Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy képzelitek el Istent?

Ti hogy képzelitek el Istent?

Figyelt kérdés

Egy szakállas öregembernek, aki felügyeli a dolgokat onnan fentről? vagy?

Kíváncsi vagyok ki hogy látja/kinek mi a látásmódja róla.



2016. dec. 26. 22:12
1 2 3 4
 11/33 Ozmium42 ***** válasza:
# Vagy minden lenne.
2016. dec. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy a különböző kulturális termékek elültették a fejemben, azaz szakállas öregembernek. Ez nem jelenti hogy így is gondolom, de ez a minta már évszázadok óta, nehéz másképp elképzelni.
2016. dec. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
14%

Hogy alakját tekintve hogy nézhet ki, azt nem tudom, nem tudjuk.

A Szent írás valóban egy fehér szakállú emberi formának írja le, de ezt a korára való tekintettel teszi.

Ő egy kifogyhatatlan energia forrás, ezért igazából nem tudom elképzelni, milyen a kinézete.

2016. dec. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Mikor még nem volt semmi a világon, Isten észre vette, hogy létezik. Honnan tudhatnám, hogy létezem, ha én vagyok az egyetlen létező? Kételkedett magában egyedül. Ha létezem, csak én, és más semmi, akkor csak magamat teremthettem meg, mindegy mikor, és persze saját magamból. Ha így történt meg fogom tenni, mert már megtettem. Ehhez létre hozott egy nem anyagi létnél lényegesen egyszerűbb formát, az anyagi világot, melyben elhelyezte az embert. Ezután Isten homogén eleggyé formálta magát, kivette önmaga egységnyi részét, és beletette az emberbe. Ha létezel, és az vagy akinek gondolod magad - mondta magának - a te részed, mely nem anyagi, nem szűnik meg az anyag pusztulásával, hanem visszatérnek a nem anyagi létbe, és megteremtenek téged. Ha nem létezel, a részeid sem léteznek, így minden ember pusztulásával egyre fogyni fogsz, amíg el nem tűnsz, tehát sohasem voltál. Viszont ha a részeid minden egyes gondolatodat tudják mindenkortól, akkor azok semmiben sem fognak különbözni a saját gondolataidtól, így létezésed még mindig nem lehet bizonyított számodra. Akkor Isten időbe helyezte az embert, és offline-ra váltott, de nem jelentkezett ki. Mondta magának az Isten: Ahhoz, hogy az anyagi világból képes legyél visszatérni nem anyagi létbe, ennek egyszer meg kell történnie saját anyagi formádból, és akkortól erre bármikortól képessé válik minden anyagi létforma, melybe bele helyezted magad. Akkor Isten fogta egy darabkáját, és beletette az egyetlen emberbe, akivel online maradt. Megtapasztalta, hogy az anyagi lét szívás, de visszatért magához, már csak azért is, mert tudta, hogy így lesz, mert neki nem annyira létezik az idő, de az a 33 év, anyagi formájában, neki is annyi volt. Akkor azt mondta magának: Honnan tudod, hogy a többi ember, akibe te önmagadat tetted, nem formál át téged valaki mássá, mikor visszatérnek? És mivel időn kívüli vagy, ha létezésed bizonyítottá válna számodra, akkor sem biztos, hogy most az vagy, akinek gondolod magad. Ha nem azt teremted meg aki voltál, most sem te vagy, így létezésed mindaddig kizárt, még tudsz magadról. Valóban - gondolta Isten - anyagi rendszerbe zártam magamat, magamon kívül és tudattam magammal, hogy létezem. Anyagi rendszerbe zártam magamat önmagamon belül, ahol tudtam, hogy létezem. Most anyagi rendszerbe zárom magam, anélkül, hogy maradna nem anyagi részem, és ha így is képes vagyok visszatérni nem anyagi formámba, akkor létezem, és az vagyok aki, mert más nem anyagi létező nem volt előttem, abból hoztam létre anyagi formát, benne önmagam. És így történt, hogy minden ember Isten lett, de nem tudott róla. Mindez persze idő nélkül, vagyis nagyjából egyetlen pillanatban, és állandóan ebben a pillanatban vagyunk most is. Így képzelem el Istent. Ott látom minden olyan tulajdonságban, reakcióban, és megnyilvánulásban, ami számomra fontos lehet egy emberben. Ezért van az, hogyha feltételezném Isten nem létét, egyben saját létezésemet is kizárnám, és ez esetben nem tudom elképzelni hogyan feltételezhetnék bármiről. Ha megpróbálnék minden mást kizárni, és csak logikai úton megközelíteni a kérdést, akkor számomra már az is bizonyítja Isten létezését, hogy képesek vagyunk önmagunkról gondolkodni, kételkedni a létezésünkben, vagy a világunk valóságában.
2016. dec. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
0%
Mégis milyen kérdés ez? Akárhova nézek, csak őt látom.
2016. dec. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Mint Dr. Manhattan, csak Istent nem gyengítik a tachionok és kevésbé apatikus. És biztosan van humorérzéke.
2016. dec. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Ja, és Isten amorális. Számára nem létezik bűn, jó és rossz, legalábbis nem olyan értelemben, mint ahogy mi értjük. Felette áll mindennek, mivelhogy ő teremtő, számára az elsődleges cél létrehozni az önmagában rejlő, kimondatlan alkotásokat, jót és rosszat egyaránt. Mert a jó és a rossz is csupán különböző megnyilvánulásai ugyanannak a teremtő energiának.

Mivel ő alkot mindent, benne van mindenben és minden őbenne van, ezért letagadni sem lehet, hisz nélküle semmi sem létezik. De arról dönthetsz, hogy saját személyes kis életedben mennyire tekinted magad csupán földi lénynek, vagy mennyire fordítasz figyelmet lelked megismerésére, mennyire akarsz közelebb kerülni ahhoz, hogy tudatosan megismerd őt.

A megváltás már az idők kezdete előtt megtörtént, mindenki meg van váltva, mivel mindenki eleve az Isten része.

2016. dec. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
15. Vagyok akik lepontoztak azok sok mindennel nincsenek tisztában, de a tudatlanságukat ne így fejezzék ki.
2016. dec. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Isten egy energia lehet.Nincs fizikai teste de főleg nem emberi teste.Meg mindenhol ott van.Képzeld el úgy mint ha a videokártyád egy számítógépes játékot rajzolna le.Minden pixelért az a felelős és a kis pixelek állnak össze egy nagy képpé amit ugye a monitorodon látsz.Mindent az rajzol le tehát amit látsz.Egyébként ha látnád akkor szerintem valami energiát kellene látni vagy érzékelned.De nem egy szakállas öregembert.Ember nem lehet mert ha UFÓ-k léteznek márpedig léteznek az rájuk nézve sértő lenne vagy roszzl esne nekik hogy a mi fajunkra hasonlít isten nem rájuk.Tehát a megoldás egy olyan valami ami semmire nem hasonlít.Ha pedig erős és hatalmas akkor energiaként kell megjelennie mert ugye egy villámba is sok az energia.Semmikép sem emberi de nem is humanoid formályu.Mondjuk lehet az a röhej hogy talán így mi is teremtő képességel rendelkezünk mert ha istej mindenhol ott van akkor bennünk is van.Minden sejtedben jelen van tehát elvileg nekünk is teremtő erővel kellene rendelkeznünk csak valamiért még se megy.Talán blokkolva van de ez spekuláció.
2016. dec. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Ozmium42 ***** válasza:
Az energia az anyag egyik tulajdonsága, nem létezik önállóan.
2016. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!