Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tagadhatják a keresztén...

Hogyan tagadhatják a keresztények az evolúciót, mikor a kígyók egykor képesek voltak a beszédre, most meg már nem?

Figyelt kérdés

2017. jan. 20. 18:56
 251/258 anonim ***** válasza:
95%

"A himalája hegységlben ls a világ nagyon magass pontjain bálna kövületeket találtak."


A Himalája egy jelentős része meggyűrt óceánfenék. Ez pedig annak az eredménye hogy az indiai szubkontinens régen különálló résznek számított. Aztán aztán szépen lassan nekiütközött az Eurázsiai lemeznek. Ennek eredménye a Himalája. Ami napjainkban is növekszik. Mivel az Indo-ausztráliai lemez ugye nem állt le. A sebesség pedig a megszokott néhány cm/év. Ahogy a többi kontinensnél és lemeznél is. Természetesen a látványos eredmények ebből évmilliók alatt következnek be.


Mondok egy példát. Az Afrikai kontinens évente pár centit közelít Európához. Ha ez így marad, x millió év múlva nekiütközik köntinensünknek. És itt akkor a Himalájához hasonló hegyvonolatok lesznek. Melyeknél szintén lesznek tengeri kövületek, lévén hogy a Földközi-tenger bezárul. És az ott lévő tengerfenék is felgyűrődik.

2017. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 252/258 anonim ***** válasza:
92%

Nem volt időm végigolvasni az összes kommentet de azért válaszolok rá katolikus szempontból.

A többi felekezetet nem tudom de biztos hogy a történelmi egyházak elfogadják az evolúciót mert ez a legvalószínűbb módja annak hogy az élet így változott a teremtés óta.

A teremtés könyvét eredetileg később írták meg a zsidók mert a Biblia eredetileg Ábrahámnál kezdődik. Akkor írták meg amikor rájöttek, hogy a mi Istenünk nem csak a leghatalmasabb a többi között de az egyetlen is és ez az Isten a történelem és a teremtésnek is az Ura.

Mindkét teremtéstörténet egy biblikus kép, egy történet etiológia vagyis okkereső történet. Magyarul nem szó szerint kell értelmezni. Tehát lényegét kell kiszűrni belőle pont úgy mint a 10 parancsolatnál - mert irodalmi szempontból ez is ugyanolyan műfajú - hogy a 10 parancsolat Istentől származik.

Összefoglalva azt csak egy két felekezet hiszi hogy szó szerint kell értelmezni ezt a részt (is) mert senki nem gondolja komolyan hogy most az ősszülőket egy kígyó rángatta volna bele a bűnbe.

2017. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 253/258 anonim ***** válasza:
100%

Nna, hol is tartottunk?

Igen, Kedves Vidiripi! Kicsit sietősen futottad át a válaszaimat, s éppen ezért kicsit(nagyon) félreértetted... Vagy csak meg nem....

# 232... Na, vágjunk bele!


"Egyébként rajta volt az összes olyan állat amit a Biblia felsorol. nézd meg a felsorolást és te is tudni fogod a választ!" - Szép kis mellébeszélés, á la Vidiripi... XD


>>"...a kerszténység Földgolyóbison való elterjedése sokhelyen igenis vérrel és vassal ment..." [ezt írtam én]

Az evo az csak egy elmélet. [ezt írtad te rá]<<

- Eléggé furcsa reakció. De ettől még az Evolúciós Elmélet TUDOMÁNYOS elmélet. A Kreacionizmus pedig egy BUKOTT elmélet.


>>"A pápa a mai legnagyobb keresztény gyülekezet vezetője. S Itt sokan támadják a katolikusokat, hogy ők nem is keresztények s nem idvezülnek (bár azok inkább a jehovisták a vénségeikkel), s amennyiben ez így lenne, akkor a jelenlegi emberiség 1/3-ának is csak egy része idvezülhetne egyáltalán!" [ezt írtam én...]

A bárkán is csak 8 ember menekült meg. [erre te...]<<

- Khmn. Ez valami koncepció? A pápát meg akárhogy sározhatod. Meg akárhogy fordítgathatod ki szokás szerint a szavaimat: A Katolikus Egyház egybefüggően a pápát ismeri el vezetőjéül. És a legnagyobb keresztény egyház a Katolikus Egyház. Hiába játszol a szavakkal: nélkülük a keresztények száma jelentősen megcsappan.


"Vagy csak kiiktatta azok működését amikor Ádám és Éva engedetlensége miatt átkot mondott." - Minden egyes emlősállatra, pont ugyanolyan molekuláris biológiai hatással? Persze, persze, lehetséges...


>>"Na meg ha elfogadod a "közös tervezőt", akkor sérül az ember Isten képére való teremtése."

Miért sérülne?<<

-Mert akkor ugyan lehet, hogy Isten a maga képére teremtette az ámbert, de mindezt majomalkatrészből... Szóval Isten akkor egy Majom? :P


"Nem te adtál rá pénzt."

- ÉS? Ahelyett, hogy a gyermekded elméleteire keresne bizonyítékot (vizsgálhatna DNS-t, geológiai rétegeket) egy hamis képzet vizuális reprezentációját teremti meg.


"Neked majd egyszer ha megtehetem csináltatok egy külön fordítást amiben az fog szerepelni hogy a Föld elemei vagy a Föld anyaga. Arányok és mennyiségek nélkül." - Már pedig az arányok és mennyiségek igencsak jelentősek. Nemde?

Olyan kis aranyos, ugyanazok az alapkövei, mint a fehérjéknek, (bár más arányban) biztos olyan finom is, mint a tükörtojás, nemde? [link]


"Maga az esemény az globális volt!" - Cak éppen a nyomár sem találjuk, globálisan...

2017. febr. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 254/258 anonim ***** válasza:
100%

És ahol jött a végképp félrecsúszás:

>>"Vagy hogy egy tök átlag kérdésnél ("Van értelme egy 15 éves könyvből biológiát tanulni?") nem azt vágnák a képembe, hogy..."


Totálisan félreértettél, nem azt írtam hogy menj tanárnak. Bár most így belegondolva...<<

-Tökéletesen félreértettél. Azt akartam jelezni, hogy a hülyeség csak úgy dől. S mint leírtam, ezek elől elzárkózhatnék, de egyszer csak azt fogom észrevenni, hogy egy éhez zombihad vesz körbe. Mert egy rakat ember tanulatlanul bekajálja a maszlagokat, és mikor ellenvéleménnyel találkozik, azt ellenségként kezeli. Kijöhetek én a rákgyógyszerrel, de hiába, mert ízekre szaggatnak, hogy a gyóccerlobbi embere vagyok...


"Masaru Emoto - A víz igaz hatalma

Ajánlom a fényképeket amelyeket készített!" - TUDOM, az a kretén a másik kérdésnél ezzel jött, elrettentésként írtam ide. Te meg pacsizol vele...

Néztem a képeket. SZÉPEK! De erősen kételkedem abban, amit még állít róluk. Röviden: ezek hópelyhek. Szép hópelyhek.


>>"És hány, meg hány Nobel díj csalás derült ki, hamisított akadémikus kísérletek miatt.."<< - ezt is az a kretén írta. Csak próbáltam rávilágítani: ez ellen küzdök. Ugyanis EGY PÉLDÁT sem tudna mondani erre. Csak dobálta a hülyeségeit.


>>"Pasteur bevallotta a halálos ágyán, hogy anyagi érdekből végighazudta a tudományos életművét, Nobel díjat csalt." (Csak érdekességként: Pasteur a Nobel-díj alapítása előtt egy (!!!) évvel halt meg....)"


Ezt nem tudtam! Majd ha szóba kerül én is leírom neked. Tudod hogy meglegyen a gúnyolódás.<<

- De ez miért nem volt érhető a Kretén a linkelt kérdésnél ilyen agyament hazugságokkal jött, hogy Pasteur meg Nobel-díj. Rámutattam ennek a képtelenségére.



"Ezt azért linkelted hogy írjak én is valamit?"

- Nem, a kérdést azért linkeltem, hogy láthasd, a sötétség milyen félelmetes hülyeségekhez vezet. Erre te beköszöntél egyet... hát, ahogy érzed.


"Na nézegeted a tanárképzőket vagy mi a terved?" - Áh, minek.

"Mert ha az hogy itt váltod meg a világot akkor nagyon naiv vagy!"- Na ja. De azért utoljára marad a remény. Ha már páran egyáltalán legalább wikipédián vagy googlin utánanéznek, mielőtt hülyeségeket írnának le, akkor a fáradságom már nem volt hiábavalóság.

2017. febr. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 255/258 anonim ***** válasza:
100%

Persze az emberpárosdi meg szépen elsikkadt.

Az elemi összetételeket is újfent kiemelném.

Stb-stb... Szépen elbeszélgetünk egymás mellett.

Ápropó, erről meg ez a film ugrik be:

[link]

2017. febr. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 256/258 anonim ***** válasza:

Vidiripi


PencroftTivald!


"Szép kis mellébeszélés, á la Vidiripi... XD"


Nem mellébeszélés! Te azt kérdezted hogy rajta voltak e a dinók. "A dinoszaurusz elnevezést 1842-ben Sir Richard Owen paleontológus vezette be a szakirodalomba."

Hogyan nevezték azokat az állatokat Noé idejében?

Tudod laktam olyan utcában ami évtizedekig viselt egy nevet aztán átnevezték. Nem az utca változott meg csak a neve. Ha az időseket kérdezted akkor ők a régi nevét tudták az utcának s ha az új nevén kérdezted volna az utcát azt mondják hogy olyan utca nincs. Pedig van csak nem az a neve.


"Eléggé furcsa reakció. De ettől még az Evolúciós Elmélet TUDOMÁNYOS elmélet. A Kreacionizmus pedig egy BUKOTT elmélet."


Csak mert nem érted. "a kerszténység Földgolyóbison való elterjedése sokhelyen igenis vérrel és vassal ment" Az nem a kereszténység amelyet vérrel és vassal terjesztenek. Csak te ezt nem vagy képes felfogni. Mert azt HISZED hogy az a kereszténység. De aki ezt HISZI az semmit nem ért a kereszténységből, Jézusból, Istenből.

Nem érdekel a kreacionizmus az sem érdekel ha egy bukott elmélet. A hit nem elmélet hanem egy külön kategória a hit az bizonyosság akkor is ha nem látom azt amiben hiszek. Lásd feltámadás, erre milyen elméletet lehetne kidolgozni? Semmilyet, ez nem elmélet hanem hit kérdése. Hiszem vagy nem hiszem.


"Khmn. Ez valami koncepció? A pápát meg akárhogy sározhatod. Meg akárhogy fordítgathatod ki szokás szerint a szavaimat: A Katolikus Egyház egybefüggően a pápát ismeri el vezetőjéül. És a legnagyobb keresztény egyház a Katolikus Egyház. Hiába játszol a szavakkal: nélkülük a keresztények száma jelentősen megcsappan."


Azért HISZED azt hogy játszom a szavakkal mert fogalmad sincs arról mit is jelent az hogy egyház és mit is az hogy gyülekezet, keresztény értelemben. Ez a baj hogy a pápát ismeri el. Tudod hogy mit jelent az hogy keresztény? Mit jelent maga a szó?

Amennyiben a katolikusok a hitüket a pápára alapozzák akkor csappanjon is meg a számuk jelentősen sőt meg is szűnhetnek mert semmi értelmük nincs ebben az esetben.

A keresztények Istene a mennyei Atya és az Uruk a királyuk pedig Jézus Krisztus. Nem a pápa váltotta meg az embereket hanem Jézus Krisztus ő a megváltó a közvetítő ember és Isten között. Aki egy kicsit is járatod a Bibliában annak illene ennyit tudnia. De nem ettől lesz hívő ember!


"Minden egyes emlősállatra, pont ugyanolyan molekuláris biológiai hatással? Persze, persze, lehetséges..."


Ha te vagy a tervezője s építője akkor miért ne lenne az. Főleg úgy ha csak annyit mondasz hogy legyen világosság és lesz világosság - Isten szólt! De inkább ne próbáld meg elképzelni mert még összezavarodsz! :)


"Mert akkor ugyan lehet, hogy Isten a maga képére teremtette az ámbert, de mindezt majomalkatrészből... Szóval Isten akkor egy Majom?"


Csak az ember esetében mondja azt hogy a saját hasonlatosságára teremtette. Így erősen kétlem hogy az lenne. Főleg hogy a majmok nem építettnek bárkát vagy templomot vagy küldik el a fiukat! Stb.


"ÉS? Ahelyett, hogy a gyermekded elméleteire keresne bizonyítékot (vizsgálhatna DNS-t, geológiai rétegeket) egy hamis képzet vizuális reprezentációját teremti meg."


Ugyan ezt te is megtehetnéd. De még sem ezt teszed. Akkor? A másik dolog meg az hogy nincs egységes geológiai réteg ezt már többször is írtam. De az hogy ezt velem akarod megbeszélni azt minek neveznéd annak függvényében hogy nekem nincs ráhatásom a szóban forgó emberre. Tehát miért nem próbálod te magad meggyőzni? ha meg nem hiszel abban hogy meggyőzhető akkor egy abszurd dologról nyitsz vitát teljesen feleslegesen. Megjegyzem hogy a frigyládát is megépítették és láss csodát elektromos áramot generált az a láda. De nem is ez az érdekes, hanem az hogy honnét szedték az ötletet hogy ilyesmit tegyenek? Nagyon drága volt az a láda nem csak mai értéken számolva hanem az akkori értékkel számolva is. Megcsinálták a bárkát a frigyládát. De mi volt a motivációjuk? S honnét szedték a terveket vagy inkább a technológiát! Mert az egy dolog hogy az alapanyag rendelkezésre áll. Az még önmagában koránt sem elég!


"Már pedig az arányok és mennyiségek igencsak jelentősek. Nemde?"


Amennyiben te vagy a teremtő akkor igen ez vitán felül áll. De amennyiben csak elmondod a teremtés történetét olyan személyeknek akiknek nincs elég tudása ahhoz hogy ezt megértsék akkor teljesen felesleges. Sőt egyenesen értelmetlen. S vallási jelentősége pedig egyáltalán nincsen.


"Olyan kis aranyos, ugyanazok az alapkövei, mint a fehérjéknek, (bár más arányban) biztos olyan finom is, mint a tükörtojás, nemde?"


Hogy is van a cukor képlete majdnem olyan mint a heroiné vagy valami ilyesmi amiről írtál hogy terjed a közösségi oldalon. :D


"Cak éppen a nyomár sem találjuk, globálisan..."


Na persze mert pont te vagy az az ember aki minden követ megmozgatott hogy rátaláljon. Csak az a baj hogy ez számomra nem hiteles, nem vagyok képes ebben hinni!


"Mert egy rakat ember tanulatlanul bekajálja a maszlagokat, és mikor ellenvéleménnyel találkozik, azt ellenségként kezeli. Kijöhetek én a rákgyógyszerrel, de hiába, mert ízekre szaggatnak, hogy a gyóccerlobbi embere vagyok..."


Ó te kis szegény. Egyébként együtt érzek veled. Én csak hívő vagyok s képzeld el hogy ez miatt cseszegetnek. Pedig mit ártok én nekik ezzel? Tanulatlanul! Ez a kulcs szó.

Mondom én hogy menj tanárnak. De ne külföldre mint oly sokan hanem itt kis hazánkban maradj! S csinálj a tanulatlanokból tanultakat! De egy valamivel azért birkózz meg! Vannak olyanok akik a főiskolán vagy az egyetemen lesznek hívő emberek. Ilyen is van.

De olyan is aki ott szokik rá a kábítószerre. Sajna!


"TUDOM, az a kretén a másik kérdésnél ezzel jött, elrettentésként írtam ide. Te meg pacsizol vele...

Néztem a képeket. SZÉPEK! De erősen kételkedem abban, amit még állít róluk. Röviden: ezek hópelyhek. Szép hópelyhek."


Anyám borogass! 1. Nem pacsiztam vele! 2. Ha nem hiszel benne az még nem jelenti azt hogy nem igaz! 3. Állandóan jössz a kézzelfogható dolgokkal. Komolyan mondom kiakasztasz. Mindig nyavalyogsz hogy ez van az van tanulatlanság meg ilyesmik. De belőled meg hiányzik a gyakorlatiasság.

4. Ismételd meg a kísérletet, ehhez nem kellenek horribilis összegek! Csináld meg te magad is. Hiszen ez a lényege a megismételhető kísérletek. Ne kételkedj te nem hiszel szóval ilyesmi t ne írj. Csináld meg és akkor vagy pro vagy kontra lesz belőle. Ennyi!


"De ez miért nem volt érhető a Kretén a linkelt kérdésnél ilyen agyament hazugságokkal jött, hogy Pasteur meg Nobel-díj. Rámutattam ennek a képtelenségére."


Ezzel nincs is baj. Jól tetted. De kérdeznék valamit. Tudományos szempontból van e értelme a fajgyűlöletnek?


"Nem, a kérdést azért linkeltem, hogy láthasd, a sötétség milyen félelmetes hülyeségekhez vezet. Erre te beköszöntél egyet... hát, ahogy érzed."


Ja nem kellett volna? Pedig úgy éreztem. :D


"Áh, minek."


Hogy változtass a zombi hadsereg létszámán! Szerintem ez teljesen nyilvánvaló!


"Na ja. De azért utoljára marad a remény. Ha már páran egyáltalán legalább wikipédián vagy googlin utánanéznek, mielőtt hülyeségeket írnának le, akkor a fáradságom már nem volt hiábavalóság."


Én használom mindkettőt! De attól még elhiszem hogy volt özönvíz 1 bárka rajta 8 ember és egy csomó állat! De nyugi olyasmit nem fogok írni hogy végig hazudta a tudományos életet. Max. ha nagyon kiakasztasz a pápával! :D

2017. febr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 257/258 anonim ***** válasza:

Az evolúció elméletből nem tagadható még kereszténység által sem minden, hiszen jól magyaráz bizonyos folyamatokat. (fajok változnak, kihalnak, mutációk vannak stb)


A világ / Föld / Emberiség / élet a Földön stb eredetét, keletkezésre is keresi a választ.


Itt tér el jelentősen a teremtés elméletétől, ami szerint Isten (egy intelligens, érzelmekkel bíró, jó indulatú, végtelen hatalmú személy)teremtette a világot, a teret, időt, élőhelyeket, élőlényeket.

Mindenzt rövid idő alatt (6 nap), kifejlett példányokat, felnőtt embereket stb.


Hol a bizonyíték, hogy a kígyó beszélni tudott?

A Bibliában a kígyó Lucifer eszköze, Bálám szamara (ami szintén megszólal) Isten eszköze.

A beszéd magasszintű, összetett gondolkodást feltételez, ami az állatokra nem jellemző. Szerintem az állatok beszéde mögött valami nagyobb intelligenciákat kell keresnünk.

Ez a 2 ember feletti intelligencia a mai napig tud beszélni, ha akar.


Szóval én a kígyó "beszédét" nem tartom lényeges tényezőnek a világ keletkezését magyarárázó elméletek vitájában.

2017. febr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 258/258 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Vidiripi!


Utcaátnevezés ide, vagy oda, mikor haltak ki a dínók? Egy értelmesebb válaszoló valahol máshol legalább élt a lehetőséggel, hogy szerinte az Özönvízben. Nem összeegyeztethető a valósággal, de legalább próbálkozik! :)


"Az nem a kereszténység amelyet vérrel és vassal terjesztenek." - Márpedig AZ volt. Akár felfogod, akár nem.


"a hit az bizonyosság akkor is ha nem látom azt amiben hiszek." - Nem. A hit nem bizonyosság, hanem... hit.


"Lásd feltámadás, erre milyen elméletet lehetne kidolgozni?" - Erre természetesen nektek kell elméletet kidolgoznotok. Mivel nekünk NINCSEN. :) (Mármint nem elmélet, hanem a feltámadás maga)


"Azért HISZED azt hogy játszom a szavakkal" - Egyes felvetésekre teljesen más témából válaszolsz. Nekem ez nem konzisztens.


"Amennyiben a katolikusok a hitüket a pápára alapozzák akkor csappanjon is meg a számuk jelentősen" - Na igen ám, de akkor hol a SZERETŐ ISTEN? Aki a híveit szeretné üdvözöltetni? Sehol.


"Ha te vagy a tervezője s építője akkor miért ne lenne az." - HA van tervezője és építője :D.


"Csak az ember esetében mondja azt hogy a saját hasonlatosságára teremtette" - mégis, mindezt majomalkatrészekből, továbbra is...


"Ugyan ezt te is megtehetnéd." - NEM, nem tehetném meg, mert nem rendelkezem milliárd dollárok felett. De ha lenne, elhihetnéd, hogy nem légvárakra (bárkamakettekre) költeném.

"nincs egységes geológiai réteg" - mármint hol? :D Mekkora az egység? Szerintem igenis vannak egységes geológiai rétegek.

Az abszurd vitát te indítottad azzal, hogy szerinted Noé bárkájára bizonyíték Ken Ham makettje. Szerintem meg nem.


"Amennyiben te vagy a teremtő akkor igen ez vitán felül áll" Amennyiben :). De amennyiben én próbálom megérteni a Világ működését, az egyszerűségeket keresem. :)


"Hogy is van a cukor képlete majdnem olyan mint a heroiné" - Ugye? Pont erre írtam. Szóval, megkóstolnád a linkelt molekulát? Csak igen kicsi mennyiségben... (Mint a néni Agatha Christie első könyvében)


"Na persze mert pont te vagy az az ember aki minden követ megmozgatott hogy rátaláljon." - Megint gúny á la Vidiripi... Kit érdekel, hogy én mit csinálok? Rakat ember rakat dolgot csinált. Rétegek kerültek elő, fosszíliákkal. Érdekes elrendeződésekben, érdekes tartalmakkal.

"Vannak olyanok akik a főiskolán vagy az egyetemen lesznek hívő emberek. Ilyen is van." - De tapasztalatom szerint pont az ellenkező trend érvényesül :).


"Ismételd meg a kísérletet, ehhez nem kellenek horribilis összegek!" - Ühmn, csak egy LT-SEM. Bocs, épp nincs a pincémben. Meg Egymilliárd kp sem, amibe kerül.


"Tudományos szempontból van e értelme a fajgyűlöletnek?" - Van. Az ausztrálokat tökre megértem, miért gyűlölik a nyulakat. Az allergiásokat meg miért gyűlölik a parlagfüvet vagy a lándzsás utifüvet!


A PÁPA MEG MINDENEKFELETT ÁLL!

2017. febr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!