Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet egy vallásos...

Hogyan lehet egy vallásos emberrel a vallásról vitázni?

Figyelt kérdés
És nem szimplán úgy,hogy közlöm vele ,hogy ő egy idióta.

2017. jan. 10. 21:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Igen - tényleg lehet, hogy ilyen volt.

De ő csak egy ember volt. Ha nem tudott vagy nem akart normálisan vitatkozni, akkor pedig ráadásul valami probléma is volt vele.

2017. jan. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Andizsuzsi ***** válasza:

Miért kell egy vallásos emberrel vitázni?

Én vallásos vagyok. Nem voltam mindig az, nem neveltek annak, személyes megtapasztalás útján váltam azzá. Bárkivel szívesen beszélgetek arról, hogy miért és hogyan jutottam el addig, hogy hiszem Istent, de nem fogok egy olyan "vitába" belemenni, ami arról szól, hogy valaki megpróbálja nekem az ellenkezőjét bizonygatni. Az én hitem megingathatatlan, tehát felesleges fogást keresni raja. Az ateisták véleménye is az, tehát az olyan viták, amik a másik meggyőzéséről folynak, teljesen feleslegesek.

Beszélgetni lehet a témáról, a másik álláspontját meghallgatni, az enyémet elmondani. De amikor a másik nem kíváncsi az enyémre, csak azt várja, hogy hol tud belekötni, na arra nem vagyok kíváncsi.

2017. jan. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ezt úgy mondják, hogy vitatkozni lehet, veszekedni meg felesleges.

Amúgy egy normális ateista hajlandó megváltoztatni a véleményét. A hívő nem, azt tudjuk.

2017. jan. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Pietrosol ***** válasza:

Sziasztok!


#13!


"Amúgy egy normális ateista hajlandó megváltoztatni a véleményét. A hívő nem, azt tudjuk."


Akkor itt a lehetőség, hogy megváltoztasd, mert a hinduizmusból kiváló buddhisták eléggé megváltoztatták a véleményüket. Vagy gondolj a zsidókra, görögökre akikből keresztények lettek.

2017. jan. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A hívő nem változtatja meg a véleményét, csak nagyon ritkán.

Az új hitek úgy keletkeznek, hogy van EGY hívő, aki eleve nem azt hiszi, amit a régi hit mond, és elterjeszti a saját hitét.

2017. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Pietrosol ***** válasza:

#15!


Davvero!


Akkor rögvesd nézd meg G.Sz. életrajzát és a vallást, amiből kitört..

2017. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ritkán, de olyan előfordulhat, hogy egy hívő más hitre tér át.

Ehhez viszont az kell, amit írtam is: hogy ELEVE ne legyen elégedett a hitével. Esetleg egy krízis az életében is okozhat ilyet.

2017. jan. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

13.Hsz!


Hamis állítás!


Sok hívő ember hitetlenné vált,mert becsapták hihető,és tetszetős mesékkel.

2017. jan. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Mutassál már ilyen embereket!

Jó, egy-kettő akadhat.

DE egy hívő ilyenkor többnyire nem lesz hitetlen, csak felvesz egy másik hitet.

Vagy, még ennyit sem, hanem megutálja az istenét - DE továbbra is hisz benne.

2017. jan. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Pietrosol ***** válasza:

#19!


Buddha- "Életének hátralévő idejében Észak-Indiát bejárva terjesztette életfilozófiáját, és haláláig ezrek váltak a követőivé."


Máni- "Mani tanítványokat gyűjtött maga köré, már életében Egyiptomtól Horászánig elterjedtek tanai."


Zarathustra- "Vistászpa királyt tizedik térítési évében sikerült megnyernie tanításainak, aki sikeresen védelmezte az egyre erősödő és egyre nagyobb teret nyerő vallást."


Te most vagy nem tartozol a normális ateisták közé vagy vallásos vagy, ugyanis a saját elveid szerint az előbbi csoport hajlandó változtatni az álláspontján, míg az utóbbi nem. Mindig is voltak , vannak s lesznek olyan emberek, akik vallást váltanak vagy hagynak el véglegesen, mindezek ellenére szerinted ilyen nincs. Még erre a fórumra is irnak olyan emberek, akik ilyen- olyan okból ateisták lettek vagy váltottak, de szerinted ilyen emberek nincsenek.

2017. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!