Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy képzelitek el Istent?

Ti hogy képzelitek el Istent?

Figyelt kérdés

Egy szakállas öregembernek, aki felügyeli a dolgokat onnan fentről? vagy?

Kíváncsi vagyok ki hogy látja/kinek mi a látásmódja róla.



2016. dec. 26. 22:12
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

"Ez a Paul Brunton meg melyik párhuzamos valóságban foglalkozik kvantumfizikával? Semmi köze bármilyen fizikához még távolról sem."


Már semmivel sem foglalkozik, ajánlom hogy kicsit tanulmányozd a műveit és akkor kicsit tisztább fogalmad lesz a témával kapcsolatban.


Az anyag hullámtermészete csak akkor jelenik meg ha nincs megfigyelő, és ha az anyag természete a megfigyelő jelenlététől függ akkor hogy mondhatod azt hogy létezik önálló anyag ?

2016. dec. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 Molnár Sándorné ***** válasza:
0%

Szervusz!

Istent nem lehet hasonlitani senkihez. Ő egy számunkra láthatatlan hatalmas szellem lény. Hogy hasonlitsam egy példával: a levegőt sem láthatjuk, de tudjuk, érezzük hogy van. A Szentirás azt irja Istenről: 'öröktől fogva létezik, és örökké lesz'. Ezt a mi elménk nem tudja felfogni. Hiszen mi mindent ugy ismerünk, hogy van eleje és van vége.

Tehát Isten egy láthatatlan lény, de olyan, akinek tulajdonságai vannak. Olyan mint: szeretet, bölcsesség, igazság és hatalom. Ilymódon lettünk a 'képmására' alkotva. Természetesen nem fizikai képmására, hanem ugy, hogy felruházott minket az Ő tulajdonságaival is.

Mivel Isten öröktől fogva létezik, csak ugy tudom elképzelni - ez a magam gondolata --, mint egy 'önmagában megujuló, hatalmas, mérhetetlen energiaforrást --. De ahogy megjegyeztem, ez az én gondolatom. Igy tudom jobban megérteni a létezését. Másrészt pedig a teremtésén keresztül láthatjuk, hogy valóban létezik.

Hát remélem azért sikerült választ adnom neked? Üdv: Judit!

2016. dec. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
2016. dec. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!