Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, valóban...

Kedves Jehova tanúi, valóban úgy van ahogyan azt az Őrtorony folyóiratotok írja?

Figyelt kérdés

Őrtorony: Krisztus nem Isten, csak egy angyal, Ő Mihály arkangyal/főangyal


Biblia: Krisztus Isten, Mihály arkangyal pedig csak egy angyal, akit nevén megszólít a Biblia. Mihály "csupán" egy hírnök, szóvivő angyal, akinek az a dolga, hogy Isten seregét vezesse, hiszen ő a vezér, de nem az uruk.


Őrtorony: "övéik az ősatyák,+ és tőlük származott a Krisztus a test szerint.+ Isten,+ aki felette van mindeneknek, áldott legyen örökké! Ámen."


Biblia (Károli Gáspár fordítású): "Akiké az atyák, és akik közül való test szerint a Krisztus, aki mindeneknek felette örökké áldandó Isten. Ámen."


És végül, maga Krisztus mondja ezt magáról (János evangéliuma 10:27-30: 27Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem:

28És én örök életet adok nékik; és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből.

29Az én Atyám, aki azokat adta nékem, nagyobb mindeneknél; és senki sem ragadhatja ki azokat az én Atyámnak kezéből.30Én és az Atya egy vagyunk.


Mért ne lenne Krisztus maga az Isten? Krisztus valóban Mihály? Erre kérek verseket a Bibliából. Békesség nektek. :)



2017. febr. 10. 09:24
 31/95 anonim ***** válasza:

Living

"Azért mert Jézus az első élő alkotása lett, még nem lett sem rangban sem semmilyen formában Istennel egyenlő"

És àdám meg éva hányadik volt?-_-

Ők voltak az elsők...

2017. febr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 A kérdező kommentje:

"Olyat se olvasunk hogy Mihály aludna mivel majd felkél és állani fog."


Ilyet valóban nem, de következtetni tudunk arra, hogy Mihály mivel angyal, tehát, nem a valószínüleg fizikai teste sincs (Valamilyen testük van, de nem olyan mint a miénk ez biztos Zsidók 1:14: "Nemde szolgáló lelkek azok valamennyien, akiket szolgálatra küldtek el azokért...") így emberi szükségletei sincsenek. :) Szóval, ilyet valóban nem olvasunk, de nem is ez a lényeg! A lényeg az, hogy Mihály SOHA SEM mondta, hogy övé volna a bosszú állás.


Kedves How Arrow, mivel igazán, nem fogjuk egymást meggyőzni, így nem fogok túlságosan (mostmár) sok időt bele feccőlni, hogy válaszoljak, ezért csak kiírom a Bibliából szépen összeszedve, hogy mi áll amellett, amit én mondok és mi áll amellett, amit TE mondasz. :)


Én véleményem, azaz az Isten = Krisztus, köztük, nincs más Isten csak az Isten:


Nincs más Isten: Ézsaiás 45:5, ahol a Biblia leírja, hogy Istenen kívül NINCS más Isten, csak Ő.


Krisztus maga az Atya Isten: János evangéliuma 10:27-30 versekben, ahol maga Krisztus mondja, hogy Ő és az Atya egy.

Ezenkívül még: János evangéliuma 14: 8-11, ahol Krisztus megint egyenlővé tette magát az Atyával.

János evangéliuma 5:17-18, itt is

Ézsaiás 9:5-6 versekben a Biblia arról beszél, hogy Krisztust hogyan fogják nevezni. A Biblia itt is egyenlővé teszi Krisztust az Atyáva.

Jelenések könyve 1:17-18 Ahol Krisztus (avagy a Bárány) beszél arról, hogy ki is ő valójában. Ha megnézed a Jelenések könyve 1:8-at rá jössz, hogy a Mindenható Isten maga Jézus Krisztus, avagy a Bárány/Fiú.

Egyébként, az egész Jelenések azt mutatja be, hogy Krisztus valójában az Úr Isten maga. A Jelenések könyve, pontosan erről leplezi le a fátylat, hogy Krisztus maga az, aki teremtett mindent és aki meghalt érted a kereszten.


Amit te mondasz:


Több Isten van: "Krisztus Isten(nem Atya Isten)", A Biblia erről nem ad tudómást erről. Még következtetni sem tudsz arra, hogy Krisztus egy másik Isten volna. NEM! Krisztus maga AZ Isten!


Mihály = Krisztussal: Következtetések sincsenek erre a Bibliában. A Bibliából azt tudjuk meg, hogy Mihály egy angyal, aki (valóban az "angyal" szó "küldött"-et jelent, de ez nem fontos igazán, ebből csak annyit tudunk meg, hogy az angyalokat küldik valahova) Parancsokat hajt végre és igéket ad az embereknek azokat az igéket amiket rá bíz az Isten. Krisztus nem parancsokat hajtott végre és nem igéket adott át, hanem ő maga volt a PARANCS és az IGE is Ő maga volt (János evangéliuma 1:1-5 és 14)!


Ennyi volna, szóval, nem igazán tudsz meggyőzni arról, hogy a Bibliában az áll, hogy a Krisztus egyenlő lenne egy angyallal. Mihály arkANGYAL csak egy angyal, aki épp úgy mint Gábriel vagy a többi angyal üzenetet ad át, és közvetít. Krisztus maga a közvetített Ige és Parancs. :) A Biblia teljesen mást tanít, annál, amit ti tanítotok, annyira nem rossz ez, mert TI legalább (a Jehova tanúival ellentétben) elfogadjátok Krisztust Istennek. De számotokra csupán 1 a 3 Isten közül, ami hibás a Biblia alapján. :) Békesség neked. (aprópopó, ha nem akarod a saját idődet vesztegetni rám akkor kérlek ne tedd, én sem szeretném)

2017. febr. 12. 13:43
 33/95 How Arrow ***** válasza:

"Biblia teljesen mást tanít, annál, amit ti tanítotok, annyira nem rossz ez, mert TI legalább (a Jehova tanúival ellentétben) elfogadjátok Krisztust Istennek. De számotokra csupán 1 a 3 Isten közül, ami hibás a Biblia alapján. :)"


Egy Isten három személyben Atya, Fiu, SzentLélek!


Békesség neked. (aprópopó, ha nem akarod a saját idődet vesztegetni rám akkor kérlek ne tedd, én sem szeretném)"


Nem rád vesztegetem hanem azokra akik vágyakoznak az igazság megismerésére.

2017. febr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 How Arrow ***** válasza:

"Egyébként, az egész Jelenések azt mutatja be, hogy Krisztus valójában az Úr Isten maga"


Ez már vicc!


Luk 3:22 És leszálla ő reá a Szent Lélek testi ábrázatban mint egy galamb, és szózat lőn mennyből, ezt mondván: Te vagy amaz én szerelmes Fiam, te benned gyönyörködöm!


Máté 28:19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,

2017. febr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 How Arrow ***** válasza:

"(valóban az "angyal" szó "küldött"-et jelent, de ez nem fontos igazán, ebből csak annyit tudunk meg, hogy az angyalokat küldik valahova)"


Speciel Mihály nem valahova lett küldve.

Ő hadakozik fiad népeiért

2017. febr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 How Arrow ***** válasza:

Utolsó.

Krisztus küldve lett!



Ján 5:36 De nekem nagyobb bizonyságom van a Jánosénál: mert azok a dolgok, amelyeket rám bízott az Atya, hogy elvégezzem azokat, azok a dolgok, amelyeket én cselekszem, tesznek bizonyságot rólam, hogy az Atya küldött engem.


És itt be is fejeztem mivel Biblián kivüli a mesterkedésed kérdező

2017. febr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 A kérdező kommentje:

"És itt be is fejeztem mivel Biblián kivüli a mesterkedésed kérdező"


Kedves How Arrow, ahogy gondolod, úgy is meddő vita, mint mondtam. A helyzet az, hogy nagyon ügyesen forgatjátok a szavakat, és ügyensen csináljátok mind azt, amit itt most tőled láthattunk (gondolok itt a makacságra, hogy mást nem akartok elfogadni, és nem is próbáljátok át gondolni a dolgokat, csak az az igaz amit ti gyülekezetetek mond). Ez mind-mind nagyon ügyes húzás. Nem én vagyok az, aki biblián kívül mesterkedik, hisz minden amit ÉN írtam, azt a Bibliában is benne áll. Akinek van kis értelme megkeresi és megtalálja (keresni nem nagyon kell, mert ott vannak a hivatkozások is). Isten megmutatja valóját, az egy másik kérdés, hogy ki akarja Őt meglátni és elfogadni. Semmi bántás nincs a szavaimban, csupán arra kérlek titeket, hogy picit nyitottabban legyetek, mert NEM biztos, hogy az a helyes amit ti hisztek! Én sem vagyok benne biztos, hogy azt amit az én gyülekezetemben hallok, az úgy is van. Ezért van a Biblia. Az az igaz, és abban EZ áll! Ha valami igaz, az az ami abban áll, és az sem mindegy milyen a fordítás! Károli is eltér a lélek és szellem szavakban az eredetitől. DE! Ugyanakkor, másban nem igen, de ha még is, akkor ott az eredeti szószedet (ujszov.hu) ahol ugyan ezt látom, tehát az az igaz ami a Bibliában van. :) Tehát, kedves How Arrow, picit nyitottabban álljatok neki a dolgoknak. :) Békesség neked. (több üzenetedre nem fogok reagálni, a te és saját időm megspórolása végett)

2017. febr. 12. 14:50
 38/95 KZitus ***** válasza:

Szia


Valóban, és a Bibliára támaszkodikk a kutatásban. Ha veszed a fáradságot és elolvasod, kérlek vedd le, és tedd magad mellé az előítéletedet.

Íme:

MIHÁLY

(Ki olyan, mint Isten?):


Gábrielen kívül Mihály az egyetlen név szerint említett szent angyal, és a Biblia csak őt nevezi ’arkangyalnak’ (Júd 9). Neve a Dániel könyvének 10. fejezetében jelenik meg először, ahol azt olvassuk róla, hogy ő „az egyik elöljáró fejedelem”. Mihály segítségére sietett egy alacsonyabb rangú angyalnak, akivel szembeszállt „a perzsa királyi birodalom fejedelme”. Úgy esik róla szó, mint aki ’Dániel népének fejedelme’, és ’a nagy fejedelem, aki Dániel népének fiaiért áll’ (Dá 10:13, 20, 21; 12:1). Mindez arra mutat, hogy Mihály volt az az angyal, aki átvezette az izraelitákat a pusztaságon (2Mó 23:20, 21, 23; 32:34; 33:2). Ezt a következtetést támasztja alá az is, hogy neki, azaz ’Mihálynak, az arkangyalnak nézeteltérése volt az Ördöggel, és Mózes testéről vitatkozott’ (Júd 9).


A bibliai bizonyítékok alapján a Mihály nevet Isten Fia viselte azt megelőzően, hogy az egeket elhagyva Jézus Krisztus lett, és azután is, hogy visszatért oda. A Szentírás egyedül Mihályra alkalmazza „az arkangyal” szót, amelynek jelentése: ’főangyal’ vagy ’legfőbb angyal’. A szó kizárólag egyes számban fordul elő a Bibliában, ez pedig azt sejteti, hogy Isten csak egyvalakit nevezett ki az angyali seregek fejévé vagy vezetőjévé. Az 1Tesszalonika 4:16 úgy ír a feltámasztott Úr Jézus Krisztus hangjáról, mint ami arkangyalnak a hangja, ebből pedig arra következtethetünk, hogy ő az arkangyal. A vers úgy mutatja be őt, mint aki „parancsszóval” száll le az égből. Logikus hát, hogy a parancsszót kifejező hangot egy olyan szó írja le, amely nem kisebbíti vagy csökkenti azt a nagy hatalmat, amelyet ma Krisztus Jézus mint a királyoknak Királya és az uraknak Ura mondhat magáénak (Mt 28:18; Je 17:14). Ha az „arkangyal” megjelölés nem Jézus Krisztusra, hanem más angyalokra vonatkozna, akkor az ’arkangyal hangjára’ történő utalás nem volna helyénvaló. Ez esetben olyan hangról szólna a leírás, amely kisebb hatalmat képvisel, mint Isten Fiáé.


De vannak más összefüggések is, amelyek megerősítik, hogy Mihály valóban Isten Fia. Dániel, miután először említette Mihályt (Dá 10:13), feljegyzett egy olyan próféciát, amely ’a vég idejéig’ terjed (Dá 11:40), majd kijelentette, hogy ’abban az időben feláll Mihály, a nagy fejedelem, aki Dániel népének fiaiért áll’ (Dá 12:1). Mihály ’felállásának’ ’egy olyan nyomorúságos időhöz’ kellett kapcsolódnia, „amilyen egészen addig még nem volt, mióta nemzet létezik” (Dá 12:1). Dániel próféciájában az eredeti nyelven a ’felállás’ (a magyar fordításokban különféleképpen adják vissza: „támad”, „megjelenik”, „elfoglalja”, „áll”) gyakran egy király tevékenységére utal; akár arra, hogy hatalomra kerül, akár arra, hogy hatékonyan cselekszik királyi minőségében (Dá 11:2–4, 7, 16b, 20, 21). Mindez alátámasztja azt a következtetést, hogy Mihály nem más, mint Jézus Krisztus, hiszen ő Jehova kinevezett Királya, és ő lett megbízva azzal, hogy pusztulást hozzon minden nemzetre Har-Magedonkor (Je 11:15; 16:14–16).


A Jelenések könyve (12:7, 10, 12) éppen Mihályt említi Isten Királyságának a létrejötte kapcsán, ez az esemény pedig elválaszthatatlan a földön tapasztalható bajoktól: „És háború tört ki az égben: Mihály és angyalai harcra keltek a sárkány ellen, és a sárkány is harcra kelt angyalaival együtt, és hallottam, hogy egy harsány hang ezt mondja az égben: »Most lett meg a megmentés, az erő és a királyság a mi Istenünktől, és az ő Krisztusának hatalma, mert levetették testvéreink vádlóját . . . Ezért örvendjetek, ti egek, és ti, akik azokban lakoztok! Jaj a földnek és a tengernek. . .«” Jézus Krisztust később úgy mutatja be a Biblia, mint aki az égi seregek élén háborút folytat a föld nemzetei ellen (Je 19:11–16). Mindez a nyomorúság időszakát jelenti majd számukra, és logikusan nézve ez magában foglalja a Mihály felállásához kapcsolódó ’nyomorúságos időt’ (Dá 12:1). Mivel Isten Fiának harcolnia kell a nemzetek ellen, teljesen ésszerű úgy következtetni, hogy ő volt az, aki korábban az angyalaival harcra kelt az emberfölötti sárkány, Sátán, az Ördög ellen, és annak angyalai ellen.


Ember előtti létekor Jézust ’a Szónak’ hívták (Jn 1:1), és a Mihály nevet is ő viselte. Mivel a Jézus nevet a feltámadása után is megtartotta (Cs 9:5), „a Szó” megjelölés azt mutatja, hogy ő ugyanaz a személy, mint aki Isten Fia volt a földön. Az, hogy ismét használja égi nevét, a Mihály nevet, és az „Isten Szava” címet (vagy nevet) (Je 19:13), összeköti őt ember előtti létével. Maga a Mihály név a ’Ki olyan, mint Isten?’ jelentésével kiemeli Jehova Isten egyedülálló, páratlan voltát, valamint azt, hogy Mihály, az arkangyala az, aki a leghatározottabban kiáll Jehova uralma mellett, és aki a legnagyobb mértékben igazolja, hogy Jehovának joga van uralkodni.

2017. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Júdás 1:9 Pedig Mihály főangyal, amikor az ördöggel vitatkozott Mózes teste fölött, nem mert rá káromló ítéletet mondani, hanem azt mondta: Dorgáljon meg téged az Úr!


Ellenben Jézussal!


1János 5:4 Mert minden, ami Istentől született, legyőzi a világot, és az a győzelem, amely legyőzte a világot, a mi hitünk.

2017. febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:

Ez a rengeteg belemagyarázás, hogy a tényeket elfedjük...


De lássunk néhány valós tényt.


Mihály:

- Számos helyen ír róla a Szentítás, hogy angyal volt, így teremtett lény.

- Rangja arkangyal. Ez is csak egy rang a számos más angyal rang közül (kerub, szeráf, őranygal, hatalmasságok stb...)

- Neve jelentése: Ki olyan, mint Isten


Vesd össze


Jézus

- Sehol sem írja a Szentírás, hogy angyal volt. Hanem "erős Isten", (Iz 9,5) "Én Uram és Istenem!" (Jn 20,28).

- Kijelenti a Szentírás, hogy nem anygal: "Vajon melyik angyalnak mondta valaha: "A fiam vagy, ma szültelek?" (Zsid 1,5)

- Neve Eammanuel, jelentése: Velünk az Isten. (Mt 1,23) Vesd össze, míg Mihálynál csak hasonlóság van Teremtő és teremtett között a név alapján, Jézusnál neve azt jelenti, hogy benne velünk az Isten, tehát Ő Isten.


Most ezen tények alapján igen egyszerű belátni, hogy két eltérő személyről van szó.

2017. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!