Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi levélnek a tartalmáról? (egy anonim Jehova Tanú levele)

Figyelt kérdés

A levelet egy volt Jehova Tanú testvérem kapta.

Egy elég hosszú tétlenkedési idöszak után ő is beadta a kilépési levelét és ő is ki lett közösítve.

Ezt a levelet azért kapta mert Erdélyben pontosabban Marosvásárhelyen nagyon keményen fellépet az Őrtorony Társulat ellen, annyira keményen,hogy híre jútott még a Bukaresti fiókhivatalba is.

A levelet egy aktív Jehova Tanú testvérnő írta és küldte el neki, ő meg átküldte nekem.

Kérlek olvassátok el!


Jóel 1:4 A mit a sáska meghagyott, megette a szöcskő; és a mit a szöcskő meghagyott, megette a cserebogár; és a mit a cserebogár meghagyott, megette a hernyó.

------------------------------------


Nélu testvér,bizalommal fordulok hozzád még akkor is ha nem ismerjük egymást,de kérlek, hogy ezt a levelet oszd meg pontosan úgy ahogy írom, a Joel versével kezdve.

Remélem nem botránkoztat meg,hogy névtelen szeretnék maradni,hisz tudod te is,hogy tanú és tanú között is szükség van óvatosságra. Sokan hallottak már arról amit megosztok veled, de lehet,hogy te is hallottad már de csak pletyka ként.

Én viszont 100% ban tanúsíthatom, hogy egy megtörtént eset volt.

Ez egy olyan titok volt amit a félistenek a fiókhivatalból nem igazán szerettek volna ha kitudódik,de mint ahogy a közmondás is mondja "egy titok csak addig titok amíg egy ember tudja"

Hogy miről is van szó?

Évekkel ezelőt a Fiókhivatali urak kiadtak egy olyan parancsot a gyülekezeteknek,hogy gyűjtsenek be a testvérektől minden régi kiadványt és küldjékbe a fiókhivatalba, hogy alapítsanak egy arhivumot, egy kiállítási múzeumot a testvérek részére a kommunista diktatúra idejéből.

És a testvérek szerte az orszából zsákszámra küldték azokat a kiadványokat amelyeket sikerűlt megmenteniük a szekuritáté kezeitől.

És nagyon sok anyagot össze gyűjtöttek..és tudod, hogy miért gyüjtették össze ezeket az anyagokat?

Hogy elégessék őket! Elégették őket!

Mint ahogy a hitleristák és a bolsevikok elégették az ellenség könyveit!

Pontos helyről tudom, de nem tudok erről többet mondani, viszont azt el tudom mondani, hogy miért tették ezt:azért,hogy csökkentsék azokat a próblémákat amelyek a régi elavúlt tanításokból adódnak.

Ez volt a titkos terv, és mivel ezt nem tudták elmondani hát megoldották "diplomatikusan".

Elégették azokat a kiadványokat amelyekért a szerencsétlen embereket a szekuritáté, kínozta,kikérdezt,megverte de akkor sem mondták el,hogy hova vannak ezek az anyagok elrejtve.

Könyvek,őrtornyok, brosurák,kézi másolatok amelyeket ma már nem nyomtatnak és nem adnak ki,és amelyekhez szép emlékek fűződtek, és hallottam,hogy voltak olyan testvérek is akik megsíratták ezeket a régi könyveket.

Amit nem ért el a Szekuritáté azt megtette a Fiókhivatal!

Elégettek nem is tudom hány tucatnyi zsák anyagot.

...............

Egy holokausztot csináltak! Felháborít ez az újabb árulása a vezető testületnek.

...............

Köszönöm, és kérlek nézd el nekem,hogy egyik témáról a másikra ugrálva írtam, de sajnos nincs rend a gondolataimban, és mindezt a stressz okozza.

Lehet,hogy majd még visszatérek de ez (kérlek ne haragudj)a te becsületességeden múlik.

Jehova legyen velünk!


Nos ez lenne az!

Nem fordítottam le az egész levelet, mert nem láttam értelmét, hisz a levélnek a lényege ez az amit lefordítottam a többi inkább panaszkodás.

És akkor most újra megkérdem, hogy mi véleményetek kedves felhasználók ennek a levélnek a tartalmáról?


Itt a levél;


[URL= [link]


Én a


2017. febr. 8. 21:05
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Kérünk szépen egy hibátlan linket a képhez :)
2017. febr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
67%
A véleményem, hogy semmi szokatlan nincs a dologban. Nyílt titok hogy kb évtizedenként változnak az Őrtorony tanításai még komolyabb kérdésekben is, és hogy a vezető testület igyekszik ezeket eltusolni, a Tanúkat pedig tudatlan birka állapotban megtartani. Nem véletlen hogy a saját honlapjukon sem lehet 2000 előtti kiadványokat találni.
2017. febr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Elnézéseteket kérem mert valami történt a géppel hírtelen lefagyott.


Itt a helyes kép link.


Még ami kimaradt az az lett volna,hogy én miután elolvastam a levelet néhányszor belecsipkedtem a kezembe,hogy tényleg jól látok vagy csak alszom.


Még egyszer elnézést a hibáért!!


Üdv


[link]


egy kis részlet a levélből.

2017. febr. 8. 21:36
 4/41 anonim ***** válasza:
0%
HAZUDSZ!
2017. febr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 imakommandós ***** válasza:
84%

Ennek a nőnek van egy kis esze.

Már csak ki kéne lépnie.

Megértem, hogy érzelmi kötődésük van a tanúknak azokhoz a régi kiadványokhoz. De nem azt kellene sajnálni, hogy elégették, hanem, hogy amit annyira védtek az életük árán is, az környezetszennyező veszélyes hulladé volt, és megsemmisült a terhelő bizonyiték a szervezetre nézve. A bukaresti fiókhivatal nem hinném, hogy magától verte így át a tagjait, hanem Amerikából jöhetett az utasitás.

Azt csinálnám a kilépett tagok helyébe, hogy amit lehet még, azt gyüjtsék össze régi kiadványokat, digitalizálják, és tényleg csináljanak belőle egy nyilvános archivumot. Hogy lássa mindenki mennyire mérgező a szervezet.


" tanú és tanú között is szükség van óvatosságra"

Jól érzik magukat ilyen bizalmatlan és félelemmel teli légkörben?

2017. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
0%

Az általad belinkelt részlet nem tartalmazza, amit ide írtál, csak a legelejét, még pedig


"Nélu testvér,bizalommal fordulok hozzád még akkor is ha nem ismerjük egymást,de kérlek, hogy ezt a levelet oszd meg pontosan úgy ahogy írom, a Joel versével kezdve.

Remélem nem botránkoztat meg,hogy névtelen szeretnék maradni,hisz tudod te is,hogy tanú és tanú között is szükség van óvatosságra. Sokan hallottak már arról amit megosztok veled, de lehet,hogy te is hallottad már de csak pletyka ként.

Én viszont 100% ban tanúsíthatom, hogy egy megtörtént eset volt.

Ez egy olyan titok volt amit a félistenek a fiókhivatalból nem igazán szerettek volna ha kitudódik,de mint ahogy a közmondás is mondja "egy titok csak addig titok amíg egy ember tudja"


Kérjük a többit is linkeld be.

2017. febr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
15%

Csak jelzem, hogy Marosvásárhelyen ilyen nem történt, sikeresen ezt is össze ollóztátok.

Egyébként pedig akkor minden országban történt volna ilyen, hiszen mindenhol vannak régi kiadványok, itt Magyarországon is, és itt sem gyűjtött be senki semmit, és el sem égettek semmit.


De tudod mit irkálj csak amit akarsz.

ezzel úgy sem érsz el semmit, csak azoknál, akik nem igazán tanúi Jehovának.

2017. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

living vitness felhasználó!


Szépen kérlek próbálj meg viselkedni, és engem te ne nevezz hazugnak.

Én most csak annyit kérek még egyszer, hogy fogd vissza magad és viselkedjünk keresztény módjára.

Ha szépen kértél volna is elérhetted volna, hogy be linkeljem.

És ezért most nem miattad fogom belinkelni hanem az EMBEREK miatt.


Egy kis türelmet kérek.

2017. febr. 8. 22:09
 9/41 anonim ***** válasza:
0%

Na, hol a többi? Most írod?


Kit akarsz becsapni? Belinkelsz egy Román nyelvű szöveget, amiről azt hiszed, hogy nem tudja senki elolvasni?

Felhívom a figyelmedet, hogy Román nyelven is beszélek.

2017. febr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
0%

Ismerem a régi kiadványokat, ennél fogva nem tudsz befolyásolni,

Nekem is van még nem egy olyan stencilezett kiadvány amit kézzel gépeltek a testvérek.


Te tudod.

2017. febr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!