Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek a halál utáni életben?...

Hisztek a halál utáni életben? Menny és Pokolban?

Figyelt kérdés

2016. dec. 24. 16:25
1 2 3 4
 11/35 Helyes válasz ***** válasza:
Ja és 7-es válaszoló: A túlvilági élet elsősorban másik dimenzió.De lesz testben való feltámadás,ahogy Jézus se testtelen szellemként tanított feltémadása után,hanem együtt evett a tanítványaival több héten át!A jutalmazás,és ítélet igazságos,mert van abszolút igszság,és Ő maga az alkotó.Az ember felelős a tetteiért,ha megismerte Isten törvényét,ha nem,mert a lelkiismeret törvénye mindenkiben ott van,az gyári beállítás.Ez a reinkarnációs izé,pedig szánalmas.Csak beszélgess el egy kereszténnyé lett hinduval,vagy buddhistával.Elmondja neked,milyen volt reménység nélkül élni,és milyen boldog várakozással.
2016. dec. 26. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

"De vigyük tovább a kérdést, ha van ilyen létezőnk, ami képes a fizikai testtel kapcsolatba kerülni, de túlmutat annak az elpusztulásán, akkor miért csak egy fizikai testhez lenne képes tartozni? Hiszen a fizikai test szempontjából "halhatatlan"a "lélek". Miért csak egy lehetőséget kapna? Igazságos így az, hogy ha valaki meghal 2 évesen egy betegségben (szinte önálló döntéseket még nem is hozhatott), míg valaki hosszú életet él, millió döntési lehetőséggel? A kétéves rögtön a mennybe jut? Akkor ő szerencsés volt, hogy nem került olyan helyzetbe, hogy döntéseket kelljen hoznia? Ugye, hogy nem stimmel? Csak ehhez ugye gondolkozni is kellene..."


Okos dolgokat írtál, de egyvalamiben nem rétek egyet.


"Igazságos így az, hogy ha valaki meghal 2 évesen egy betegségben (szinte önálló döntéseket még nem is hozhatott), míg valaki hosszú életet él, millió döntési lehetőséggel?"


Igen! Egy szerencsétlen 2 éves kisgyerek, előtte volt az élet, de valami miatt nem élhette végig! Ő is játszhatott volna a társaival, felnőhetett volna, gyerekei lehettek volna, de még szinte tudatlanul meghalt! Mit vársz tőle, hova kerüljön? A pokolba? vagy mi, Nyilván a menybe fog kerülni, ez nem kérdés! Az, hogy valakinek nehéz az élete, az nem jelenti azt, hogy irigykedjen egy 2 éves haldokló gyerekre, mert ő meghal, és a mennybe jut... Elég nagy önzőségre vall, hogy elvárnád, hogy szülessen újra meg! Ennyi erővel a 18 évesen meghaltak is szülessenek újra meg..! Mert mi az már, hogy előbb meghaltak.. Ez NEM ÍGY MŰKÖDIK! Ha már 2 évesen szinte föl sem fogta a földi életet, akkor had kerüljön már a mennybe! És ne te döntsd el, hogy ez igazságos-e így vagy nem. De egyébként is, igazságos, tehát nincs vele gond, esetleg te nem látod át.

2016. dec. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

Kedves 12.Hsz!


Amint a bűntelen Megváltónk is a pokolba került,és harmadnapon feltámadt,a 2 éves gyermek is oda kerül,mindannyiónkkal együtt,ahonnan mindannyiónknak van feltámadás,vagy az első,vagy a második körben.



"A többi halottak pedig meg nem elevenedének, mígnem betelik az ezer esztendő. Ez az első feltámadás.Boldog és szent, a kinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és uralkodnak ő vele ezer esztendeig."(Jel 20:5,6)

2016. dec. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

12-es, tételezzük fel az alábbi szituációt:


Adott egy mélyen vallásos, már-már fanatikus hívő, aki elhiszi azt, amit mondtál. Egy elborult pillanatban, amikor látja a sok "vétkezőt" a világban, úgy dönt, hogy feláldozza a saját lelkének üdvösségét azért, hogy megmentse a 2 éves kisgyermekek lelkét, és a mennyországba juttassa őket. Tovább már nem is írom, mert borzalom lenne. De mint lehetőség fennáll ez is és ha az általad felvázolt szabályok lennének igazak, akkor még "jót" is tenne ezekkel a gyerekekkel (mivel nem kellene kiállniuk az élet "próbatételét") ez az őrült.


Erre nyilván azt mondod, hogy aki vallásos, az nem tesz ilyent? Nos, milliónyi tébolyult van a világban, vannak olyanok is, akik a saját gyermekeik száját tömik tele szappannal, ha valami csúnyát mer szólni, vagy fizikailag bántalmazzák őket ha valami olyant tesz, ami szerinte nem felel meg a bigott vallásosságának. Szóval simán lehetséges...


"Mit vársz tőle, hova kerüljön? A pokolba?"


Nem, mivel én NEM hiszek a pokol létezésében, ugyanis igazságtalan lenne, ha az élet egy próbatétel lenne, aminek a végén az örök kárhozat is várhatná az embert. Ne felejtsd el, rengeteg vallás van, különböző szabályokkal és a legtöbb azt állítja magáról, hogy csak és kizárólag ők képviselik az igaz utat és szabályokat, aki a többiben hisz, nem követi a szabályokat, elkárhozik. Ezek szerint az, hogy melyikbe kerülsz, attól függ nagyban, hogy milyen környezetbe/családba születsz! Tehát akár tudatlanságból is megszegheted a szabályokat. NEM igazságos.


Erre nyilván az a válasz, hogy aki nem tudja a törvényt, azt nem büntetik, de ez pont olyan igazságtalan, mint az, hogy ugyanaz a minőségű lélek korábban eltávozik a földről (önhibáján kívül) és alapból bebocsátást nyer a mennyországba. Tehát nem mindegy, hogy hová születsz, milyen hosszú életet élsz. Ezekről nem tehet senki sem, mégis ezek függvényében kerülnének megítélésre?


A helyes válasz csak és kizárólag az lehet, hogy mindenki egy helyre kerül és valószínűleg ez az az állapot, amit mi "mennyországnak" hívunk, ugyanis a tudatlanságban eltöltött földi életünk alapján nem vagyunk megítélhetők. Tudatlanul születünk és az emberiség legnagyobb része tudatlanul (vagy tévhitek fogságában) is hal meg.


"Elég nagy önzőségre vall, hogy elvárnád, hogy szülessen újra meg!"


Nem, nem önzőség, hiszen az élet egy ajándék, nem pedig egy teher!!! És mint írtam, NEM próbatétel. De bizony, ÍGY működik, mert csak ez a logikus és igazságos! Az, amit te igazságosnak hiszel, 2000 évvel ezelőtti emberek agyszüleménye, akik ha becsapott valahová a villám, Isten büntetésének tartották.


Nyilván kíváncsi vagy rá, hogy szerintem miért kerülne a gyilkos és az erőszakoló is a "mennybe" (bár igazából nem mennyországról beszélünk, csak a lelkek "lakóhelyéről", arról a létsíkról/minőségről, ahol a lelkek a földi élet(ek) előtt/után vannak). Nem akarom ismételni magam, az alábbi kérdésben megtalálod az én álláspontomat:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..


Szívesen reagálok bármilyen észrevételre, vitázzunk, de a saját érveidet hozd légy szíves, ne pedig azt, ami egy könyvben le van írva és azért van úgy, mert "csak", el kell fogadni.

2016. dec. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Az fel sem merül, hogy nem kerülünk sehova? Az nem egy lehetséges opció?
2016. dec. 27. 13:57
 16/35 anonim ***** válasza:

"Az fel sem merül, hogy nem kerülünk sehova? Az nem egy lehetséges opció?"


De, természetesen ez is lehetséges verzió annak számára, aki nem is foglalkozik vele, vagy elfogadja mások ez irányú véleményét.


De mint írtam, akkor az egész élet értelmetlen lenne, ha véged, neked aztán tökmindegy, hogy mit tettél életedben, vége, elrohadsz és kész. Akár ez is egy lehetőség lehetne, de én személy szerint átéltem olyan dolgokat, amik a racionális/szkeptikus énem is meggyőztek az ellenkezőjéről.


Az, hogy mik voltak ezek, teljesen lényegtelenek számodra, mert messziről jött ember, azt mond, amit akar, ez csak egy újabb történet lenne a milliónyi egyéb "kamu" történet mellett.

2016. dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Szóval ha jól értem neked megnyugvást jelent az, ha hiszel a halál utáni életben és nem csak úgy elrohadsz.

Személy szerint nekem az elrothadás a legelfogadhatóbb opció, a Menny és Pokol nekem csak egy mese.

2016. dec. 27. 14:27
 18/35 anonim ***** válasza:

"Az fel sem merül, hogy nem kerülünk sehova? Az nem egy lehetséges opció?"


Számodra lehetséges, de én hiszek benne hogy nem így lesz. Elfogadom, hogyha nem vagy hívő, de fogadd el azt is, hogyha valaki az. Persze tudom én, hogy elfogadod, csak felhoztad "teljes" megsemmisülést, mint lehetőséget. Nos... mondanám hogy lehetséges opció, de mint hívő, nem mondhatom. Nem, mert hiszek Istenben, és hogy kerülünk valahová.

2016. dec. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

"Amint a bűntelen Megváltónk is a pokolba került,és harmadnapon feltámadt,a 2 éves gyermek is oda kerül,mindannyiónkkal együtt,ahonnan mindannyiónknak van feltámadás,vagy az első,vagy a második körben."


Mivan??? Az Újszövetség mikor és hol állította azt, hogy Jézus a keresztre feszítés után a pokolra került? Kérlek linkelj! Olvastam az Újszövetséget, de én ilyet nem olvastam benne! Te valamit nagyon félreértelmezhettél! "Első" meg "második" kör pedig NINCSEN!! Egy életünk van, nincs több! Legalábbis egy földi életünk!

2016. dec. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

"Adott egy mélyen vallásos, már-már fanatikus hívő, aki elhiszi azt, amit mondtál. Egy elborult pillanatban, amikor látja a sok "vétkezőt" a világban, úgy dönt, hogy feláldozza a saját lelkének üdvösségét azért, hogy megmentse a 2 éves kisgyermekek lelkét, és a mennyországba juttassa őket."


Ez hülyeség. Egy mélyen fanatikus keresztény sosem öl meg senkit! Elég sok mélyen fanatikus öregasszony van csak ebben az országban, mégsem robbantotta föl magát még egyik sem! érdekes most ezt mondod. Holnap meg már azt fogod a kereszténységre, hogy buta mamlasz csöndes embereket nevel ki magából. Egyszer azt fogják rá, hogy túl nagy veszélyt jelent, egyszer meg azt, hogy túlságosan elpuhítja az embert. Mindent mondanak, a helyzet az, hogy sok keresztény hívő ismerősöm van, mind idősebbek, mind fiatalabbak, és rengeteg közöttük a sportoló, vagy a kitűnő tanuló. Sem buta visszahúzódó, sem pedig örült öngyilkosok nem lesznek a hívőkből.



"Tovább már nem is írom, mert borzalom lenne. De mint lehetőség fennáll ez is és ha az általad felvázolt szabályok lennének igazak, akkor még "jót" is tenne ezekkel a gyerekekkel (mivel nem kellene kiállniuk az élet "próbatételét") ez az őrült."


Nem, nem tenne jót! Mert elvenné előlük az életüket! Akkor teszünk valakivel jót, ha életben hagyjuk, és úgy neveljük, hogy végül a mennybe kerüljön.

2016. dec. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!