Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ha muszáj...

Keresztények! Ha muszáj választani, , az alábbiak közül melyik vallást tartjátok a legszimpatikusabbaknak és miért?

Figyelt kérdés

-Hindu/Buddhista

-Muszlim

-Wicca

-Taoista

-Régi pogány vallások több istennel (pl Odinizmus, görög és római vallás, kelta hit)



2017. jan. 11. 20:05
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
0%

Az ember alapvető joga,a lelkiismeret szabadsága.Ehhez,a jogunkhoz,életünk árán is ragaszkodnunk kell!


Semmiféle "muszájvallást"nem fogadhatunk el!

2017. jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Értem, csak akkor felesleges válaszolni :D
2017. jan. 14. 19:12
 23/40 anonim ***** válasza:
23%
A nemleges válasz is válasz,kivéve a diktatúrákat.
2017. jan. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 Pietrosol ***** válasza:
94%

Sziasztok!


Off!


Alex Fly!


"Csinálhatsz amit akarsz következmények nélkül; maximum a következő életedben korrigálhatod."


Máskor, mielőtt ostobaságokat írsz, előzd meg azt egy kevés ismeretszerzéssel!


A karma épp arról szól, hogy a tetteknek következményei vannak és, ha ebben az életben hibázol az a következő életedben visszahat rád. Ha a logikát teljes mértékben nélkülöző elméleted követnék a hinduk, akkor épp e felismerést dobnák el, hiszen akkor tudva, hogy a rosszat rossz követi megtennék azt. De, bármennyire szeretnéd nem teszik azt, mert számolnak a következményekkek.


Máskor egy picit gondolkodj léc'!

2017. jan. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim válasza:
95%
Szia! Én nem vallom magam keresztény hívőnek. Ezek közül, ha választanom kéne, akkor a buddhizmus és a wicca a szimpatikus, bár egy alapos döntéshez bizony jócskán utána kellene olvasnom a dolgoknak, de így elsőre ezek. És ebben a kategóriában nagyon igaz az, hogy nem a kérdésre válaszolnak, hanem a vallásukat magyarázzák el neked, vagy olyan választ adnak, amit a szamár adna, hogy kb: minek is tetted fel a kérdést, mivel alapból hülyeség. De azért elolvassa és ideír... Én is kaptam már egy-két kioktatást, pedig csak egy kérdést tettem fel
2017. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 Alex Fly ***** válasza:
8%

Pietrosol!


Erről van szó. A karma visszahat, de majd legközelebb javítasz rajta. A döntéseidnek nincsenek igazából következményei.

A kereszténység esetében ezzel szemben ez végleges.

2017. jan. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 Molnár Sándorné ***** válasza:
4%

T. Kérdező!

Hitet nem aszerint választunk, hogy nekünk melyik a 'szimpatikus'! Hitet aszerint válasszunk, hogy melyik az igaz hit, amely valóban Istenhez vezet. Itt nem a mi kivánságunk és érdekünk a fontos, hanem az, hogy mit kiván tőlünk a teremtő Isten. Nekünk hozzá kell alkalmazkodnunk, és nem a saját kivánságainkhoz. Üdv:Judit!

2017. jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 Pietrosol ***** válasza:
82%

Alex Fly!


Ha nem érted a karma jelentését, akkor olvass utána! A karmáról ebben az életben szerez tudomást egy hindu. Ha az életében nehézség támad, akkor nem az a célja, hogy majd később kijavítja, hanem most. A védikus tanítások nem arra bíztatnak, hogy később egy elkövetkező életben javíts, hanem most, mert az ember nem a múltban vagy a jövőben él, hanem a mostban. Nem véletlen, hogy inkább a túlzott aszketizmus jellemzi a hindukat, nem pedig az a lesz arom életmód amit szeretnél rájuk húzni.


Még egyszer! Ha valamiben tudatlan vagy, olvass utána! Nézd meg, hogy élnek! Szerinted a hindukat, buddhistákat a lesz arom életmód jellemzi? A kérdés költői. Nem ez jellemzi.


Azért degradálsz más tanításokat, hogy e primitív álinformációkkal fenntartsd a "különleges vagyok" illúzióját.


Bocs Kérdező az offtopic miatt!

2017. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 Középút ***** válasza:
46%

Olyan, hogy szabad akarat, valóban nincs, ahogy a kérdező se akarja megadni a "egyiket se" választás lehetőségét.

Isten úgy rendezte a teremtést, hogy van egy mozgásterünk, amin belül "szabadon" mozgunk, de ennek korlátait nem léphetjük át. (pl hiába akarok 10 méter magasra felugrani, a gravitáció és testi képességeim nem teszik lehetővé)

Hogy valamelyest mégis válaszoljak a kérdésre, (nagyon remélem, hogy semmilyen kényszerítő körülmény hatására nem törnék meg annyira, hogy belemenjek egy választásba), a legkevesebb ellenállást abba az irányba tanúsítanám, amelyik nem kényszerít más Isten imádására (ebben az értelemben Allah is más isten)

Ha kilépek a elkötelezett felfogásomból és hitemtől elvonatkoztatott egyszerű szimpátiaérzéseimet próbálom kielemezni, akkor talán a Buddhizmus békés látszata vált ki valamennyi szimpátiát, de nem ismerem a vallásuk lényegét, csak az egyének magatartásáról van pozitív benyomásom, (de azt nem értem, hogy miért csatoltad a Hinduizmushoz)

2017. jan. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
0%

A kérdés provokatív baromság!


A"keresztény"kifejezés krisztusit jelet,vagyis egy olyan embert,aki úgy él,gondolkozik,mint Krisztus.

Krisztust azért feszítették keresztre,mert nem volt hajlandó megtagadni Atyját a leghalványabb mértékben sem.


Ha egy ember megtagadja krisztusi hitét,az sosem volt krisztusi,vagyis keresztény.


Ebből következik,hogy minden előttem szóló,aki hajlandónak gondolta választani bármelyik hitet,ami eltér Krisztus hitétől,az SOSEM volt keresztény.


Talán erre akart kilyukadni a kérdező,a trükkös kérdésével?

2017. jan. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!