Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények ne. Ki milyen...

Keresztények ne. Ki milyen vallást vall? Mi vezetett rá?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a nem keresztény emberek vallására, és az okára, hogy miért alakult ki?

Ateista emberek véleményére ugyanúgy kíváncsi vagyok, nem a vallásokról, hanem, hogy miért nem hisznek? Nem csak istenségben, hanem maga a túlvilágban/evilági jelenségekben? :)



2017. jan. 4. 23:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
56%

#2-ben jól leírtam, hogy miben különbözik MINDEN vallástól az ateizmus, és az ateisták miért választják ezt.


Erre utána a hívők jönnek a szokásos mellébeszéléssel, hogy az ateizmus is egy vallás, sőt: az aztán igazán a vallás, stb.

És persze bőszen pontozzák is lefelé az amúgy hibátlan és hasznos írásomat.


E miatt a durva, erőszakos és hazug módszer miatt is utáljuk a vallásokat és az ilyen vallásos embereket!

2017. jan. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
living witness, melyik szó nem volt egyértelmű abban, hogy "Keresztények ne" ?
2017. jan. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
73%

Vidiripi


Ebben most meg kell védenem living witness!

Bár ő nem így gondolja de neki ennek ellenére még is van oka arra hogy választ írjon a kérdére.


"Mivel elfogadom Krisztust mint megváltó királyomat, ezért kereszténynek neveztetem..."


Nem! Nem neveztethetsz kereszténynek. Te elfelejtetted hogy mit is mondtál a keresztelkedésedkor. Ezért emlékeztetlek rá!

a 2. keresztelkedési kérdés!

"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova tanújaként isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"

Megértetted hogy miként is azonosít téged? Jehova tanújaként és nem keresztényként! A keresztelkedés napján eldől ez a dolog. Vitán felül áll!

2017. jan. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

A jehovisták az egy keresztény szervezet.

Ez van.

2017. jan. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
93%

Jahhj, hát persze, hogy vallás az ateizmus! ...

Pont annyira, mint ahogyan az önmegtartóztatás egy szexpóz, a fetrengés egy testmozgás, a bélyegek nem gyűjtése egy hobbi, és a Soproni Szűz egy alkoholos ital!

2017. jan. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
A jehova tanúi nem keresztények (az egy dolog, hogy annak vallják magukat) hiszen nem fogadják el Jézus isteni mivoltát. Living whitness legalább beismerte. Teljesen jogosan válaszolt.
2017. jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem valódi ateistából nagyon kevés van. Valódi ateista az, aki elgondolkodott a hit dolgain és arra a felismerésre jutott, hogy nincs Isten. Ezt a felfogást természetesen tiszteletben kell tartani, mert attól hogy valaki nem hisz, attól még Isten szemében lehet ugyanolyan kedves ember, mint egy rendszeres templombajáró hívő.

A gond ott kezdődik, hogy a legtöbb ember ateistának mondja magát, valójában pedig közömbös a vallás dolgai iránt. Nem gondolkodik el az ilyen dolgokon, nem foglalkozik vele semmilyen formában, magyarul abszolút nem érdekli ez a téma. Ez nem ateizmus, hanem vallási közömbösség.

2017. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
97%

"ateistának mondja magát, valójában pedig közömbös a vallás dolgai iránt"

Az ateizmus isten NÉLKÜLISÉGET jelent.

Aki nem foglalkozik istennel, az bizony ateista.

Kivéve akkor, ha amúgy hívő, csak nem ebben az istenben hisz (de pl. azt hiszi, hogy mindenképpen létezik valamilyen isten).

2017. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Neopogány vagyok. Ebben találtam meg azt a fajta szemléletet, amivel teljesen tudok azonosulni. Katolikusnak neveltek gyerekként, de elég korán éreztem már, hogy abban nem tudok feltétel nélkül őszintén hinni. Amikor nagyobb lettem elkezdtem keresni az utam, és ebben találtam meg.
2017. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

18-as!

Igazad van, de én azokról az "ateistákról" beszélek, akik abszolút semmi érdeklődést nem mutatnak az ilyen dolgok felé. Ha valamiről pedig semmit sem tudnak, azt hogyan tagadhatnák le?

Ja, és ezek az "ateista" emberek horoszkópot olvasnak, esetenként jósoltatnak. Ez nem ateizmus szerintem.

2017. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!