Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van akkor ha az Őrtoronynak...

Mi van akkor ha az Őrtoronynak van igaza?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok Jehova Tanúja, csak elgondolkodtam, hogy mi van akkor ha a Jehovistáknak van igazuk és mi az összes más keresztény felekezet tagjai félre vagyuk vezetve?

2017. jan. 9. 16:51
1 2 3
 11/27 Ozmium42 ***** válasza:
58%
Ha Isten úgy szereti a világot, hogy ilyen vérfürdőket rendez, milyen lenne, ha nem szeretné?
2017. jan. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%

Még nem rendezte meg.


Mit gondolsz miért íratta le? Kedves Ozmi...:)

Meddig lehet Isten szeretetével vissza élni?

2017. jan. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
81%

"Meddig lehet Isten szeretetével vissza élni?"


Kedves Living Witness! Az önzetlen szeretet végtelen! Ha meg valamiért cserébe kapod a szeretetet, akkor az már nem az igazi!


Ezt kellene végre felfogni, tudatlanságból és tévedésből nem lehet eljátszani Isten szeretetét. Maximum "Jehováét", de ő meg NEM a Teremtő, nem az igaz Isten.

2017. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
88%

Mármint akkor, ha MINDENBEN igazuk van, amit hirdetnek?

Akkor nagy baj van!

Ugyanis állandóan változik az, amit hirdetnek.

Pl. 1914-re hirdették Jézus második eljövetelét.

Jó, utána pár évtizeddel kimagyarázták: eszerint Jézus titokban jött el, és már itt uralkodik.


Nomármost: te el tudsz képzelni olyan uralkodót, aki TITOKBAN, a cselédlépcsőn oson fel minden nap uralkodni?


...és mégis: MIT CSINÁL, ha semmit sem tehet nyilvánosan?

2017. jan. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Living witness!


Ha Isten a szeretet, akkor megkérdezném tőled, hogy Pál téved vagy az Istenről alkotott fogalmad téves?


1Kor13


4. A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

5. Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, NEM GERJED HARAGRA, NEM RÓJJA FEL A GONOSZT,

6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

7. MINDENT ELFEDEZ, mindent hiszen, mindent remél, MINDENT ELTŰR.

8. A szeretet soha el nem fogy.


TEHÁT?

2017. jan. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
#14 Óriási, hatalmas pacsi neked, mekkora igazság már, a tanúk magukat az egyetlen igaz, és valódi kiválasztott szervezetnek tekintik, mégis rengeteg tanításbeli változtatás volt, amit a 30-as évek elején még igaznak hittek, azt már 20 évre rá az ördögtől volt való, aztán újabb 10 évre rá, már az új "igazság" sem állta meg a helyét, hogy a kutya fülébe lehetne hinni egy szervezetnek, amelyik az indentitását akár napról- napra megváltoztathatja? Még ha volna egy egységes tanítás, ami hazugság, és kitartottak volna mellette 150 éven keresztül, azt mondanám, oké srácok, mi tudjuk, hogy hazugság, de ha még is tévednénk, ez és ez lenne, de ez ebben az esetben nem áll fent, mivel a tanúk nem állnak meg egy "igazságban" amivel ma meggyőznek egy embert, hogy náluk az igazság, azzal lehet, hogy 10 év múlva kiközösítik, mert nem akarja az új "megvilágosodást" hogy lehetne egy ilyen szervezet hiteles? A választ szerintem mindenki tudja.
2017. jan. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
A 14es válasz teljesen jó és igaz, még csak rosszindulat sincs benne, csak az igazság, amit az őrtorony is beismer, csak épp arra fogja, hogy Isten hülye, mert nem képes megértetni valamit azonnal, hanem össze-vissza kell rángatni a népet a sötétségben.
2017. jan. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én úgy gondolom érdemes mindenkinek saját magának megvizsgálni ezt a kérdést. Én megtettem, elolvastam több iratot, pl. a Jelenések nagyszerű csúcspontja közel címűt, alaposan utánajártam a számításaikhoz használt történelmi dátumoknak, és azt találtam, hogy több mint 20 évet tévednek. Ennek oka egy anomália, amit nem igazán gondoltak át, vettek figyelembe. A Szentírás több helyen is meghatározza a babiloniai fogságnak és Jeruzsálem ujjáépítéséig eltelt időnek a hosszát egészen pontosan 70 évben. A probléma abból adódik, hogy ezt az eseményt a tanúk egy eseményként kezelik. Ők Kürosz rendeletét ie. 537-re teszik, és innen számolnak vissza 70 évet, és ez alapján úgy gondolják, hogy ie. 607-ben esett el Jeruzsálem, és akkor rombolták le Nabukodonozor seregei.


Csakhogy, ha valaki veszi a fáradságot és alaposan utánanéz akkor azt találja, hogy Nabukodonozor ie. 605. szeptember 7-én lépett trónra. Még ebben az évben elfoglalta Jeruzsálemet és elhurcolt egy rakás foglyot. A fogság tehát ie. 605-ben kezdődött, és innen 70 év ie. 535, amikor kiadta Kürosz a rendeletét. Maga a Biblia számol be róla, hogy Kürosz előtt még volt egy uralkodó a Méd Dárius, akinek ráadásul volt első esztendeje is, vagyis a trónralépési évet is figyelembe véve minimum 2 évig uralkodott. Utána lépett trónra Kürosz, aki az első évében adta ki az elbocsátó üzenetet.


Ha valaki alaposan utánajár azt is láthatja, hogy Jeruzsálem ie. 587-ben esett el, innen számolva a 70 esztendőt ie. 517-hez jutunk, amikor is megtörtént az új templom felszentelése. Érdekes megfigyelni, hogy a keresztények a bablioni fogságot ie. 605-ie. 535-ig számolják, míg a zsidók ie. 587-ie. 517-ig, vagyis a két templom között.


Itt tudtok utánaolvasni:

[link]

[link]

[link]

[link]


Üdv. Péter

2017. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
39%

Pontosan ugyan az (részemről), mintha bármelyik másik keresztény ágazatnak lenne. Égni fogok a Pokolban, végestelen-végig. Mert A Nagy Testvér... akarom mondani, Az Atya szeret engem.

És a "tökéletes életet" élt barikák meg majd fentről néznek le reám, élvezve a Mennyet... Azt, hogy ott minden percben, minden másodpercben, kántálásaikkal és hajlongásaikkal dicsőíthetik az Atyát... végestelen végig!

2017. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Living witness!


"Felkínálja a lehetőséget, ezért kell alaposan utána nézni mindennek, hogy meggyőződjünk jó helyen vagyunk-e. S ezt mindenkinek személy szerint meg kell vizsgálnia."


Kérlek javíts ki ha tévedek!


Jel 1:5 és Jézus Krisztustól, aki hű tanúbizonyság, elsőszülött a halottak közül, és a föld királyainak fejedelme, aki szeret minket, és vére által megszabadított bűneinktől, 6 és királyságává tett minket és az ő Istenének és Atyjának papjaivá. Övé a dicsőség és hatalom mindörökkön-örökké! Ámen. 7 Íme, eljön a felhőkkel, és minden szem meglátja őt, még azok is, akik átszegezték, és siratja őt a föld minden nemzetsége. Úgy van. Ámen.


Én nem tudok róla hogy Jézus eljött volna a felhőkkel sőt arról sem hogy minden szem meglátta volna. Akkor az én szemeimnek is látnia kellett volna. Azok meg főleg nem látják akik átszegezték. S nekem nagyon úgy tűnik hogy a sok nemzetség közül egyik sem siratja őt. Akkor ez most hogy is van? Mivel ugye elvileg Jézus 1914-ben elkezdett uralkodni!

Sőt Jézus előtt minden térd meghajol és minden nyelv Istent fogja magasztalni.

Róma 14:11, Filippi 2:10


Hány tanítást vizsgáljunk meg ami az Őrtoronytól van?

Rengeteg kérdésre nem tudsz válaszolni. pedig rendelkezésedre áll az online könyvtár a Libary a rengeteg Őrtorony irodalom. Az Őrtoronynál az igazság de a saját tanításaikat sem képesek maradéktalanul megválaszolni és kénytelenek folyamatosan változtatni azokon.


PencroftTivald!


"Azt, hogy ott minden percben, minden másodpercben, kántálásaikkal és hajlongásaikkal dicsőíthetik az Atyát... végestelen végig!"


Még az angyalok sem ezt csinálják minden másodpercben vagy percben. Sőt még csak nem is kántálnak. Isten nem szereti a kántálást erre vannak is utalások a Bibliában! Meg arra is hogy az angyalok énekelnek Istennek. A hajlongás sem tartozik az angyalok szokásai közé de még a keresztények szokásai közé sem tartozik. Az imádkozás és az éneklés annál inkább de az sem állandó formában. Viszont mindennek meg van a maga ideje. Így az Atya dicsőítésének is. De ez nem ennyire egyszerű mert nem csak énekkel vagy imával lehet és kell őt dicsőíteni. De a kántálás és a hajlongás az nem tartozik bele!

2017. jan. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!