Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » CSAK Gyülis keresztényektől...

CSAK Gyülis keresztényektől kérdezem mi a véleményük az animékről? (Pontosabban a narutorol)

Figyelt kérdés
Szeretem ezt az animét, de bűnös dolgok is vannak benne -> chakra, ős eredet. Nem érdekel a világiak nézőpontja, hogy kuporodj a sarokba oszt imátkozz. Tényleg szeretem ezt az animét. Próbálom megutálni, mert addig nem győzhetek amíg meg nem utálom. Vagy van rá lehetőségem, hogy nézem, de mint egy filmet. Ezzel az a baj, hogy akkor is démonok szálnak az életemre. Mindent szabad, de nem minden használ... nemtudom mit tegyek.

2017. febr. 22. 16:11
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

# 30


Én a Wikipédián ezt olvasom:


"A mai értelemben vett mese már kifejezetten gyermekeknek szól (gyermekmese) és a végkifejlet legtöbbször pozitív, a jó és rossz szerepe élesen elkülönül." [link]


Gondolom csak az első két mondatot olvastad el, ahol arról írnak, kezdetben mit értettek "mese" alatt. Ma viszont azt értjük alatta, amit írtam. Egy horror filmet egyáltalán nem mondunk mesének, ahogy egy fantasy, akció, thriller stb. filmet sem. A mesék mindig a fiatalabb korosztályt célozzák meg. A Naruto pedig éppen ilyen. Persze ettől még mondhatod, hogy okkult, de ennyi erővel a Hófehérkére vagy a Csipkerózsikára is lehetne fogni ezt, pedig teljesen ártalmatlanok. Vagy szerintetek ezeket is tilos nézni?!

2017. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

Nem attól okkult valami, mert mese, hanem az határozza még az okkult jellegét, hogy mennyi okkultizmust tartalmaz, és az mennyire lényegi mondanivalója a műnek.

A Csipkerózsika nyilvánvalóan nem okkult, de pl. Harry Potter nyilvánvalóan az.

2017. márc. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 Pietrosol ***** válasza:

#29,30!


Tehát Szepes Mária irodalma és tevékenysége attól okkultizmus, mert valakik, valamikor ezt a jelzőt aggatták rá. Ennek a minősítésnek a zip változata annyi lenne, hogy csak és kész. Blődli.


A Harry Potterhez pedig annyit szeretnék mondani, hogy nem egy kamaszt, fiatal felnőttet ismerek, akik ezen nőttek fel. Volt köztük, aki a szobájában szentélyt épített, angliából hozatott varázspálcát...., szóval ebben élt. Ma pedig annyit mond róla, hogy egy jó mese. Fiammal hat éves korában kezdtük el nézni, de félbe hagytuk, mert azt mondta, hogy nem tetszik ez a mese.


Szóval az a helyzet, hogy túldimenzionáljátok és démonizáltok egy mesét és olyan dolgokat fantáziáltok bele, ami a valóságban nincs sehol.

2017. márc. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 Pietrosol ***** válasza:

Bocs!


Ettől függetlenül, csak rettegjetek ügyesen!

2017. márc. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Kedves Pietrosol!


Nem retteg senki. Szepes Máriát a saját tisztelői is az ezotéria nagyasszonyaként tartották/tartják számon. Nem kell ezt "rá aggatni", mert ő is büszkén vállalta, amikor már tehette. Ez egy abszolút nyílt dolog, ezt letagadni már-már tiszteletlenség lenne felé. Lehet beszélgetni a Harry Potterről vagy egyéb mesékről, hogy okkult-e vagy sem, hogy őszinte legyek, ezt a cirkuszt én sem értem körülötte, de Szepes Mária nem ez a kategória, hiszen ő soha nem tagadta, milyen célból írta a könyveit. És most ismét nem a Pöttyös Panniról beszélek, hanem a saját bevallása szerint is ezoterikus tartalmú könyveiről.

Szepes Mária okkult/ezoterikus voltát tagadni nagyjából akkora blődség, mintha Richard Dawkinsról akarnám elhitetni, hogy valójában elkötelezett katolikus.

2017. márc. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 Pietrosol ***** válasza:
0%

#35!


Figyi! Szepes Mária egy tiszta szívű, igaz ember volt, akit talán az irígyei vagy az Őt meg nem értők skatulyáztak be olcsó megoldással élve az ezoterikus, okkult kategóriába.


Mond meg légy oly kedves, hogy mi ebben az okkult! [link]

2017. márc. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
19%

Te komolyan nem érted??? Szepes Mária ezoterikus tanokban hitt, ezekről írt, életelixírről, reinkarnációról, karmáról, ilyesmiről. Olvasd el, mit ír róla az Édesvíz kiadó, akik biztos, hogy nem a "rosszakarói:

[link]


Ettől még lehetett nagyon kedves, jó ember, aranyosak a meséi, de a témák, amikkel jórészt foglalkozott, nem valók keresztényeknek. Nem kell ezzel egyetértened, de fogadd el, hogy mások így vannak vele.

2017. márc. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 Pietrosol ***** válasza:

#37!


Komolyan nem értem. Viszont, ha kereszténységről beszélsz, akkor megmutathatnád azt a krisztusi tanítást, amely azt mondja, hogy ezekkel nem szabad foglalkozni. Főleg annak tükrében, hogy "...amit vet

az ember, azt aratándja is." Ez kb a karma tan esszenciája.


Attól meg nem lesz valaki ezoterikus vagy okkult, hogy egy kiadó azt írja róla, hogy ezoterikus.

2017. márc. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 Pietrosol ***** válasza:

Bocs!


Mond meg légy oly kedves, hogy mi ebben az okkult! [link]


Tehát, mi ebben az okkult?

2017. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 Pietrosol ***** válasza:

Még egy bocs!


Ha már az életelixírt szóba hoztad...


"A mentális alkímia beavatottjainak sosem célja az aranycsinálás. Ők az emberi szellem arannyá szublimálását, saját lényük átformálását tekintik elsődlegesnek. Azon fáradoznak, hogy lelkükben, szellemükben létrejöjjön a Bölcsek Köve, az Iható Arany, az Örök Élet igazi elixírje."


Jézus Krisztus azt mondja-"Ne csodálkozz, hogy ezt mondtam neked:

Újonnan kell születnetek"


Te meg azt mondod, hogy Szepes Mária ezoterikus, okkult. Viszont akkor Jézus Krisztus is ezoterikus és okkult és nem ajánlott a keresztényeknek?

2017. márc. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!