Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen keresztény gyülekezetet...

Milyen keresztény gyülekezetet ajánlanatok?

Figyelt kérdés
Hiszek Istenben,a gyerekeimet is így szeretném nevelni(igaz még picik h kellőképp be tudják fogadni).Szívesen jarnek egy közösségbe,de mindenhol az álszentség látom.Tudom,nem évvel kéne foglalkozni....Mégsem megy!Annyi rossz ember van a világban,ha önszántából eljarok egy közösségbe,ahol Isten igéjét hirdetik nem szeretnék évvel szembesulni.Rossz tapasztalataim vannak.
2017. febr. 21. 16:38
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam,h tökéletes vagyok.Tudom,h mindenkinek vannak hibái így nekem is és azoknak is akikkel mondjuk egy közösségbe járok(csak mondjuk nem mindegy milyen mértékű) Persze mindenkinek van hibája(rossz szokások,netán cigizik,nem elég kedves v türelmes,néha ítélkező,haragos...Stb) DE,ha azt latom,h irigy és kibeszélni a másikat,netán rosszat is akar neki,el kell utasítani a csaladunkat,ha ők nem oda jarnakk v megkérdőjelezi h ezért/azért nem elég keresztény azt biztosan nem keresem egy ilyen közösségben.Én annyi gonoszsagot amiket ott tapasztaltam még életemben nem láttam.
2017. febr. 22. 07:26
 12/16 anonim ***** válasza:
62%

Kedves 2.Hsz!


Értelmezésed szerint,legjobb tanácsot kérni,a sír szélén álló emberektől,mert ők öregen,már elég tapasztalatot gyűjtöttek.Talán igaz is,bár Isten szerint mégis jobb,ha az ember legfeljebb 80 évig él,hogy az összegyűjtött gonoszság ne szaporodjon.


A régi egyházak,az évszázadok során,Isten Jézus Krisztusban kinyilatkoztatott igazságától eltávolodtak,és emberi okoskodásokkal cserélték fel azt.Ezért kellett protestálni a reformátoroknak,s mivel a reformált egyházak megrekedtek a reformálás folyamatában,szükségessé vált az újprotestánsok további reformálása.

2017. febr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 12. hozzászóló!


Elméleted ott bukik meg, hogy kezdetben egy egységes Egyház volt. Reformációval leszakadt néhány újabb egyház, azonban a leglényegesebb kérdésekben (közös hitvallás) megmaradt az egység. Majd azt mondod, hogy szükség volt a neoprotestáns gyülekezetekre is, amik ezer számra alakulgatnak. Ezek között nem hogy egység nincs, de néha már maguk sem tudják, hogy mit hisznek vagy azt bizonyos időnként össze-vissza változtatják, amit egyfajta új megvilágosodásként élnek meg. Még is akkor melyik neoprotestáns gyülekezetre volt szükség? Mert nyílvánvaló, hogy igazság csak egy van, ilyen gyüliből meg százezres nagyságrendben.

2017. febr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
A Feléledési közösséget tudom ajánlani
2017. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok egyháztag, de talán a reformátusokat tudnám javasolni. Ők elég jól értik a páli teológiát. Legalábbis Cseri Kálmán és Joó Sándor. Tanúkat nem javaslom és a Baptistákat sem. Adventistákkal is óvatosan, bár nem árt az embernek törvényt tanulni:)
2017. febr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
40%
Menj vissza a Hit Gyülekezetébe!!!!
2018. jún. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!