Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, nagy bűn, ha...

Jehova tanúi, nagy bűn, ha vki biszex, de ez miatt bűntudata is van?

Figyelt kérdés
hogy lehet ezzel együtt élni, van még más aki ilyen helyzetben van?

2017. jan. 30. 19:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hm, igazán elegáns válasz.

Egyébként, ha szexualitásról írsz homoszexuális, akkor a szexről lesz szó. Furcsa, nem?

Az a Te döntésed, hogy homoszexuálisként éled le az életed. Ez a te választásod.

Én jobban hiszek a Biblia Istenének, mint a homoszexuálisoknak. Ha Isten úgy ítéli meg, hogy bűn, akkor mint az ember Alkotója, elhiszem neki.

Amúgy van itt szex témakör, miért nem oda írtok? Miért kell az identitásotokat megvallani? Én sem írom le, hogy milyen beállítottságú vagyok. És szinte egy hetero sem.

2017. jan. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Hm, igazán elegáns válasz.

Egyébként, ha szexualitásról írsz homoszexuális, akkor a szexről lesz szó. Furcsa, nem? "

Te/Ti hoztátok fel, ill. rugóztok azóta is ennek az egésznek a szexuális oldalán, nem én.. és ne haragudj, de nem írom le még egyszer, hogy mi a problémám ezzel a megközelítéssel. Megtettem többször is, de ha eddig nem sikerült megérteni, akkor feladom.. egyszerűen menthetetlenül buta vagy ahhoz, hogy felfogd.


"Az a Te döntésed, hogy homoszexuálisként éled le az életed. Ez a te választásod."

Mert mi is lett volna az alternatíva? A cölibátus vagy boldogtalanná tenni egy ártatlan nőt, ill. önmagamat. Hmm.. ja, ha így nézzük, tulajdonképpen én választottam, hogy nem kérek ez utóbbi kettőből.


"Én jobban hiszek a Biblia Istenének, mint a homoszexuálisoknak. Ha Isten úgy ítéli meg, hogy bűn, akkor mint az ember Alkotója, elhiszem neki."

Klassz dolog ez a szabadakarat, mi? Még farizeusoknak is megadatott. :)


"Amúgy van itt szex témakör, miért nem oda írtok? Miért kell az identitásotokat megvallani? Én sem írom le, hogy milyen beállítottságú vagyok. És szinte egy hetero sem."

Végülis nem mondasz hülyeséget.. amennyire oda vagytok a szex témáért, lehet, hogy azt a témakört több Jt olvassa, úgyhogy többen is válaszoltatok volna.


UI: Azt ugye vágod, hogy ezt most nem írhatod be nyugodt lelkiismerettel szolgálati órának? :)

2017. jan. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon gáz, hogy így berágsz, ha valaki kritizálni mer. Ha ennyire nem tűrsz ellentmondást, mi a kínnak írsz ide? Irj homo oldalon ott megértenek!Itt téritenek! Vagy mit vársz, feloldozast?
2017. jan. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 KZitus ***** válasza:

Szia


Az, hogy mi bűn, és mi nem, azt nem mi tanúk mondjuk meg, a Bibliában van leírva mindenki számára. Amit Isten bűnnek tart, azt mi is annak tartjuk, sőt Isten azt is elmondja, mi az amit útál, gyűlül...Példabeszédek 6:16–19

2017. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!