Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia szól gyülekezetről...

Biblia szól gyülekezetről szeretnék véleményeket?

Figyelt kérdés
2017. jan. 3. 06:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is ennek a gyülekezetnek a tagja vagyok,de véleményt csak annyit szeretek róla mondani,hogy én személy szerint jól érzem magam ott. Volt már,aki csomó kérdést feltett róla nekem anno,hogy mi a véleményem róla,de ezt azért nem szeretem,mert nem vagyunk gyülekezet orientáltak,nem minden a gyülekezet körül forog,ez egy közösség,ahol együtt lehetnek a keresztények,heti 2x van Bibliaiskola,ennyit szoktam csak mondani,de telemarketinget nem akarok csinálni belőle. :) Tanításban talán a Baptistákhoz áll legközelebb. :)
2017. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Most néztem utána a weboldalnak és Szűk Bendegúz is tagja, sőt lelkipásztora az egyik gyülekezetnek. Őt ismerem, legfőképpen a munkásságát, tisztelem és becsülöm.


Balinhun: ezt hívják másképpen Golgotának?

2017. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Meg most nézem, hogy Kádár Miklós is tart ott előadást. Érdemes elmenni, mert ő kreacionista és tudós. :) Ha van bárkinek kérdése, az inkább tőle kérdezze, ne itt.
2017. jan. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Én három Biblia Szól-os emberrel leveleztem, ez nyilván nem reprezentatív. Kettejükkel elég jól szót lehetett érteni, a harmadikuk viszont szinte állandóan ellent mondott a Bibliában írtaknak. Megnéztem a honlapjukat is.

Úgy találtam, hogy a kegyelem tanítása ebben a gyülekezetben szinte kizárja az igazság tanítását. Nem találom Bibliából megalapozottnak azt a manapság divatos tant, hogy akkor lesz valaki megváltott, ha befogadja Jézust a szívébe. (Jakab 1:22 "Legyetek az Igének cselekvői, ne csak hallgatói, hogy be ne csapjátok magatokat.")

A kegyelem valóban nagyon jó, de ez nincs ellentétben azzal, hogy lelkes munkásai legyünk Jézusnak, és keményen dolgozzunk. Mi lett volna, ha Noé kegyelmet talál Istennél (ez még a bárka építése előtt történt), de aztán nem dolgozik a bárka építésén, mondva, hogy ő kegyelemben van. Megmenekült volna?

Jézus pedig elvárta a követőitől, hogy mindenüket feladják érte. (Márk 8:35 "Mert aki meg akarja menteni az életét, az elveszti, aki pedig elveszti az életét énértem és az evangéliumért, megmenti azt.")


Azt jól tanítják, hogy nem a mi cselekedeteink vagy jóságunk tesz méltóvá minket az üdvösségre, hanem Jézus tökéletes áldozata, tehát nem tudjuk azt kiérdemelni, de a Bibliában mégis lépten-nyomon elvárja Isten, hogy fejlődjünk szellemileg, és váljunk érettebbé. (Zsidók 5:12 "Mert mostanra már tanítóknak kellene lennetek, mégis arra van ismét szükségetek, hogy Isten beszédeinek alapelemeire tanítsanak titeket, és olyanokká lettetek, mint akiknek tejre van szükségük, nem kemény eledelre.")


Szóval, ha valaki még járatlan az igazságban, annak számára jó lehet ez a gyülekezet, de aki komolyabb lelki érettségre vágyik, az keressen alkalmasabb helyet magának.

2017. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Molnár Sándorné ***** válasza:
0%

T. Kérdező!

Természetesen a Biblia emliti a 'gyülekezeteket'.

Isten népe mindig is 'szervezetten' müködött. Ugy az ókorban, mint i.sz. I. századában, és azóta is. Erről ir a

Cselekedetek 16:5 - "A gyülekezetek azért erősödének a hitben, és gyarapodánk számban naponként."

Jézus idejében Jeruzsálemben volt gyülekezet, ahol a 'vének' szolgáltak. Itt sok vitás kérdést rendeztek el.

Üdv:Judit!

2017. jan. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A Golgota az egy másk gyüli.
2017. jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az elso valaszoló aki tanú..

Rögtön kibukott a korlátoltság...

2020. szept. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!