Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek a halál utáni életben?...

Hisztek a halál utáni életben? Menny és Pokolban?

Figyelt kérdés

2016. dec. 24. 16:25
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

"Valaki azt tartja igaznak, hogy legyünk jók, valaki meg azt, hogy robbantjuk fel magunkat emberek között. Mindenki döntse el, hogy melyik az igazabb vallás..."


Gondolod, hogy az Iszlám csak arról szól, hogy "robbantsuk fel magunkat"? Micsoda tévhit! Tudtad, hogy viszonylag sok keresztény tér át az Iszlámra meggyőződésből? Szerinted azért, hogy robbantgassák magukat?


"De ha ő egy gonosz, hitetlen, gyilkos vallást választott, vagy olyat, ahol ganajtúrókat kell imádni"


Tudtommal nem létezik ilyen vallás. Ha lenne ilyen, könnyen ki lehetne rostálni, de akkor még mindig ott van a másik 8, ami mind szép és jó, a szeretetről szól, de mások a szabályok és elvárások.


"De, egy igaz keresztény hívő tudja, hogy jó vallást választott. Tudja, és érzi. És tapasztalja, amikor összeméri saját véleményét másokkal."


Nemrégiben beszélgettem egy muszlimmal, PONTOSAN ugyanezt mondta a saját szemszögéből! Micsoda véletlen!


"És hogy nem vagyunk tudatában születésünk pillanatától, az nem számít. Később ér minket annyi hatás, hogy lehetőségünk legyen választani."


Lehet hogy érnek hatások, lehet, hogy nem. Más népeknél más és más dolog számít gonoszságnak. Sokfélék az emberek. Éppen ezért bizonytalan a megítélés lehetősége...


"És egy jó családban két iker közül is az egyik lehet tök rendes, a másik tök gonosz. És ez a lelkének köszönhető."


Ezzel mintha azt sugallnád, hogy léteznek selejt lelkek. Ne feledd, minden lélek közvetlenül Isten teremtménye, gondolod, hogy selejtet teremt néhanapján ? :)


"És egy jó ember pedig Istent választja."


Csak éppen nem feltétlenül a Biblián keresztül. De ha nem is foglalkozik Istennel, attól még lehet olyan ember, aki segít a környezetén. De mindez lényegtelen, mert nem történik ítélkezés, ugyanis ahány élet annyiféle lehetőség, nem lehet megítélni mindenkit egyenlő mércével.


"Végül a hívő jobb lesz, mint aki nem hisz Istenben."


Erről kérnék egy hivatalos statisztikát, vagy legalább valami pontos forrást, amire alapozod ezt az állításodat, mert így ez csak a Te véleményed... Szerinted.


"Kérlek ne hozd föl az ószövetséget! Az nem az igaz biblia! Az Újszövetség az, amit a keresztények bibliája!"


Nocsak, valamiben egyet is értünk. DE sajnos a Biblia szerves része az ószövetség is. És akik elvégezték a kanonizációt, úgy gondolták, hogy Jézus az ószövetségi "istenről" beszél "atyaként". Szóval sajnos ha a Bibliára hivatkozol, nem tudod megkerülni az ószövetséget. Pedig ha csak az újszövetség lenne a Bibliában, úgy, hogy Jézus életének hiányzó 18 évét is megismerhetnénk, valószínűleg egy rossz szavam nem lenne az egészre! Egy ilyen Bibliára NAGYON kíváncsi lennék.


"NEM! nem relatív! Vagy csak a nagyon érzéketlen ember számára!"


De bizony relatív és még csak abban sem lehetsz biztos, hogy mi a jó és mi a rossz. Íme egy kitalált történet: Karácsony van, repülőgépen utaznál, a reptéren találkozol egy sokgyerekes apuka ismerősöddel. Csekkolnátok be, de úgy néz ki, hogy valami hiba volt a rendszerben és az ő jegye érvénytelen. Ekkor úgy döntesz, hogy odaadod a jegyedet, hogy az apuka a családjával tudjon ünnepelni, te meg mész majd a következő járattal. Nagy az öröm, fel is száll a repülővel az ismerősöd. Fél órával később kiderül, hogy a repülőgépen műszaki hiba lépett fel és lezuhant, sajnos nincsenek túlélők. Az ismerősöd családja apa nélkül maradt, pedig Te csak jót akartál nekik. Viszont a Te életed megmaradt. Mi lett volna a jó döntés? Ugye, hogy nem is olyan egyszerű? Amíg nem ismerjük pontosan a következményeket, nem tudhatjuk, hogy melyik döntésünk lesz jó vagy rossz...


"Mélyen hívő keresztény vagyok. Rendszeresen szoktam imádkozni, és beszélni Istenhez, akár hangosan, akár magamban."


Én bár nem vagyok keresztény (bár fene se tudja, lehet, hogy az őskereszténységgel szimpatizálnék), szintén szoktam a magam módján imádkozni és semmi baj nincs a lelkiismeretemmel. Ettől az én módszerem alantasabb lenne? Mert nem keresztény?


"És nem is fogok menni, mert én Istentől kapom a megbocsájtást, és ahhoz nekem nem kell pap!"


Ha feltennéd ezt kérdésként a vallás rovatban, akkor 90% azt mondaná, hogy pap nélkül nincs megbocsátás és az ószövetséget is el kell fogadnod, mert onnan ismered meg Istent. Amúgy erősen rokonszenvezek az álláspontoddal, csak olyan ez számomra, mintha félbevágnál egy almát és azt mondanád, hogy a fél alma nem is alma, hanem banán.

2016. dec. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Hajh... Nézd, én pont azokat nem tartom hívőnek, akik mindent túlmisztifikálnak. A tudományok kategóriában nagyon jól leírtam, hogy mit gondolok. Nagyon szeretem a tudományokat, és a hitemet tökéletesen össze tudom egyeztetni Istennel, és a hitemmel. És aki szerint 5 ezer éves a föld, meg stb. hülyeségek, arról meggyőződésem, hogy téves utakon jár. És engem segít Isten, ez biztos, ezért tudom, hogy nem én vagyok tévedésben. és sok keresztény ismerősöm is hasonlóan vélekedik mint én, egyáltalán nem úgy, mint sok más keresztény, ezért tudom, hogy az az igazi keresztény, aki szerint isten 13,7 milliárd évvel ezelőtt teremtette a világegyetemet, és nem pedig az, aki azt hiszi, hogy 5 ezer évvel ezelőtt (mert aki így gondolja, az nagyon lekicsinyli Istent).
2016. dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
A repülős példáddal annyi volt a baj, hogy én nem tudhattam előre, hogy le fog zuhanni a repülő. Tehát nem az én gonoszságom miatt halt meg.
2016. dec. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

"A repülős példáddal annyi volt a baj, hogy én nem tudhattam előre, hogy le fog zuhanni a repülő. Tehát nem az én gonoszságom miatt halt meg."


Pont ez a lényeg! Nem tudhattad előre, hogy mi lesz a jó döntés. Te jól akartál cselekedni, később kiderül, hogy ez az ismerősöd életébe került. Nem gonoszságról van itt szó, hanem arról, hogy az élet tele van ilyen döntésekkel.

2016. dec. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Az, ha valaki szemétkedik a másikkal, az csap pusztán gonoszság. És nem, az élet NINCS tele ilyenekkel! Nem tudom honnan vetted ezt a hülyeséget.


Ne haragudj, de annyi marhaságot összehordasz, hogy azt el nem lehet hinni. Alapvető tévedésben vagy. De nem, te nem is tévedésben vagy, egyszerűen szándékosan félreértelmezed (vagy inkább félremagyarázod) az egészet. Aztán te magad kitalálsz egy saját hitet, mert te logikai következtetéseiddel levezetted, hogy egy helyre kerülnek a jók is meg a gonoszak is (ezzel teret adva a gonoszságnak itt a földön, mert veled ellentétben kb. minden embert nem a börtön tartja vissza a gonoszságtól, hanem a hite). Hülyeséget beszélsz, ez már mások számára is feltűnő (ezért nem is ír már ide rajtunk kívül senki). Az meg egyenesen felháborító, hogy a kereszténység EGYETLEN Bibliáját, az Újszövetséget meghazuttolod, és utána TE MINT NEM KERESZTÉNY megmondod NEKEM, hogy a kereszténységhez köze van az ószövetségnek is, ami a zsidók bibliája, SEMMI köze a kereszténységhez! Istent az Újszövetségből lehet megismerni, de az ószövetségből. Az ószövetséget olvasgassák csak más vallású emberek.

2016. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!