Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Istenben való élő hit...

Az Istenben való élő hit mellé társul-e valamilyen érzelem?

Figyelt kérdés

Csak az lehet jó keresztény, aki békességet, hálát, vidámságot érez?

Mit lehet tenni azért, hogy az ember olyan legyen. Önzetlen, kedves, jó társaság?

Egyáltalán cél a boldogság? Vagy Isten útja keserves?



2016. dec. 30. 01:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igen.


Isten boldog Isten, és azt szeretné hogy a népe is boldog legyen. Valamint jókedvű adakozó az, aki szeretetben bővelkedik.

(1Timóteusz 1:11) 11 amely a boldog Isten rám bízott, dicsőséges jó híre szerint való.

(2Korintusz 9:7) 7 Mindenki úgy cselekedjen, ahogy eltökélte szívében, ne kelletlenül vagy kényszerűségből, mert a vidám adakozót szereti az Isten.


Isten munkáját, a jó hír hirdetését, aki kelletlenül, végzi, vagy nem talál örömet benne, az nem értette meg a feladat lényegét, s ha keserű ábrázattal él, az azt közvetíti, mint ha Istennek élni valami iszonyatosan szomorú, kegyetlen élet volna.


Egyik Hűséges embere sem volt megkeseredett az Istennek való önátadástól élni. Akkor voltak szomorúak, amikor hibát követtek el, mert sajnálták, hogy bántották vele a Teremtőt. De a minden vigasztalás Istene, megvigasztalja azt aki őszintén bánja a tetteit, és igyekszik azokon javítani.

(2Korintusz 1:3, 4) . . .a gyöngéd irgalmasságok Atyja és minden vigasztalás Istene, 4 aki megvigasztal bennünket minden nyomorúságunkban, hogy képesek legyünk megvigasztalni mindenféle nyomorúságban levőket azon vigasztalás által, amellyel minket vigasztal az Isten.


Jézus soha nem mondta, hogy ebben a Sátán uralta világban a keresztények látványosan jól élnek. Furcsa is volna.

(Cselekedetek 14:22) . . .„Sok nyomorúságon át kell bemennünk az Isten királyságába.”


(Máté 5:11) 11 Boldogok vagytok, amikor gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak ellenetek énértem.

(János 16:22) 22 Ezért most ti is bánkódtok ugyan, de én ismét látni foglak benneteket, és örvendezni fog szívetek, és örömötöket senki el nem veszi tőletek. . .


A keresztények azzal is tisztában vannak, hogy aki elhagyott házat vagy családtagot az egek Királyságáért, az ígéret szerint százannyit fog kapni, de „üldözésekkel” együtt Mk 10:29, 30

(1Péter 2:21) . . .erre a pályára hívtak el titeket, mert Krisztus is szenvedett értetek, mintát hagyva nektek, hogy szorosan kövessétek a nyomdokait.


A keresztényeknek a világban sokszor kell ellenállással, közönnyel, megvetéssel szembe nézni, mert másként élik az életüket, mint általában az emberek, és ezért fura szerzeteknek, megvetni valóknak tartják Őket.


(1Péter 4:4) 4 Mivel nem futtok már velük ezen a pályán a kicsapongás ugyanazon posványába, össze vannak zavarodva, és folyton becsmérlően beszélnek rólatok.

2016. dec. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én nem Istent sajnálom vagy magamat, hanem másokat (de őszintén. Nem a tré embereket, azok iránt már a szánalomnál többet érzek. Személyválogató vagyok). De előbb sajnálnám magamat, mint Istent. A jó hírre meg magasról teszek. Bizonytalan, üres ígéret eröltetett pumpálása. Csak ez a világ érdekel. Nem érdekel Isten véleménye. Másokén is túl tudom tenni magam.

Nem arról van szó, hogy kierőszakolom az utálatot, Jehova miatt vagy hogy félek tőle.

Nem tudom mit érzek. Gyászt. Elnyomott düht, kesereűséget. Úgy érzem nem tudok szeretni igazán. Csak azt hiszem. Nem is tudom mi bajom van. Csak azt tudom szeretni, akiben szeretet van. De azt nagyon. Bennem viszont nincs.

2016. dec. 30. 08:59
 3/15 imakommandós ***** válasza:
Engedd, hogy a Szent Lélek mutassa be neked Istent. Lehet, hogy embereken keresztül is Isten szeretetéhez vonzódsz. Ahhoz a szeretethez és szelidséghez amit abban az emberben Isten munkált ki. Tovább kell látni az orrunknál. Ha csak ebben a földi életben gondolkodunk akkor nem használjuk az ige periszkópját és az a gondolkodásunkra, reménységünkre, sőt az üdvösségünkre is negativ hatással van.
2016. dec. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kedves Luci, magadban kell először rendet tenned.


A szeretet, Isten legfőbb tulajdonsága, ezzel összhangban használja a többi tulajdonságait is, vagy is nem engedi, hogy az egyik tulajdonsága uralja a másikat.

ezért a hatalmát, a bölcsességét, igazságosságát, a szeretete alapján gyakorolja, és nem él vissza egyikkel sem a másik rovására.


Gondolkozz el, mi az amit szeretsz? Szeretsz egyáltalán valamit? Zenét, virágokat, vagy egy illatot, szép színeket, állatok játékát amint bohóckodnak. Vagy valamit amiben jól érzed magad, amikor azt látod, vagy hallod....


Ha van ilyen, akkor máris elmondhatod, hogy van benned szeretet, amit lehet tovább fejleszteni. ez legyen az első lépés, és akkor tovább mehetünk egy lépéssel.

2016. dec. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Úgy érzem nem tudok szeretni igazán. Csak azt hiszem. Nem is tudom mi bajom van. Csak azt tudom szeretni, akiben szeretet van. De azt nagyon. Bennem viszont nincs."


Talán azt kellene elsőnek tisztáznod magadban, hogy mi a szeretet. Nem számodra, vagy a 88.-ik Jakab szerint, hanem úgy valójában, a szeretet mi maga?


Szerinted a szeretet miben nyilvánul meg?


---


Anonymus

2016. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A szeretet abban nyilvánul meg, hogy a másik embernek az életét támogatom. Egyrészt szeretném, hogy jó létben legyen, egészségben. Másrészt, hogy jól érezze magát. A másik ember értékének a felismerése (ha van benne belső érték).

Ha valakit szeretünk, az olyan mintha a részünk volna. Vagy többnek tartjuk magunknál is. De most nem a tini szerelemre kell gondolni (egyébként is megvetem a szerelmet, mert csak a barátságban és a dugásban hiszek).

Nem tudom mi a szeretet. Motíváció, hogy a másik éljen.

2016. dec. 30. 21:23
 7/15 A kérdező kommentje:

Amúgy jó zene, ha már szóba jött:

https://www.youtube.com/watch?v=PbNbwbJypgY

2016. dec. 30. 21:47
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez a zene tetszik és jó neked?


Egyébként a szeretet, Isten szellemének egyik megnyilvánulása. a Korinthus levelében ír Pál arról hogy mi a szeretet.

(1Korintusz 13:1–8) 13 Ha emberek és angyalok nyelvein szólok, de szeretet nincs bennem, kongó ércdarabbá vagy csattogó cintányérrá lettem. 2 És ha megvan nálam a prófétálás ajándéka, és járatos vagyok az összes szent titokban és minden ismeretben, és ha minden hitem megvan ahhoz, hogy hegyeket helyezzek át, de szeretet nincs bennem, semmi vagyok. 3 És ha mindenemet odaadom mások táplálására, és ha testemet átadom, hogy dicsekedhessek, de szeretet nincs bennem, semmi, de semmi hasznom nincs nekem. 4 A szeretet hosszútűrő és kedves. A szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem fuvalkodik fel, 5 nem viselkedik illetlenül, nem keresi a maga érdekeit, nem válik ingerültté. Nem tartja számon a sérelmet. 6 Nem örvendezik az igazságtalanságnak, hanem együtt örvendezik az igazsággal. 7 Mindent elvisel, mindent elhisz, mindent remél, mindent kitartással tűr. 8 A szeretet soha nem vall kudarcot. . . .


Mit gondolsz az első hűségesek akik Istennek tetsző életet éltek, miért tudták a szeretetet kifejleszteni?


Mert elmélkedtek Isten látható teremtésén, a megvalósított terveit, és azt hogy bár mi kezdtünk ellene szegülni, még is Isten keresett mentséget számunkra, hogy megbocsásson.

Vagy is Ő előbb szeretet minket, mint mi Őt.


Vajon nem éreznél vonzalmat, szeretetet az iránt, aki mindent megtesz, hogy a kedvedben járjon pedig nem érdemelted ki.Nem lennél hálás neki?


A szexualitás pedig nem egyéb, mint Isten azon elrendezése, hogy az emberek tudjanak utódokat létre hozni, és ugyan akkor egymásnak is örömet tudjanak szerezni.

Van gyermeked? mert annál nagyobb Isteni ajándék, hogy a saját életedből és a szertetett párod életéből, egy közös utód születik, akit nevelgethetsz, halhatod láthatod első lépéseit, szavait, amikor azt mondja neked Apu.és bizalommal tekint rád, hogy védelmezed, és helyes úton vezeted, és mindent megteszel, hogy a szeretetedből fakadóan minél kevesebb rosszat éljen át, ezért irányelvet tanítasz neki. S ha még is hibázik, korának megfelelően helyreigazítasz, hogy ne essen ugyan abba a hibába bele.De nem fordítasz hátat neki.

2016. dec. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ha lenne gyerekem nem itt hisztiznék nyilván...


"Vajon nem éreznél vonzalmat, szeretetet az iránt, aki mindent megtesz, hogy a kedvedben járjon pedig nem érdemelted ki.Nem lennél hálás neki"


Biztos így van ez?

Nem vagyok hálás. Szeretni szoktam csak.

A szeretetben nem tudom értelmezni azt a szót, hogy érdem vagy nem érdem.

Aki szeret, azzal egyenrengú vagyok és vice versa.


Ha nem tetszett a zene, itt egy barátságos is:

https://www.youtube.com/watch?v=L0MK7qz13bU


(nagy kemény hörgős metált akartam, de legyen inkább kellemes, barátságos -> de valszeg ez sem tetszik majd).


Igazából rájöttem, hogy lehet túlságosan szeretem az életem és nem akarom olyanra pocsékolni, aki nem érdemli meg. Ha nem szeretnék élni, már nem élnék.

2016. dec. 31. 00:08
 10/15 A kérdező kommentje:
Mellesleg Pál azt írta le, hogy tudjuk azonosítani mi a nem szeretet.
2016. dec. 31. 00:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!