Rengeteget kell tanulni a teológián és részletesen kell ismerniük a Szentírást és annak történelmi hátterét is. A Szentírást a sugalmazás által írták le és NEM a Szentlélek tanítja... ez nagyon laikus kijelentés... Ahhoz, hogy valaki megértse és tanuljon a Szentírásból, nyitottságra van szüksége. Nyilván a Szentlélek ebben nagy hangsúlyt kap, de nehogy már különválasszuk a Szentlelket Istentől...

Ami pedig a pénzt illeti... Nem tudom ki az a pap avagy egyházi személy, akinek a negatív példájából általánosítottad ezt. A papoknak is meg kell élniük valamiből, az egyházi adó NEM kötelező, ma pedig már egyre több pap ajánl szentmisét és végez temetési szertartást úgy, hogy semmit nem kér érte. Nehogy valaki azt higgye, hogy a papoknak fúú de könnyű életük van, és csak úgy semmittevésért kapnak pénzt. Nem szeretném ezt részletezni. De azt nagyon nem szeretem, ha általánosítanak, de azért a végére odabökik, hogy "tisztelet a kivételnek"...

2016. dec. 24. 17:52
 22/25 Helyes válasz ***** válasza:
A 80 milliárdos konkordátum akkor már megszünt?Azt hittem azt minden nem katolikustól is fizeti nem?Aki papnak megy,csak sajnálhatja.A környezetemben hál Istennek van 2 ex pap is.Szép családjuk van.Boldog házasságból.
2016. dec. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
91%

Úgy, mint azokról, akik péknek, vagy állatorvosnak mennek.

43/N hívő

2017. jan. 31. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Én nagyra tudom őket becsülni!!
2017. máj. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Akik ezért egészségesen bevállalják a cölibátust,nem tartom ép gondolkozásúaknak.


Isten,az embert szexualitásával együtt teremtette meg.Aki nem impotens,az egész életében küzdhet,az isteni akarat ellen,tehát lázadó.

2017. máj. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!