Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges hosszú távon...

Lehetséges hosszú távon fenntartani hívő-ateista párkapcsolatot?

Figyelt kérdés
Én vagyok a hívő fél. Vallásosnak nem mondanám magam, de hiszek Istenben és szeretem őt, és szoktam imádkozni és a Bibliát vagy egyéb keresztény témájú dolgokat, pl. blogot, cikkeket olvasgatni és ezeken gondolkodni. A barátom ateista, és szeret úgymond viccet csinálni a vallásból. Az ilyen nagyon bigott szélsőséges vallási dolgokat én sem szeretem túlzottan, szerintem is van, hogy már-már nevetségesek, de van, hogy elgondolkodom, hogy ha esetleg gyerekeink lesznek majd, képes leszek-e Isten szeretetére tanítani őket egy ateista édesapa mellett. A barátom jó ember, és abban biztos vagyok, hogy minden más területen tisztességes és erkölcsös példát fog mutatni majd a leendő gyerekeinknek, csak hát Istenben nem hisz. Vannak itt olyan párok, akiknél működik így a párkapcsolat, gyereknevelés? Esetleg olyan válaszolók, akik hívő-ateista párok gyerekeként nőttek fel? Nektek milyen élményeitek, tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?
2017. febr. 19. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%

van az elmélet, és van az egyéni gyakorlat, a személyreszabott élet.


bölcselkedhetünk (számos pro és kontra), de kérj választ a Jóistentől.


Neked Isten a barátod, szereted, a barátod jelenleg nem ismeri Őt. Esetleg szóba hozhatod a témát, hogy van-e kedve többet tudni, megismerni Istent stb.

Ha nyitott, akkor kezdj valami rendszeres beszélgető/filmklub/cserkészet/keresztény közösségi programra is eljárni vele.

Nézzetek a kapcsolatotok mélyére [link] vagy [link]

és figyelj, hogyan segíthetnéd a Barátodat, hogy megbékéljen, megbarátkozzon a Jóistennel.

Mondd el neki, hogy ez számodra fontos, és adjon egy lehetőséget pl. 6 hónapot az ismerkedésre stb.


a nagyon cinikus marad, el kell gondolkodni, mert nagyon fájdalmas, amikor Te majd mesélnél Istenről a Párodnak vagy a gyerekeiteknek, de a Párod ebből viccet csinál...vagy inkább Te se mész közösségbe, hogy együtt legyen a család, de érzed h VALAMI nagyon hiányzik.


Ha jelenleg is nyiltan vagy hivő, nem csak a különálló idődban, akkor a Párod is tudja, hogy mit vállal. Ha megkéred, elképzelhető, hogy tiszteletben tartja a lelki életed. Hiszen valamiért most is ő a Párod.

2017. febr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Erre tudok egy remek orosz közmondást. Mivel nincsen orosz billentyűzetem, mondok egy kínait:

Párkapcsolat olyan mint a négylábú asztal. Ha valamelyik lába rövidebb, akkor az nem stabil kapcsolat.

2017. febr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem a támpont Isten véleménye a Bibliábol.

Isten azt szeretné ,hogy az emberek boldog párkapcsolatban éljenek házasságban ,és Vele élő kapcsolatban.

Az egész Biblia házasság párti,de külön meg említi azt a kapcsolatot ami felemás iga ,mármint az egyik fél hitetlen,a másik hívő.

Na de tisztázzuk a fogalmakat! !

Isten előtt a hívő az aki ,elhiszi hogy Jézus meghalt a bűneiért ,és feltámadt a harmadik napon,és elfogadta egy napon Őt személyes megváltójának,és tudja,hogy nem sokára vissza jön ítélni élőket és holtakat.

Mert ha azt mondja valaki ,én hiszek Istenben,akkor mi van???Az ördögök is hisznek istenben....


Ateista ,vagy hitetlen?Na ő is hisz Istenben csak tagadja,mert hallani sem akar róla ,(az Istenhit bele van építve az emberbe)Na és hogyan higgyen Istenben ha nem is ismeri!!! Ismerje meg Jézus Krisztust ,és megismeri Istent.Mert Isten Jézusban jött el erre a földre ,hogy megismerjük ,és meghaljon a bűneinkért.


Isten elvárása ,a házassági kapcsolatban ,hogy mind két fél szeresse a másikat,és legyenek hűségesek egymáshoz.

Ha az egyik fél nem hívő akkor a másik fél a hívő,mutassa be életével ,hogy hisz Jézusban,és a hitetlen fél felfog figyelni erre ,és lehet hogy dönt Jézus mellett.

De ha netán azt mondja a hívő,hogy nem akarok veled tovább éli mert a hited zavar,akkor el kell engedni ,és Isten fogy egy hozzád illő személy adni,aki már hívő lesz.


Ajánlom dr. Pálhegyi Ferenc írásait,nagyon tanulságosak!!


pld: [link]

2017. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nos, az a helyzet, hogy számomra Isten fontos, de ő viszont nem hisz benne, hogy egyáltalán létezik. Tudja, hogy én hiszek benne, és egyáltalán nem zavarja, tiszteletben tartja. Mint írtam, csak a nagyon bigott dolgokat poénkodja el, ami már nekem is a túlzás kategóriába esik. És mivel ő tiszteletben tartja az én hitemet, ezért én is szeretném az ő felfogását tiszteletben tartani, azaz nem szeretnék térítgetni. Ha esetleg majd magától elkezd érdeklődni a hittel kapcsolatos dolgokról, természetesen örömmel beszélgetek vele ezekről, de addig nem erőltetném :)


Nekem egyébként nincs nagyon igényem arra, hogy közösségbe, templomba gyülekezetbe járjak. A rokonaim többsége keresztény, és rajtuk kívül is van még néhány keresztény ismerősöm, velük szoktam beszélgetni, illetve azt is írtam, hogy neten olvasgatok keresztény témájú dolgokat, meg fórumokon néha cserélünk eszmét más keresztényekkel. De ezen kívül annyira nincs igényem közösségi dolgokra (nem csak hit terén amúgy, egyébként se vagyok egy nagyon közösségi ember, jobban szeretem egyedül elfoglalni magam).


Szóval igazából egyelőre nem okoz semmi gondot a hit/nem hit kérdése egyelőre, mert én elvagyok úgy is, hogy egyedül imádkozom, vagy a keresztény ismerőseimmel együtt, a többi hobbimat pedig a barátommal tudom csinálni. Csak a gyereknevelés miatt merült ez fel bennem, hogy ugye így a gyerek, ha lesz, két teljesen eltérő példát fog látni ezzel kapcsolatban.

2017. febr. 19. 15:19
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

Nem valószínű,két ellentétes gondolkodás.

10000-böl ha 1 -2 kapcsolat végződik jól.

A tied mit gondolsz közte lesz?

Olvass neki a bibliábol szép és megható történeteket,és hátha "át áll" a te oldaladra gondolkodásmódban.

2017. febr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Lehetséges - volt már sok ilyen kapcsolat.

Azon múlik, hogy mennyire tudjátok tiszteletben tartani egymást.

Nagyon fontos az is, hogy előre tisztázzátok: hogyan nevelitek a gyerekeket? Ezt előre kell tudni, és nem lehet kétféleképpen.

2017. febr. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Ha férj-feleségről van szó, akkor maradjanak egyben.


1 Korintus

7,12 Egyebeknek pedig én mondom, nem az Úr: Ha valamely atyafinak hitetlen felesége van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa [vers 14.16.] azt.


7,13 És a mely asszonynak hitetlen férje van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt.


7,14 Mert meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az ő férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most [Róm. 11,16.] pedig szentek.


7,15 Ha pedig a hitetlen elválik, ám váljék el; nem vettetett szolgaság alá a keresztyén férfiú, vagy asszony az ilyen dolgokban. De békességre [Eféz. 2,14.17.] hívott minket az Isten.


7,16 Mert mit tudod, te asszony, [1 Pét. 3,1.2.] ha megmentheted-e a férjedet; vagy mit tudod, te férfiú, ha megmentheted-e a feleségedet?


A Te esetedre nem találok konkrét rendelkezést.

2 kor

6,14 Ne legyetek hitetlenekkel [5 Móz. 7,2. 1 Kor. 7,39.] felemás igában; mert mi szövetsége [Eféz. 5,11.] van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel?


Bár ez nem direkte a házasságra vonatkozik, de talán arra is. Akinek megvan az a lelki ajándéka, hogy egyedül maradjon, az ne házasodjon.


Érdemes elolvasnod az 1 Korintus 7. fejezetét

2017. febr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Alapból nem szoktam szeretni az ilyen idézetmásolgatós válaszokat, de ennek most kivételesen örültem, mert egyébként teljesen elsiklottam volna a mellett, hogy a Biblia is támogatja a hívő-ateista párkapcsolatot. Úgyhogy köszönöm :) Szerintem ennek a szövegnek direkt az a lényege, hogy ha a hit az egyetlen kérdés, amiben nem egyezik a gondolkodásunk, de egyébként jól megvagyunk együtt és szeretjük egymást, akkor lehet jövője a kapcsolatnak.
2017. febr. 20. 11:44
 9/14 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Bár az idézett igék abban az esetben támogatják a hívő/ateista kapcsolatot, ha már férj és feleség voltatok és az egyikőtök időközben hívővé válik. Akkor lehetőleg ne váljon el. Ellenkező esetben nem javasolja szerintem, ha még nem férj és feleség a pár.
2017. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
67%
Én hiszek Istenben,férjem Nem!Két kisfiunk van.Nagyon picik még,így arról még nem tudok nyilatkozni milyen lesz,ha bevezetendő őket a keresztenysegbe.Nekem is nagyon rossz,hogy nem hivo a férjem és hitetlen(ez kihat az egész életre) Néha nehéz hinni kettőnk helyett és kimerítő.Viszont meg sem fordult a fejemben h emiatt ne menjek hozzá v hagyjam el!Nem ismerem pontosan az összes igét,de nem hiszem h jó ember lennék,ha emiatt elfordulnek bárkitől(nem szeretem az ilyen szélsőséges vallas-szemleletet) Ha elfordulnek tőle,megjobban hitetlen ez válna és még sem adnám az esélyt h meg fog változni.Mi van,ha ez a sorsotok?!H jobb emberré tedd?!
2017. febr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!