Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy idős ember haldoklik...

Ha egy idős ember haldoklik miért kéne imádkozni? Nyilván nem a jobbulásért, hanem hogy a mennyországba kerüljön?

Figyelt kérdés
Katolikus vagyok, de egyenlőre csak keresgélem a felnőtt hitet (a gyerek már nem elég, sok mindenben elbizonytalanodtam, úgyhogy inkább >kereső< vagyok)

2017. jan. 5. 22:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%

Azért, hogy enyhítse Isten a szenvedését, illetve hogy bánja meg a bűneit és a mennyországba jusson igen.

Sajnos vannak olyan haldoklók, akik még a halálos ágyukon is a hülye vagyonukkal foglalkoznak, hogy mit kire hagyjanak. Ettől nagyobb ballövést nem lehet elkövetni. Isten megadja neki azt a lehetőséget, hogy rendbe tegye a lelkét (hiszen nem hirtelen hal meg), s aki ezzel a lehetőséggel nem él, annak tényleg semmi hite nincs. Ezért is jó érte imádkozni, hogy jusson el erre a felismerésre.

2017. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Skywalker33 ***** válasza:
Ha az idos ember irant erzel valamit akor a jo erzesek segitik ahaldoklot azatkelsben ugy mintha taxit kuldenek ertedaz esoben a korutra hogy haza hozzon. Az ima egy nem anyagi segitse egy nem anyagi de eljesen alosagos viagban ahova az elhunyt kerul. csoki :)
2017. jan. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Apum 2 hete halt meg. Azért imádkoztam, hogy azt kapja ami a számára a legjobb. Több, mint másfél éve nem láttam. Haza már nem értem, mielőtt elment. Mégis a legjobb számára a halál volt. Fölösleges lett volna tovább szenvednie.

Megingathatatlan Isten hitem van, viszont én a reinkarnációban hiszek. Hiszek az angyalokban és, hogy bár más más névvel illetjük Istent tulajdonképpen ugyanarról beszélünk.

Túl sok mindent tapasztaltam már ahhoz, hogy másban higyjek. Van két olyan ismerősöm is akik már egyszer meghaltak és visszajöttek.

Számomra sok az ellentmondás a bibliában vagy csak épp a katolikus, evangélikus, vagy református vallásokban.

Számomra az visszatetsző, hogy mennyire zárkózottak és elutasítók más befogadó és nyitott hittel és vallásokkal szemben. Ez pont ellentétes Jézus tanításaival.

2017. jan. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 világvége1 ***** válasza:
23%
Hogy ki kerül a mennybe, az eldől a szellem teremtésekor – akkor marad jó vagy lesz gonosszá.
2020. jún. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!