Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia szól gyülekezetről...

Biblia szól gyülekezetről szeretnék véleményeket?

Figyelt kérdés
2017. jan. 3. 06:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%

igen Szól.


Egy keresztény életének egyik fontos része , hogy összejön a testvéreivel, ahol szellemi, dolgokról tanulnak beszélgetnek, énekelnek, imádkoznak


(Héberek 10:23–25) . . .. 24 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


Isten a népétől, mindig is elvárta, illetve az imádat részének tartotta az összejöveteleket, ahol kicsinyek, Férfiak, Nők, Házasok, családok, egyedül állóknak össze kellett gyűlniük, hogy tanuljanak Istenről és arról, hogy miként alkalmazzák a tanultakat az életükben.


(5Mózes 31:12) 12 Gyűjtsd egybe a népet, a férfiakat és a nőket, a kicsinyeket és jövevényedet, aki kapuidon belül van, hogy figyeljenek és tanuljanak, ugyanis félniük kell Jehovát, a ti Isteneteket, és ügyelniük kell, hogy megtartsák e törvény minden szavát.


(Cselekedetek 20:7, 8) . . .. 8 Jó néhány lámpa volt pedig a felső helyiségben, ahol egybegyűltünk.

(Róma 1:11, 12) 11 Mert vágyakozom látni benneteket, hogy adhassak nektek valami szellemi ajándékot a megszilárdításotokra; 12 vagy inkább, hogy kölcsönösen bátorítsuk egymást a hitünk által, ti engem a tiétek, én pedig titeket az enyém által.

(5Mózes 4:10) . . .»Gyűjtsd egybe nekem a népet, hogy hallassam vele szavaimat, hogy megtanuljanak félni engem mindennap, míg élnek e földön, és hogy megtanítsák rá fiaikat is.«

2017. jan. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
Tehát összegyűlik egy csomó ember és közösen rettegnek jehovától. Gratulálok.
2017. jan. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem szól róla, csak a Jehováknál. Nem érdemes foglalkozni velük.
2017. jan. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Igen, egyről, de ez egész.


"Én vagyok a világ világossága..."

2017. jan. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mi a baj az első válasszal?
2017. jan. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Emberek, ez egy konkrét gyülekezet, az a neve, hogy "Biblia szól", erről kért a Kérdező véleményt!

Segíteni nem tudok, nem ismerem őket közelebbről, csak szerettem volna eloszlatni a félreértést. :)

2017. jan. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Pietrosol ***** válasza:
Párdon...
2017. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm 6-os :)
2017. jan. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#2


Az általam idézett vers nem a rettegésről szól, mert a Teremtő nem akarja rettegésben tartani az embereket.


Az idézett vers jelentése, hogy igyekezzünk nem tenni olyat, ami Isten nem tetszéséhez vezet, s ez nem beteges félelemről szól.

2017. jan. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgylátom itt nagyon sokan félre értették a Kérdező kérdését. :) A Biblia Szól gyülekezetéről kérdezett, hogy van-e valami véleményünk, nekünk hozzászólóknak. (természetesen, aki nem értette félre, annak nem szól ez a rész) Én a tagja vagyok és a feleségem is, már több éve, és eddig teljesen azt tanították, amit a Biblia meg AKAR értetni az emberrel. Én úgy hiszem, mivel Krisztust Istennek vallják (ahogyan ezt a Biblia is alá támasztja) teljesen Krisztus melletti gyülekezet. :) Beszédesek, segítőkészek és elmagyarázzák azt, amit kérdez tőlük az ember, a Biblia alapján természetesen. Ha engem kérdezel, nagyon rendben vannak és a Biblia tanítását veszik alapúl. :)
2017. jan. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!