Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek a halál utáni életben?...

Hisztek a halál utáni életben? Menny és Pokolban?

Figyelt kérdés

2016. dec. 24. 16:25
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Egy hívő nem döntheti el egy két évesről, hogy a mennybe vagy a pokolba fog-e kerülni. Viszont ha elköveti a gyilkosságot, akkor ő biztosan a pokolba kerül, mert a gyilkosság megbocsájthatatlan bűn. Főleg mivel nem hirtelen felindulásból "eszement" állapotában történt, amikor még gondolkozni sem tudott csak cselekedni, hanem előre megfontoltan ő maga meg akarta ölni azt a kétévest.
2016. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

"Ez hülyeség. Egy mélyen fanatikus keresztény sosem öl meg senkit!"


Olvastad, amit írtam? Fuss neki újra légy szíves.


"Nem, nem tenne jót! Mert elvenné előlük az életüket! Akkor teszünk valakivel jót, ha életben hagyjuk, és úgy neveljük, hogy végül a mennybe kerüljön."


Ez csak egy elméleti lehetőség volt, érted? Adott egy őrült, aki így gondolkodik, ebben hisz, azt gondolja, hogy megmenti ezeket a gyerekeket. Nem ebből a szempontból vizsgáljuk a történetet, hogy valóban van-e ilyen. Hanem Gipsz Jakab, minősített őrült így gondolja és megtámad x kisgyereket ebből az okból. A gyerek nem tehet róla, minthogy az őrült sem, mert vagy beteg, vagy a rendkívül intelligens környezete nevelte ki ezt belőle. Ő úgy értelmezi az aktuális tudása és élettapasztalatai alapján, hogy ez a legjobb döntés a részéről.


"Nem, nem tenne jót! Mert elvenné előlük az életüket! Akkor teszünk valakivel jót, ha életben hagyjuk, és úgy neveljük, hogy végül a mennybe kerüljön."


De ő nem így látná, mert őrült! Nem tőled kérdezi, nincs neki racionális gondolkodása, csak vallásos fanatikussága. Olyan, mint az öngyilkos merénylők, csak más a motiváció. Fikcióról beszéltünk, mond az neked valamit, hogy szituációs játék?


De jó, felejtsük el, mondjuk azt, hogy betegség miatt meghalnak, a lényeg ugyanaz. Sem arról, hogy hová születünk, sem pedig arról, hogy meddig élünk (többnyire) nem tehetünk.


"Egy hívő nem döntheti el egy két évesről, hogy a mennybe vagy a pokolba fog-e kerülni."


Nagyon leragadtál, pedig azt hittem, hogy leírtam értelmesen. Ez a beteg ember azt hiszi, hogy igaz az "élet egy próbatétel" elmélet, és ezzel jót tesz a gyerekeknek, mert azt látja maga körül, hogy mindenki bűnös. Egy szóval nem mondtam, hogy az összes hívő ezt gondolná! De most, hogy így kikéred magadnak, kezdek ettől tartani (az kiabál, akinek a háza ég)...


"Viszont ha elköveti a gyilkosságot, akkor ő biztosan a pokolba kerül, mert a gyilkosság megbocsájthatatlan bűn."


Egek, azért írtam, hogy úgy dönt, hogy feláldozza a lelki üdvösségét. Mert fanatikus. Mert őrült. Sajnálom, hogy nem sikerült megérteni. Csak azt próbáltam felvázolni, hogy milyen abszurd és igazságtalan ez az egész, amiben hisztek...


És nem én döntöm el, hogy mi az igazságos és mi nem. Szó sincs erről! Ez egyszerű paraszti logika, hogy valakit számon kérni azért, amiről lehet, hogy nem is tehet, nem éppen igazságos!

2016. dec. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

"A helyes válasz csak és kizárólag az lehet, hogy mindenki egy helyre kerül és valószínűleg ez az az állapot, amit mi "mennyországnak" hívunk"


Tehát te, én, Adolf Hitler, Sztálin, a 120-szoros sorozatgyilkos, a városunk papja, és a pápa egy helyre fog kerülni? Tehát azt mondod, hogy én is és te is végül egy helyre kerülünk, és Hitlerrel együtt fogunk táncikálni boldogan? Vagy te hogy képzelted el a te agymenésedet? Mert ha így lenne, akkor mond meg nekem, hogy miért ne nyírhassam ki az idióta osztálytársaimat, miért ne áldozzam fel magam? Hm? Ha úgyis ugyan oda köt ki mindenki... Akkor akár téged is büntetlenül kinyírhatálak. Akkor miért nem megyek ki az utcára és támadok be késsel drogdealereket, meg kapucnis keménycsávókat? Hm? Az egyik nagydarab füves osztálytársam miért ne késeljem be? Amikor mindig azzal dicsekszik hogy füvezik? Úgysem szopom be! Mert ugyan oda kerülök, ahová a világháborúkat és emberek millióit kiírtó diktátorok, és ugyan oda kerülök, ahová a jólelkű kisgyerek, akit mindig csak bántottak! A rosszindulatú szemétkedő kollégámat miért ne öljem meg? Miért szenvedjek, amikor ugyan azt kapom majd végül, mint ő? Max újra megszületek. Aztán ha találkozok vele, kinyírom megint. Miért féljek egyáltalán? Akárkinek akármit megmondhatok! Úgyse lesz bajom! Mert mi lesz? Megölnek? Na és? Még jót is tesztek vele nekem.. Jó ezt hallgatnod? Ezt az eszement dumát? Na ugye hogy nem! Úgyhogy PONT A TE nézeted az, ami arra venné rá az embereket, hogy öngyilkosak legyenek, vagy éppen gyilkosok, akik letámadnak másokat! Nem vagyok gyilkos, nem vagyok olyan elmebeteg, mint a terroristák, és soha sem bántanálak. De a te nézeted sokkal több gyilkost nevelne ki a társadalomból.


"ugyanis a tudatlanságban eltöltött földi életünk alapján nem vagyunk megítélhetők."


Nem vagy tudatlan. Tudod, hogy nem szabad kínoznod mást. Tudod, mert amikor téged kínoztak, bántottak, kinevettek, te is idegbeteg rohamot kaptál dühödbe. Neked is b*szta az agyad! És ugyanilyen rossz másnak is, főleg egy szerencsétlen ártatlannak. Ezt te is jól tudod ezt, akkor is ha nem vagy hívő! De ezen kívül jött Jézus, és elmondta hogy mit kell tennünk. Tehát nem vagy tudatlan. Ha más nem, akkor annyi a dolgod hogy legyél jó. Ne legyél agresszív, ne okozz kárt senkiben és senkinek. Miért mondod magad mégis tudatlannak? Eleget vagy tájékoztatva. Tájékoztatott minket Jézus is, tehát már nem mondhatod magad tudatlannak. Az, hogy te nem hiszed el, az más dolog.


"Tudatlanul születünk és az emberiség legnagyobb része tudatlanul (vagy tévhitek fogságában) is hal meg."


A kereszténység már mindenhová eljutott. Az őslakóknak is van választásuk, hogy miben higyjenek. A vallásuk azt mondja, hogy csinálj amit akarsz, csak imádd a ganajtúrót. A kereszténység pedig azt, hogy ne ölj, és legyél mindig jó. Ekkor az őslakó a kettő közül az fogja választani, ami neki tetszik. Ahogy a mostani modern városi gyerekek is csak ennyit tudnak meg mindkét vallásról, és nekik is van választásuk.


"Elég nagy önzőségre vall, hogy elvárnád, hogy szülessen újra meg!"


Nem, nem önzőség, hiszen az élet egy ajándék, nem pedig egy teher!!! És mint írtam, NEM próbatétel. De bizony, ÍGY működik, mert csak ez a logikus és igazságos! Az, amit te igazságosnak hiszel, 2000 évvel ezelőtti emberek agyszüleménye, akik ha becsapott valahová a villám, Isten büntetésének tartották.


"Nyilván kíváncsi vagy rá, hogy szerintem miért kerülne a gyilkos és az erőszakoló is a "mennybe" (bár igazából nem mennyországról beszélünk, csak a lelkek "lakóhelyéről", arról a létsíkról/minőségről, ahol a lelkek a földi élet(ek) előtt/után vannak). Nem akarom ismételni magam, az alábbi kérdésben megtalálod az én álláspontomat"


"Szívesen reagálok bármilyen észrevételre, vitázzunk, de a saját érveidet hozd légy szíves, ne pedig azt, ami egy könyvben le van írva és azért van úgy, mert "csak", el kell fogadni."


Nem akarok veled vitatkozni.

2016. dec. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Azt mondod az a logikus, hogyha a jók is és a rosszak is a mennybe kerülnek. Szerintem meg pont ez az, ami nem logikus. Szerintem nekem van igazam, szerinted meg neked. Ez van, ezek után mindenki azt hisz, amit akar. Az meg a te szemszögödből mindegy, hogy én mit hiszek, hiszen úgyis ugyan oda kerülünk majd. És végül úgyis kiderül, hogy neked van nekem volt-e igazam. Sőt, törvények sem kellenek. Mert a végén úgyis ugyan oda kerülünk. Vagy miért ne legyek öngyilkos? Előbb kerülök legalább a mennybe... (Ha tudnád, hogy a te nézeted miatt hány ember lenne öngyilkos vagy éppen gyilkos.)


Akármit mondasz, nem értek veled egyet. A hívő, rendes emberek a mennybe kerülnek. Aki meg hitetlen és rossz, az a pokolba, és a szenvedése soha sem fog abbamaradni.

2016. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

23-24:

"Tehát te, én, Adolf Hitler, Sztálin, a 120-szoros sorozatgyilkos, a városunk papja, és a pápa egy helyre fog kerülni?"


Pontosan. Mellesleg néhány "szent" pápa még Hitlernél is aljasabb volt.


"Mert ha így lenne, akkor mond meg nekem, hogy miért ne nyírhassam ki az idióta osztálytársaimat, miért ne áldozzam fel magam?"


Mert a társadalmunk törvényei és a békés együttélés szabályai nem engedik meg ezt. Nyilván nem is ilyen neveltetést kaptál (már ha nem vadak nevelnek az erdőben).


"Miért szenvedjek, amikor ugyan azt kapom majd végül, mint ő?"


Most szenvedés az életed az általad leírt cselekmények elkövetésének a hiányában? Akkor csak sajnálni tudlak. Ha erre van indíttatásod és csak a kaporszakállú ítéletétől való félelmed miatt nem tetted meg, akkor van egy rossz hírem: a keresztény hit szerint a kaporszakállú akkor is megítél, ha nem követed el... Tudod, gondolattal, szóval, cselekedettel, vagy mulasztással is vétkezhetsz...


Én hiszem, amit hiszek, de valahogy nincs igényem az általad leírt dolgok elkövetésére.


"Miért féljek egyáltalán?"


A hited félelmet kelt benned? Félelemben éled le az életed? Jó ez neked?


"Úgyhogy PONT A TE nézeted az, ami arra venné rá az embereket, hogy öngyilkosak legyenek, vagy éppen gyilkosok, akik letámadnak másokat!"


Az én nézetemnek még az ezred részét sem ismered. A másik témában, amit linkeltem, elkezdtem kifejteni, de nyilván az hosszú olvasmány... Az, hogy nem kell félned a kaporszakállú ítéletétől, még nem azt jelenti, hogy őrült vérengzésbe fogsz átmenni, ha azt is ismered, hogy MIÉRT nincs ítélet, ki vagy te, kicsodák a többiek, miért teszitek azt, amit.


"Nem vagyok gyilkos, nem vagyok olyan elmebeteg, mint a terroristák, és soha sem bántanálak."


A terroristák sem elmebetegek, csupán hiszékeny, buta, rávehető emberek. Ők a saját szemszögükből nyilván úgy érzik, hogy ez a legjobb amit tehetnek.


"Tudod, hogy nem szabad kínoznod mást."


Mert ezt tanítja, neveli beléd a társadalom, ami körbevesz. Ha egy kannibál törzs tagja lennél, "tudnád", hogy a szomszéd törzs harcosainak elfogyasztása után megkapod az erejüket.


"Tudod, mert amikor téged kínoztak, bántottak, kinevettek, te is idegbeteg rohamot kaptál dühödbe."


Azért nem kínozok másokat, mert ha igaz, hogy Isten teremtette a világot (márpedig én így hiszem, kizárt, hogy véletlenül alakult volna ki az a szabályrendszer, ami a világot "egyben tartja"), akkor a teremtés minden egyes létezője egy Istenben, olyan, mintha magamat kínoznám, mert a forrásunk egy.


"De ezen kívül jött Jézus, és elmondta hogy mit kell tennünk."


És aki más vallást követ, mondjuk Buddhista faluban él, messze a kereszténységtől? Vagy abszolút nem találkozik semmiféle vallással? Vagy sátánista családba születik és esténként imádkozás helyett kecskét áldoznak? A Te "tudásod" csak egy a sokból!


"Ha más nem, akkor annyi a dolgod hogy legyél jó. Ne legyél agresszív, ne okozz kárt senkiben és senkinek."


Definiáld az abszolút értelemben vett jó és rossz fogalmát. Mihez képest, milyen szemszögből nézve? Arról nem is beszélve, hogy "rossznak" tűnő dolgok is eredményezhetnek "jó" dolgokat (és fordítva)! Ha nem vagy agresszív, mulasztással követhetsz el "bűnt" is akár... Az agressziónak is több formája van.


"Miért mondod magad mégis tudatlannak? Eleget vagy tájékoztatva."


Alapesetben azt tanulod meg, amit a környezeted elvár tőled. Az ADOTT környezeted. Ezt nevelik beléd a szüleid is. Illetve ilyen emberekkel kerülsz kapcsolatba. De ez nem ABSZOLÚT tudás. Ott, azon a helyen ahol élsz, ez az elvárás. A világ másik helyein meg lehet, hogy nem. Ott is élnek emberek.


"Tájékoztatott minket Jézus is, tehát már nem mondhatod magad tudatlannak."


Bár a Biblia igazi mondanivalója Jézustól kellene, hogy származzon, de mégis, furcsa módon kimaradt 18 év az életéből, alig tudunk meg valamit róla, 18 év egy ilyen ember életéből "nem volt fontos". De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy nem csak olyan vallások vannak, amiben Jézus is megtalálható. A születési helyed és családod determinálja, hogy milyen vallásokkal kerülhetsz kapcsolatba. Szóval nem, nem feltétlen tudhatsz Jézusról. Illetve maga a Biblia is megkérdőjelezhető a tökéletlen "isten" alapján, amit az ószövetség felvázol.


"Az, hogy te nem hiszed el, az más dolog."


Valóban nem hiszem el feltétel nélkül, amit a 2000 évvel ezelőtt élő emberek kitaláltak, megpróbáltak értelmezni. Azóta sok víz lefolyt a Dunán.


"Az őslakóknak is van választásuk, hogy miben higyjenek."


Ahol ez a vallás megjelent, végtelen pusztítást végzett a "szeretet" nevében. Mostanra szerencsére hatalmát vesztette. És szerencsére még így sem jutott el mindenhová, illetve vannak helyek, ahová hiába jutott el, mégsem dominál.


Minden egyéb vallás is elérhető a fejlett társadalmakból. Szóval igen széles a választék, alsó hangon van kb 10 fő irányzat, amiből válogathatsz, és mindegyik azt állítja magáról, hogy az az igaz. Szóval azért, mert valaki pont nem a kereszténységet választja, még nem felelősségre vonható! Ilyen szempontból tudatlanok vagyunk, ugyanis nem vagyunk tudatában a születésünk pillanatától, hogy milyen "isteni" törvényeknek kell megfelelnünk és sohasem lehetsz biztos benne, hogy jól választottál!


"A kereszténység pedig azt, hogy ne ölj, és legyél mindig jó."


Fura, hogy az ószövetségben JHVH azt kérte többször is a zsidóktól, hogy öljenek. És ugyebár az ószövetség szerves része a Bibliának... A jóság relatív. Ha valakinek valami jó, az másnak lehet, hogy rossz. A kereszténység egy azok közül a vallások közül, ami ítélettel és pokollal riogat és a bűneid alól csak gyóntatószékben, papok közbenjárásával menthetnek fel. Ez már eleve gyanús.


"Ahogy a mostani modern városi gyerekek is csak ennyit tudnak meg mindkét vallásról, és nekik is van választásuk."


Számos más vallás is azt tanítja, hogy tisztelni kell az életet. Sőt, van olyan is, ami még az állatok és növények életét is tiszteli! Akkor az egy "jobb" vallás, nem? Mert még inkább "jók" az emberek, nem? Én nyilván a "jobbat" választanám! De melyik is az igazán "jó"?


"Nem akarok veled vitatkozni."


Nyilván ez a legegyszerűbb számodra.


"Azt mondod az a logikus, hogyha a jók is és a rosszak is a mennybe kerülnek."


Nem a te értelmezésed szerinti mennybe. Az én általam említett mennyország a lelkek "lakhelye", az a sík, ahol természetes módon megtalálhatók, amíg nem kötődnek az anyagi teremtett világban testhez. Ez nem jutalom, hanem ez a hely és minőség, ahová tartoznak. Az összes lélek. Ilyen egyszerű!


"Az meg a te szemszögödből mindegy, hogy én mit hiszek, hiszen úgyis ugyan oda kerülünk majd."


Igen, teljesen mindegy, hogy miben hiszel. Majd meglátod, én ott leszek :)


"Sőt, törvények sem kellenek."


A sikeres társadalmi együttéléshez kellenek társadalmi törvények. Ez a földi életedre, az adott környezetre vonatkozik. Ezeket be kell tartanod, mert kivet magából a társadalom. Ez nem "lelkiismereti" kérdés.


"Vagy miért ne legyek öngyilkos? Előbb kerülök legalább a mennybe..."


Kaptál egy jegyet, de te idő előtt kijönnél a vetítésről? Megteheted, de legalább a moziban fűtenek és nem kell az utcán fagyoskodnod, vagy otthon a falat bámulnod :)


"Ha tudnád, hogy a te nézeted miatt hány ember lenne öngyilkos vagy éppen gyilkos."


Az én nézetem miatt egy sem, ez biztos. De képtelenség egy hozzászólásban leírni minden részletet.


"A hívő, rendes emberek a mennybe kerülnek."


Miben hívő, mihez képest rendes emberekről beszélünk?

2016. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Az alapvető tévedés,a"pokol"mibenléte ismeretében van.


A"pokol"a halál,illetve az a gödör,krematórium,ahova a halott kerül.Innen van feltámadás örökéletre,vagy örök kárhozatra,vagyis megsemmisülésre.


A pokol,NEM egy örökkévalóságon keresztüli kínzó hely,a gonoszok számára!

2016. dec. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

26: "A"pokol"a halál,illetve az a gödör,krematórium,ahova a halott kerül.Innen van feltámadás örökéletre,vagy örök kárhozatra,vagyis megsemmisülésre."


Oké, akkor értelmezzük az állításod: nyilván a feltámadás az "örök életre" nem testi szinten értendő, hanem lelki szinten. Ezt úgy is érthetjük, hogy a lélek végleg elválik a testtől, ezzel eddig nincs is baj. Nem értem, hogy miért neveznék ezt a fázist "pokol"-nak, hiszen ez egy örömteli pillanat, amikor az elfáradt, elhalt testet elhagyhatja a lélek és újra szabaddá lesz...? Egyszerűen a pokol fogalma és az általad leírtak nem párosíthatók egymáshoz, ugyanis a pokol minden esetben egy negatív értelmű dolog.


A megsemmisülés sem egészen kerek, hiszen az egy fokkal még durvább is talán, mint az "eredeti" pokol fogalom, amelynél a lélek legalább fennmarad. Azt mondod, hogy teljes megsemmisítéssel kell számolni. Ilyenkor Isten belátja, hogy HIBÁZOTT, ezért eltörli az alkotását? Miféle mindenható az, "aki" hibázik? Ha mindenható mindentudó, akkor ezt előre tudnia kellett volna, tehát lényegében csak azért teremti meg a lelket, hogy elpusztíthassa? Ne feledjük, az egész teremtett univerzum Isten műve, így az idő is, Isten a teremtés felett áll, tehát időtlen! Nem is tudom hirtelen melyik jobb, az örök szenvedés vagy a végleg elpusztítás...


"A pokol,NEM egy örökkévalóságon keresztüli kínzó hely,a gonoszok számára!"


Definiáljuk már végre, hogy kik azok a "gonoszok"? ÉS milyen abszolút mérce alapján azok? Mennyit kell hibázni, hogy gonosznak számítsunk? Elég a tízparancsolat be nem tartása? Pl ha valaki nem jár templomba, nem imádkozik (Uradat Istenedet imádd és csak neki szolgálj), az már eleve egy bűn a tízparancsolat szerint. Ha valaki megöl valakit, de őszintén megbánja és netán még meg is ment 100 másik életet, akkor rendezve van a számla?


Mi van, ha valaki nem a Bibliában leírtak szerint él, de attól még "jó" ember (ja persze, mitől számít valaki jónak)? A tízparancsolat csak azokra vonatkozik, akik a Bibliát fogadják el? Lehet válogatni?


A Biblia szerint főbenjáró bűn, ha valaki bálványt imád (lásd Buddhizmus, ahol "istenség" ábrázolásoknak áldoznak), ha ettől még "jó" ember, akkor is mehet a levesbe?


De az jár jól, aki egyik vallást sem ismeri igazán, vagy netán fiatalon meghal? Mert a Biblia szerint nagyon könnyű bűnbe esni, akár elég egy gondolat is hozzá!

2016. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

27.Hsz!


Mi a halál?A teremtési folyamat visszafordulása:

Az éltető isteni lehelet visszatér forrásához,s a test visszatér a földbe,ahonnan vétetett.


Ahogyan a teremtés előtt az éltető isteni lehelet nem funkcionált önállóan,ugyanúgy,a halál után sem,csak az újjáteremtés(feltámasztás)után.

(Hiszek,a test feltámadásában,hisz keresztény vagyok.)

Az örömteli pillanat nem a halál pillanata,hanem az észlelés következő pillanata,a feltámadásé.A visszatért Krisztus meglátásáé.Igy,az öröm nem a pokolba szállásé,hanem test,mint élő lélek feltámadásáé.


A teljes megsemmisülés,annak demonstrálása,hogy az,aki visszaélve szabadakaratával,a szeretet törvényrendszere helyett az erőszakot választotta,az nélkülözni kénytelen a szeretet éltető leheletét.

Nem Isten hibázott,csak az individum.A teremtmény.


A gonoszság,az Isten Szeretet Törvényrendszerének megvetése,elutasítása,benne Krisztus kegyelmével.


Mindazok,akiket Isten Lelke elvezet a szeretet törvényrendszeréhez a lelkiismereten keresztül,és azt azért élik meg,mert jónak találják azt,de-talán az álkeresztények botránkoztatásától óvva sosem ismerik meg Krisztust-szívük döntése miatt nyerhetnek örökéletet.Ezeknek az embereknek-tudtukon kívül-,szívükben él Krisztus,akinek jóra indító hangja határozza meg életüket.


Igen.Könnyő bűnbe esni,de a szívünkben élő isteni lélek bűnbánatra indító hangja folyton velünk van,s bűnbánó ember részesülhet Krisztus bűntörlő vérében.

2016. dec. 28. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

28:

"Az éltető isteni lehelet visszatér forrásához,s a test visszatér a földbe,ahonnan vétetett."


Csakhogy az elmúlás nem egyik pillanatról a másikra történik (kivéve ha balesetet szenved az illető, akkor gyorsan beállhat a fizikai test halála), hanem a többségnél évtizedek alatt épül le a szervezet olyan szintre, hogy működésképtelen legyen. Szóval ha ez így van, ahogy mondod, az isteni lehelet folyamatosan szivárog... Vagy lehet, hogy inkább arról van szó, hogy a testünknek van egy életciklusa, mint a körülöttünk lévő természet minden elemének, és a ciklus része a halál, elmúlás. Lehet, hogy semmi köze a bűnökhöz meg az isteni lehelethez???


"Hiszek,a test feltámadásában,hisz keresztény vagyok."


Ez számos ponton ütközik a logikával és ésszerűséggel. A tested összetevői visszakerülnek a természetbe, újra felhasználódnak. A földön lévő anyag mennyisége elvileg állandó, nem viszed magaddal, a téged alkotó anyagokat. Akár egy másik emberben is lehetnek a Te összetevőid halálod után. Szóval elég cinkes lenne, ha hirtelen igényt tartanál a lebomlott és újrahasznosított összetevőidre.


De ha már itt tartunk, a föld elég zsúfolt hely lenne, ha létezhetne ilyen jellegű feltámadás. És a dolog igen igazságtalan is lenne azokkal szemben, akiknek netán több ezer évet kell várni a feltámadásra....


Szóval nagyon jó eséllyel egy ócska, primitív hazugságban hiszel, ha a fizikai tested feltámadását várod.


"A teljes megsemmisülés,annak demonstrálása,hogy az,aki visszaélve szabadakaratával,a szeretet törvényrendszere helyett az erőszakot választotta,az nélkülözni kénytelen a szeretet éltető leheletét."


Mi van, ha nem is ismerte a szeretet törvényrendszerét, hiszen ez nem velünk született tudás! Mi van a kannibál bennszülött törzsekkel...? Így jártak, mert oda születtek?


"A gonoszság,az Isten Szeretet Törvényrendszerének megvetése,elutasítása,benne Krisztus kegyelmével."


Akkor az ember külön szándék nélkül is lehet gonosz, mert nem feltétlen ismerheti Krisztust és a rejtélyes törvényrendszert, amire hivatkozol. Nem igazságos. A gonoszság relatív, nem biztos, hogy érted, hogy miért cselekszik úgy ahogy (nem ismered a motivációját), de te rásütöd, hogy gonosz, mert szerinted rosszat cselekszik. Mi van ha nem volt más választása? Persze, ilyenkor jön a duma, hogy Isten igazságos, de a valóság az, hogy nincs jó és rossz, egy jónak tűnő dologról kiderülhet, hogy hosszútávon rosszak, és fordítva. Nem ismerjük előre az összes következményt, illetve azt, hogy cselekedeteinknek milyen tényleges hatása lesz a többi emberre.


"Ezeknek az embereknek-tudtukon kívül-,szívükben él Krisztus,akinek jóra indító hangja határozza meg életüket."


Igen, valami hasonlónak kellene léteznie ahhoz, hogy számon kérhetőek legyünk, csakhogy amiről beszélsz, az a személyiségünk része és a minket ért környezeti hatásoknak megfelelően alakul ki (lelkiismeret). Pl a jó öreg kannibál törzs esetén ez a belső hang azt súgja, hogy fogyaszd el a szomszéd törzs harcosát, hogy erősebbé válj!


"de a szívünkben élő isteni lélek bűnbánatra indító hangja folyton velünk van"


Csak akkor, ha a környezeted úgy szocializál, hogy ezt a viselkedés mintát vedd fel. Ha arra nevelnek, hogy ne foglalkozz a másik bajával, csak vedd el, amit akarsz, hogy életben maradj, akkor egy pillanatig nem fogsz bűnbánaton és Krisztuson filózni a "rossz" cselekedetek elkövetése előtt. És az a vicc az egészben, hogy még csak nem is tehetsz róla, hogy ilyen "rossz" ember lettél...


Sajnos ezek a rideg tények.

2016. dec. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Minden egyéb vallás is elérhető a fejlett társadalmakból. Szóval igen széles a választék, alsó hangon van kb 10 fő irányzat, amiből válogathatsz, és mindegyik azt állítja magáról, hogy az az igaz."


Na és? Az embernek sajt magának kel eldöntenie, hogy melyik az igaz. És onnantól már azt fogja igaznak vélni. Valaki azt tartja igaznak, hogy legyünk jók, valaki meg azt, hogy robbantjuk fel magunkat emberek között. Mindenki döntse el, hogy melyik az igazabb vallás...


"Szóval azért, mert valaki pont nem a kereszténységet választja, még nem felelősségre vonható!"


Senki nem vonja felelősségre. Sem én, sem Isten. De ha ő egy gonosz, hitetlen, gyilkos vallást választott, vagy olyat, ahol ganajtúrókat kell imádni, akkor ne csodálkozzon, ha a pokolba kerül.


"Ilyen szempontból tudatlanok vagyunk, ugyanis nem vagyunk tudatában a születésünk pillanatától, hogy milyen "isteni" törvényeknek kell megfelelnünk és sohasem lehetsz biztos benne, hogy jól választottál!"


De, egy igaz keresztény hívő tudja, hogy jó vallást választott. Tudja, és érzi. És tapasztalja, amikor összeméri saját véleményét másokkal. És hogy nem vagyunk tudatában születésünk pillanatától, az nem számít. Később ér minket annyi hatás, hogy lehetőségünk legyen választani. És egy jó családban két iker közül is az egyik lehet tök rendes, a másik tök gonosz. És ez a lelkének köszönhető. És egy gonosz ember valami kegyetlen vallást fog választani, vagy éppen teljesen elszakad Istentől és minden jóságtól. És egy jó ember pedig Istent választja. Mind a kettőnek van lehetősége Istent választania. Az, hogy az egyik valamiért mégsem őt választja, az csak saját magától függ. Semmi köze ehhez a környezetének. (Mert az akármilyen környezetbe is kerül, akkor is elszakadna Istentől). Sok bűnöző családból származó ember hisz Istenben, és sok jólelkű családban felnőtt ember pedig nem hisz. Végül a hívő jobb lesz, mint aki nem hisz Istenben.


"A kereszténység pedig azt, hogy ne ölj, és legyél mindig jó."


"Fura, hogy az ószövetségben JHVH azt kérte többször is a zsidóktól, hogy öljenek."


NE!! Kérlek ne hozd föl az ószövetséget! Az nem az igaz biblia! Az Újszövetség az, amit a keresztények bibliája! Úgyhogy kérlek, az ószövetséggel ne is gyere! Sok embernek az ószövetség volt a bibliája akkoriban, és lám, le kellett jönnie hozzánk Jézusnak, hogy az ő tanításaiból megszülessen az igazi biblia, az Újszövetség. Sajnálom, de mint hívő keresztény a saját vallásomnak hiszek, és az azt leíró bibliát tekintem az igaz bibliának.


"A jóság relatív."


NEM! nem relatív! Vagy csak a nagyon érzéketlen ember számára! Az ilyen "jóság relatív" dumák miatt lopnak annyit, mert ő magának jobb lesz tőle, és figyelmen kívül hagyja, hogy másnak kárt okozott. Relatívan tekint a jóságra, csak azt nézi, hogy magának mi a jó. Na ez NEM jóság! Az a jóság, ami mindenkinek jó, vagy ami az adott helyzetből a legjobbat hozza ki


"Ha valakinek valami jó, az másnak lehet, hogy rossz."


Egy bűnöző fel lesz háborodva, ha lecsukják. És ez rossz neki. De ettől függetlenül még jó dolgot cselekednek, akik lecsukják. és nem, nem csak az adott társadalom törvényei értelmében jó ez a cselekedet, hanem egy bűnöző, ártatlan embereknek kárt tevő ember társadalomtól való elzárása semmiképpen sem bűn! hiszen bár rossz, de a bűnözőnek rossz!


"A kereszténység egy azok közül a vallások közül, ami ítélettel és pokollal riogat és a bűneid alól csak gyóntatószékben, papok közbenjárásával menthetnek fel. Ez már eleve gyanús."


Mélyen hívő keresztény vagyok. Rendszeresen szoktam imádkozni, és beszélni Istenhez, akár hangosan, akár magamban. De egyszer sem voltam gyónni papnál. És nem is fogok menni, mert én Istentől kapom a megbocsájtást, és ahhoz nekem nem kell pap!

2016. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!