Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, nagy bűn, ha...

Jehova tanúi, nagy bűn, ha vki biszex, de ez miatt bűntudata is van?

Figyelt kérdés
hogy lehet ezzel együtt élni, van még más aki ilyen helyzetben van?

2017. jan. 30. 19:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Miért a tanúktól kérdezed? Vagy Te is tanú szeretnél lenni? Tudod jól, hogy az a fontos, amit a Biblia tanít.
2017. jan. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Kedves kérdező.


minden ami ellene megy a természetes életnek, az Isten előtt elfogadhatatlan.

Az életünk forrása, természetes dolgokat hozott létre, persze a tökéletlenség kialakulása és a bűnre való hajlam miatt, sajnos kialakulnak olyan érzések, vagy események amik ellene mennek annak amit normálisnak nevezünk.


Hogy valakinek bűntudata van, az már első lépés az felé, hogy megszólalt a lelkiismerete, és szeretne változtatni ezen.Ez nagyon jó.

De nem elég.


Kérlek olvasd el a következő verseket:


(1Korintusz 6:9–11) 9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát. 11 Pedig ilyenek voltak némelyek közületek. De tisztára mostak, de megszenteltek, de igazságossá nyilvánítottak benneteket Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében, és a mi Istenünk szellemével.


Kérlek figyeld meg a 11-es verset.


Azt írja, hogy abban az időben is voltak akik helytelen életet éltek, de változtattak ezen.

Isten szellemének támogatásával, minden rosszat ellehet hagyni,

Ha lehetetlen lenne, akkor nem kérne ilyet az emberektől. S azok akik képesek voltak ezen változtatni, bizonyíték arra, hogy igen is lelehet szokni, illetve képes az ember változtatni az életén, ha valóban nagyon szeretné.


Az apostolok idejében is éltek rossz életű emberek, akikről a vers ír, hogy ilyenek voltak, de megváltoztak és így méltóak lettek Isten népéhez tartozni, és elfogadható imádatot bemutatni.


S igen nem Te vagy az egyetlen, aki a modern korban küzd ilyen tökéletlenséggel.

Bátran kérj segítséget.

2017. jan. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Igaz, nem biszex vagyok, hanem meleg, és már nem vagyok JT, csak voltam.. de itt írtam le a saját történetemet:


[link]

2017. jan. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%

Kedves kérdező.


Ezt nem a J.T.-tól kell megkérdezned, hanem személyesen Istentől, Jézustól. Ez ugyanis természet ellenes és nem J.T.-i ellenes.


Isten a férfi mellé nőt teremtett mert ez a természetes. A vonzalom is a társ kapcsolat is és a gyermek nemzés is. Így szaporodik az ember és a gyermek is úgy nevelkedik egészségesen, ha az anya és az apa is rendesen helyt áll a családban és mindenki tudja a szerepét az életben. A gond akkor van ha ez nincs meg és az egyensúly felborul és a gyermek rosz példák között nevelkedik. Akár lelki sérülések is lehetnek, ha a szülök nincsenek a rendelt helyükön büszkeségből, gőgből, vagy magukkal hozott sérelmekből. A gyermeki sérelmek kiütköznek felnőtt korban. Ha ezt tovább viszik, akkor ez úgy működik, mint egy öröklött átok. Ezen viszont csak Jézus tud segíteni, Ő tudja megszakítani a rendellenességet, az átkot és Ő tud meggyógyítani és a helyes útra terelni. Ő megbocsát és világosságot nyújt az ember számára. Általa megismerve az örökkévalóságot és a szeretetet és a megbocsátást, mellette minden földi dolog és a világ iránti vágy hiábavalóvá válik.

2017. jan. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kerdezo!

Nem tudom miért tetted fel ezt a kérdést vagy milyen választ vársz!

Egyutt erzot!

Jehova tanúja voltál, ismered az erre vonatkozó biblia verseket nem sok értelme lenne, hogy újra azokat idézzem. Ugygondolom mindig is fogod érezni, hogy ez isten szemében helytelen és soha nem leszel Isten iránt közömbös sem. Ha latszolag kielégíto az életed megis a lelkiismeret furdalással fogsz élni. Ha majd az életedben a szexualitás nem az első helyen szereppel akkor változtatni fogsz rajta. Jól tudod vannak olyan testvéreink akik a hitük miatt a szolgálat miatt soha nem mentek férjhez vagy nem nősültek meg. Isten előtt tisztán szexualitás nélkül élnek boldog életet.Sajnalom,hogy ennyire felmented magad. Eselyt sem adtal magadnak arra, hogy egy masik nembelivel legyen kapcsolatod!

Talan elore belelovaltad magad a kivansagba, mely bunt szult?! Eleg lenne ha csak kersztenykent nevezned meg magad,igy is lenezik a hitunket, es ellensegesek is JT.-val!

2017. jan. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Annyira jellemző rátok JT-kre, hogy egyből ítélkeztek.. A kérdező tök ártatlanul kérdezte, hogy mennyire elítélendő, hogy biszexuális vágyakkal küzd (mindezt úgy, hogy közben még bűntudata is van miatta), erre ti egyből pálcát törtök felette. Hányinger!


“Jehova tanúja voltál..”

Szövegértés egyes! A kérdésből semmi nem derül ki arról, hogy a kérdező Jt, mormon vagy maga a spagetti szörny-e…


“Ugygondolom mindig is fogod érezni, hogy ez isten szemében helytelen és soha nem leszel Isten iránt közömbös sem. Ha latszolag kielégíto az életed megis a lelkiismeret furdalással fogsz élni. “

Az igaz, hogy az ember nem feltétlenül lesz Isten iránt közömbös, de az, hogy egész életében lelkiismeretfurdalással éljen az ellentmond minden logikának. Gondolj csak bele.. nálatok folyton azt hallja, hogy bűnös gondolatai vannak, amelyektől meg kell szabadulnia, különben majd jól elpusztul Armageddonkor. Ezzel szemben máshol elfogadásra, Jézus kegyelmére és feltétlen szeretetre lelhet. Szerinted mégis hol lesz nagyobb lelkiismeretfurdalás?


“Ha majd az életedben a szexualitás nem az első helyen szereppel akkor változtatni fogsz rajta.“

Ácsi! El vagy tévedve! Miért gondolod, hogy itt csak szexualitásról van szó? Soha nem értettem, hogy az összes kiadványotok úgy ír erről a témáról, mintha ez pusztán a szexről szólna. Az egyik cikketek egész odáig megy, hogy azt mondja, hogy a homoszexuális kapcsolat az önzésen alapul.. :D Miért is? Az íróitoknak (és következésképpen úgy a Jt-knek kollektíven) lövésetek sincs a dolog hátteréről, érzelmi, pszichikai, lelki oldaláról. Farizeus módjára hajtogatjátok a saját ítéletpropagandátokat.. Úgyhogy tisztázzunk valamit; az ember társas lény és akármennyire hihetetlen is, nem csak a szex miatt keres párt. Ezt nyilván nehéz elhinni egy olyan vallási közösségben, ahol a huszonegy-két éves fiatalok fő motivációja a párkereséskor, ill a házasság megkötéséhez az, hogy végre kiélhessék az addig totálisan elfolytott szexuális vágyaikat. Ehhez képest a szex az ember párjával töltött mindennapjainak kb 3-5%-át teszi ki, úgyhogy abszolút hibás motiváció egy kapcsolatot arra alapozni. De amint mondtam, nem várok sok megértést egy olyan csoporttól, ahol az esküvői gratuláció úgy néz ki, hogy “Na, most már mindent szabad!”… igen, ez az egyik gyülekezetetek esküvőin szállóige. :)



“Jól tudod vannak olyan testvéreink akik a hitük miatt a szolgálat miatt soha nem mentek férjhez vagy nem nősültek meg. Isten előtt tisztán szexualitás nélkül élnek boldog életet.”

Igen, ők maguk döntöttek így, de bármikor megházasodhatnának, ha akarnának. Egy olyannak, aki a saját neméhez vonzódik milyen opciója van a cölibátuson kívül? Ez olyan, mintha összehasonlítanánk egy szerzetest egy bebörtönzöttel… Végtére is mindkettő zárkában van, de az egyik önként és bármikor kijöhet, a másiknak meg esélye sincs kiszabadulni.


“Eselyt sem adtal magadnak arra, hogy egy masik nembelivel legyen kapcsolatod!”

A kérdező biszexuális, ergó mindkét nemhez vonzódik, de a kérdésből egyáltalán nem derült ki, hogy bármelyik nemmel is lett volna tapasztalata.. Egyébként pedig mégis hogy képzelted, hogy esélyt adjon a másik nemnek, ha nálatok házasság előtt semmi sem megengedett??


“Talan elore belelovaltad magad a kivansagba, mely bunt szult?!”

Talán már megint ítélkezel?


“Eleg lenne ha csak kersztenykent nevezned meg magad,igy is lenezik a hitunket, es ellensegesek is JT.-val!”

Amúgy is szeretetitek azt gondolni, hogy ti egy burokban éltek és nálatok semmi ilyen nem eshet meg. :)

2017. jan. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
16%

Kedves 3-as. Elovastam az linket.

Először is. Nem JT tiltják a homoszexualitást, hanem a Biblia a szexualitásra vonatkozóan egyértelmű, gondolom ezt te is tudod, de azért bemásolom:

„férfiakkal háló férfiak. . . nem fogják örökölni Isten országát”

1.Kor. 6:9,10.

Ergo nem jehovás agymosás, tévtanítás, stb. A Biblia félremagyarázhatatlan tanítása.

Semmilyen tudományos tény nem bizonyítja, hogy homoszexuálisnak születik bki.

Az, hogy egy kerek popsi, egy szépen domborodó dekoltázs nem hoz lázba, miért jelentené azt, hogy homoszexuális vagy?

Mi van ha aszexuális? És miért lennél egy életre magányos, ha nincs párkapcsolatod?

Azt hiszem most pár millió szingli felszisszent! Talán más örömöt is ad az élet a szexen kívül, bár ez még elképzelhetet a te korodban.

Gondolom, hogy az első és kizárólagos szexuális élményed férfiakhoz kötődik. Hát, mit mondjak. Egy szűz lánnyal való együttléttel nem lehet összehasonlítani. Valószínűleg más tapasztalati szintről indulnak. Az biztos, hogy egy férfi, a másik ffi szexuális igényeit maximálisan ki tudja elégíteni, főleg egy szűz lányhoz képest.

Tudod, JT-ra sok mindent lehet mondani: bibliahamisítók, embergyűlölők, dogmatikusak, leereszkedők. De az, hogy homokos vagy, az a te választásod. Te így döntöttél, mert szexuálisan nem vonzottak a lányok. Nem Isten adta beléd az érzést.

Annak pedig nem tudom melyik szülő, vallás örül, ha egy gyermeke, tagja homokos lesz.

2017. jan. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

living witness


"minden ami ellene megy a természetes életnek, az Isten előtt elfogadhatatlan.

Az életünk forrása, természetes dolgokat hozott létre, persze a tökéletlenség kialakulása és a bűnre való hajlam miatt, sajnos kialakulnak olyan érzések, vagy események amik ellene mennek annak amit normálisnak nevezünk."


Ellent mondasz saját magadnak.

Ha kialakult a tökéletlenség és a bűnre való hajlam,akkor ezek szerint még sincs semmi gond ezzel,különben nem alakulhatott volna ki.Mivelhogy ez is csak az élet forrásából jöhetett.

Nem,nem tudod a sátánra fogni,hiszen az is az élet forrásából ered.Akkor viszont,honnan került bele a gonoszság?

Nem magyarázhatod a szabad akarattal,hiszen egy tökéletesnek teremtett angyal nem dönthet rosszul.

2017. jan. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es, jól beolvastál az 5-ös válaszolónak! Kár, hogy azt nem vetted észre, szegény csak benézte. A te 3. hozzászólásodat kommentálta.
2017. jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es:


“Az, hogy egy kerek popsi, egy szépen domborodó dekoltázs nem hoz lázba, miért jelentené azt, hogy homoszexuális vagy?

Mi van ha aszexuális? És miért lennél egy életre magányos, ha nincs párkapcsolatod?”

Elméletben tételezzük fel, hogy az ember nem hülye és meg tudja különböztetni azt, amikor egy férfi más férfiakat tart vonzónak nők helyett, ill. azt, amikor valaki nem vonzódik senkihez. Ha ez világos, akkor tovább is lendülhetünk ezen a ponton..


“Talán más örömöt is ad az élet a szexen kívül, bár ez még elképzelhetet a te korodban. “

Egyrészt ondolom azt akartad írni, hogy az én koromban elképzelhetetlen, hogy az élet másból is álljon, nem csak a szexről. Ezt valami sztereotípiára alapozod, hogy én ennyire szexcentrikus lennék vagy esetleg ismersz személyesen is, hogy ezt ilyen biztosan kijelented rólam?

Másrészt már megint csak a szexről van szó.. Ez valami mániátok? Egyrészt, ha valaki homoszexuális, akkor ti tényleg azt gondoljátok, hogy az non-stop, 0/24-ben csak a szexen gondolkodik? Mint leírtam feljebb is, egy párkapcsolat messze nem csak a szexből áll, de ahogy nézem kettőnk közül ezt neked kell magadban helyreraknod.


“Gondolom, hogy az első és kizárólagos szexuális élményed férfiakhoz kötődik. Hát, mit mondjak. Egy szűz lánnyal való együttléttel nem lehet összehasonlítani. Valószínűleg más tapasztalati szintről indulnak. Az biztos, hogy egy férfi, a másik ffi szexuális igényeit maximálisan ki tudja elégíteni, főleg egy szűz lányhoz képest.”

És voilá, már megint csak a dolog szexuális oldalát látjuk.. Öreg, értsd már meg, hogy biológiailag képtelen lennék nővel lenni. Vagy ha jobban tetszik, olyan szinten nem izgatnak a nők, hogy soha nem állt és nem állna fel rájuk. Sőt, egy női nemiszerv látványa kifejezetten undorít.. hidd el, teszteltem! Ennél egyértelműbben tényleg nem tudom leírni, hogy mit gondolok.


“Tudod, JT-ra sok mindent lehet mondani: bibliahamisítók, embergyűlölők, dogmatikusak, leereszkedők. De az, hogy homokos vagy, az a te választásod. Te így döntöttél, mert szexuálisan nem vonzottak a lányok. Nem Isten adta beléd az érzést.“

Így van, hasonlóképpen, ahogy te is magad döntötted el, hogy téged a mellek és a πna izgat fel, én is magam döntöttem afelől, hogy mostantól a f@$zra gerjedek! Most komolyan már megint csak erre az oldalra hegyezzük ki az egészet? Az pedig, hogy az érzés Istentől van-e vagy nem, azt nem tisztem sem nekem, sem neked eldönteni.. Orvosok, tudósok, de képzeld, még ti, Jt-k sem tudjátok pontosan, hogy honnan és miért alakult ki a homoszexualitás úgy nagy általánosságban, de egy biztos, létező dolog. Az eredetéről pedig te, kedves ismeretlen, valószínűleg nem fogsz nekem többet bebizonyítani, mint azok a “világi” szaktekintélyek, akik egy Őrtorony firkásznál lehet, hogy egy picit behatóbban tanulmányozták a témát.


“Annak pedig nem tudom melyik szülő, vallás örül, ha egy gyermeke, tagja homokos lesz.”

Az elején ez senkinek sem öröm, nekem sem volt az. Viszont azon kívül, hogy ezt most mindketten megállapítottuk, nem nagyon tudom ám én ezt most hova tenni.

2017. jan. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!