Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » CSAK Gyülis keresztényektől...

CSAK Gyülis keresztényektől kérdezem mi a véleményük az animékről? (Pontosabban a narutorol)

Figyelt kérdés
Szeretem ezt az animét, de bűnös dolgok is vannak benne -> chakra, ős eredet. Nem érdekel a világiak nézőpontja, hogy kuporodj a sarokba oszt imátkozz. Tényleg szeretem ezt az animét. Próbálom megutálni, mert addig nem győzhetek amíg meg nem utálom. Vagy van rá lehetőségem, hogy nézem, de mint egy filmet. Ezzel az a baj, hogy akkor is démonok szálnak az életemre. Mindent szabad, de nem minden használ... nemtudom mit tegyek.

2017. febr. 22. 16:11
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
86%

Én is szeretem az animéket, bár én a Narutótól általában komolyabbakat szoktam nézni.


"Szeretem ezt az animét, de bűnös dolgok is vannak benne -> chakra, ős eredet."


Bár nem vagyok hitgyülis, de az én véleményem az, hogy addig nincs gond, amíg nem veszed ezeket komolyan, hanem csak mesének tekinted. Vagy ennyi erővel akkor tényleg ne nézzél Star Wars-t, Harry Pottert, Gyűrűk Urát stb. sem.

2017. febr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 Pietrosol ***** válasza:
88%

István!


Erre nagyon ráéreztél.


"A mostani világkultúrát felelősség terheli, mert tömegeket tesz pszeudolénnyé, önmaga árnyékává – és megfosztja létezése értelmének keresésétől. A Trónok harca és a hasonló művek (Harry Potter, Gyűrűk ura, Csillagok háborúja stb.) az egyént a létezés úttalan dzsungelébe, nem a lényegéhez vezetik."

2017. febr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 Pietrosol ***** válasza:
74%
Link- [link]
2017. febr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jól ráérzett néhány korábbi válaszoló. A gyüliseknek tilos a Harry Potter, Gyűrűk Ura és a Star Wars (bár én egyre több olyat ismerek, aki a Star Warst azért megnézte), a keményvonalas családokban pedig tiltólistás a Hamupipőke is, mert "okkult".
2017. febr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a Harry Potter és SW filmekre ferde szemmel néznek, még picit érthető is, mert valóban messze vannak a keresztény szellemiségtől. Bár ettől függetlenül láttam mindet szinte, nem bűn az ilyesmit megnézni. De pl. a Gyűrűk Ura egy kimondottan a keresztényeknek is ajánlott olvasmány/film.
2017. febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 FundamentaIista ***** válasza:
0%

Szia! Nagyon erdekes tema, engem is sokaig foglalkoztatott.

Bar nem vagyok hitgyulis de engedd meg hogy valaszoljak!


Sok mindenrol lehetne itt irni, mobilrol viszont csak egy dologra ternek ki: Isten azt szeretne ha O lenne az elso az eletunkben es mindenunket odaadnank neki. Minden vagyunkat, kedvtelesunket, tenyleg mindentol meg tudnank valni ha O ezt keri. Semmi sem lehet fontosabb, mint O.

Ha mindent odaadunk neki akkor O visszaadhat nekunk dolgokat amikrol tudja hogy kedveljuk es nem okozhat nekunk komolyabb kart. Viszont olyan is van hogy amikor odaadsz neki valamit, O megvaltoztat teged, ami altal mar nem fogsz arra a dologra vagyni. Ez nyilvan artalmas dolog eseten fordul elo leginkabb.

Ez a teologiai resze.


Hogy ezek utan mit kell nekunk csinalni? Ne az animen gorcsolj! Ez csak 1 dolog. Probalj kozelebb kerulni Istenhez es legyen az a szemed elott hogy idovel szeretnel mindent letenni a laba ele. Ha erre torekszel idovel es imadkozol a segitsegeert idovel le fogsz tudni rakni barmit, es helyere kerulnek a prioritasok.

A buntudat erzese egy masik kerdes, ha ugy erzes Isten szolongat a lelkiismereted altal hogy ne nezd a Narutot akkor azt meg kell vele beszelned. Tisztaba kell jonnod Isten akarataval a kerdesben. Es tudnod kell, hogy a Narutora Istennek sajat, a Te szemelyesre szabott kijelentese van. Lehet van olyan aki nem nezheti a Narutot a szemelyisegebol kifolyolag, masvalakire viszont nincs karos hatassal. Ezt viszont csak Isten tudja kijelenteni neked, mas nem. Tehat mindenkeppen javaslom hogy kerd ki Isten velemenyet a dologrol.

2017. febr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 hitgyülis ismerősöm is van de szerencsére normálisak és azt néznek amit akarnak.
2017. febr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
80%
Általában nincs bajom a vallásokkal, de aki ilyeneken agyal, annak javaslom, hogy keressen egy orvost. Ez már nem egészséges, ha valaki ennyire elherdálja az életét...
2017. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
36%
Gyerekkorom óta vagyok hitgyülis és régebben én is néztem animéket, azonban éreztem hogy a testemet kezdi szétfeszíteni egy rossz érzés, mintha rothadna a lelkem. Rájöttem, hogy ezek a műsorok a démoni média szülöttjei. Immáron megtaláltam a lelki békémet és még maszturbáláshoz is a mindenható Názáreti Jézus portréját használom és az orgazmuskor is rá gondolok. 24/F :)
2017. febr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
Egy kettő vlasz igen jó, értelmes volt (nem csak gyüliseké) lejet hülyén hngzott a kérdés ,de nekem tényleg erre van nyugalmam. Köszönöm őket! Bar volt egy kettő (számomra betegesnek tűnő válasz mint pl az előttem szóló)
2017. febr. 25. 09:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!