Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » CSAK Gyülis keresztényektől...

CSAK Gyülis keresztényektől kérdezem mi a véleményük az animékről? (Pontosabban a narutorol)

Figyelt kérdés
Szeretem ezt az animét, de bűnös dolgok is vannak benne -> chakra, ős eredet. Nem érdekel a világiak nézőpontja, hogy kuporodj a sarokba oszt imátkozz. Tényleg szeretem ezt az animét. Próbálom megutálni, mert addig nem győzhetek amíg meg nem utálom. Vagy van rá lehetőségem, hogy nézem, de mint egy filmet. Ezzel az a baj, hogy akkor is démonok szálnak az életemre. Mindent szabad, de nem minden használ... nemtudom mit tegyek.

2017. febr. 22. 16:11
1 2 3 4 5
 21/46 anonim válasza:
a kampfert szeretem de csak azt
2017. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező,


Az én családom a már említett keményvonalas tábort erősíti... 14 évesen láttam először a Hamupipőkét, amikor a nemhívő unokatestvéreimnél hagytak a szüleim :(


Amikor kisebb voltam imádtam az Inuyashat. :D Az éjjeli ismétléseket keltem fel megnézni az Animaxon - ekkor mindenki aludt, én pedig fülessel néztem. Annyira vívódtam, mint te. Tudom, pontosan, 100%-osan tudom, hogy mit érzel, mert ugyanezen mentem át.


Teljesen normális, hogy rákattantál egy mesére, megesik. Én meg a Csillagkapura kattantam rá gimiben. Na bumm, nem dőlt össze a világ attól, hogy bezombultam egy hétre és végignéztem a 17 évadot.


Ettől függetlenül kinőttem belőle és most a szüleim nagyon büszkék rám és az elért sikereimre. :) Ebben az a nagy szám, hogy egy pár éve már otthagytam a gyülekezetet, mert egyszerűen nem tudtam úgy élni, hogy "megfojtanak" az ítélkezésükkel és a szabályaikkal - de persze mindenki élből elutasította a farizeus jelzőt. :D (Na mindegy is, majd meglátod, hogy te tudsz-e ilyen gyomorgörccsel élni hosszabb távon.)


Kérlek, könyörgöm, egyetlen egy szem életet kaptál ajándékba. Csak pár évig vagy fiatal, ráérsz még vívódni meg gyötrődni a lekiismereteddel. Nézz nyugodtan, amit csak szeretnél, ha nem túl nagy marhaság, egy a fontos: légy boldog, mert csak egy boldog ember képes boldoggá tenni a környezetét is. Ha neked fontos a hit, akkor higgy. Ez egy nagy érték manapság, de maradj meg a normális keretek között.


El tudod képzelni, hogy boldog emberként másokkal jót téve végigéled az életed és Jézus azt mondja neked, hogy: ne haragudj jó és hű szolgám, de 13 évesen Narutot néztél, ezért eltaszítalak a kárhozatba?! Na ugye, hogy nem ilyen kicsinyesnek ismerted meg. :)


Jó mesézést! :D

2017. márc. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
17%

Nézd, nem ismerem ezt az animét, de ha jól gondolom, okkult tartalmú, nem is elhanyagolható mértékben. Ha ilyen, akkor tényleg nem használ Neked, még ha szabad is vagy, és az Úr is általában jobban örül annak, ha kerüljük ezeket. Nem azért mintha meg akarna fosztani attól, hogy izgalmas, ötletes filmeket láthassunk, hanem mert az okkultizmus az ellentétes oldalhoz tartozik és sötét szellemi tartalmat visz az emberekre, még ha ezt nem is érzik ill. értik. Ezért is érzed azokat a nyomásokat, amelyekről azt írtad, hogy démonok szállnak az életedre.

Persze a gyülekezetben (ill. részben imádkozás, igeolvasás stb. közben is) mindig meg is tisztulsz ezektől, de szerintem azért jobb nem játszadozni ezekkel a nyomásokkal. Ugyanis szerencsétlen esetben feszültebbé, idegesebbé válhatsz tőlük, és így adott esetben akár elő is segíthetik az elesésedet egy adott kísértésben. Ha pedig esetleg erős, aktiv kereszténnyé szeretnél válni, azt is hátráltatják az ilyen filmek, és hosszútávon számottevő negatív hatást tudnak gyakorolni a hitéletedre.

De természetesen Te döntesz, mindenki maga határozhat arról milyen mértékben szeretné odaszánni magát az Úr Jézus szolgálatára. Szerintem érdemes az Úr szolgálatát választani, ez a legjobb dolog, amit az ember tehet az életében, és végül ez is eredményezi majd a legnagyobb boldogságot, még ha közben egy sokszor nehézségekkel teli, keskeny út is.

2017. márc. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

# 23

Szerintem akkor te se nézz mást, csak természetfilmeket. A Naruto egy mese, kb. mint az InuYasha vagy a Dragon Ball.

2017. márc. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:

Arról pl. már hallottál, hogy a Varázsfuvola c. opera története szabadkőműves eljárásokat mutat be... - pedig mondhatjuk rá, hogy csak egy operamese. De ilyen alapon a Harry Potterre is mondhatjuk, hogy tulajdonképpen csak egy mese. Sőt a Vörös Oroszlán, a leghíresebb magyar okkult könyv is, ha úgy veszem, egy mese. Miként Szepes Mária másik, 7 kötetes főműve is egy kitalált történet. A leghíresebb magyar okkultista két fő műve... - ha úgy veszem, tulajdonképpen két mese.


Van mohamedán mese, van buddhista mese, van keresztény mese (pl. Ben Hur)... És van okkult mese is. Attól, hogy ezek mesék, még hordoznak szellemi tartalmakat, és van szellemi hatásuk az olvasóikra/nézőikre. Ahhoz, hogy szellemi hatásuk legyen, nem kell professzori értekezésnek lenniük - egy mese is megteszi.

(Sőt még egy olyan egyszerű dolog is, mint egy ênek...)


Ez tehát nem egy érv.

2017. márc. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 Moncsa111 ***** válasza:
52%

Az én véleményem az hogy amit írtál, igaz. Mindent szabad, de valóban behívhatod a démonokat vele az életedbe. Ha bűntudatod van esetleg miatta, akkor lehet az Úr szól hozzád.Ha szeretnéd megutálni, imádkozz, hogy segítsen neked és amíg esetleg nem sikerül segítsen legyőzni a gonosz szellemeket és adjon védelmet ellenük. (Hallgass a szívedre, sokszor megkapja az ember a választ csak nem akarja elfogadni. Saját tapasztalat, én is megküzdöttem és néha küzdök is ezzel, csak én a rajzfilmek és mozifilmek kapcsán.)

Egy gyülis :)

2017. márc. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
58%

# 25

Úgy látom, még arról sincs fogalmad, hogy mit nevezünk mesének. Bár nem is csodálom ilyen felfogás mellett, mint amit képviselsz... Tudod nem az alapján lesz valami mese, hogy megtörtént-e a valóságban vagy sem. Ennyi erővel a legdurvább horrorfilmeket is nevezhetnénk meséknek. A mese attól mese, mert egy bizonyos korosztálynak készült.

2017. márc. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 Pietrosol ***** válasza:
52%

#25!


Mesélj kérlek Szepes Máriáról, hogy miért okkult!


Egyelőre Németh Sándor retrográd szellemi hatását lehet csak érzékelni az írásodon.


Volt itt régebben néhány tag a szektátokból, akik szerint a fekvőtámaszon és a bicikliküllő szerelésen kívül minden okkult.

2017. márc. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

"Mesélj kérlek Szepes Máriáról, hogy miért okkult!"


Szepes Mária: Vörös oroszlán című könyve a magyar ezoterikus irodalom egyik alapműve, azért okkult. Nyilván nem a Pöttyös Panni-sorozatra célzott az előttem válaszoló.

Nem vagyok gyülis, de ez attól még objektív tény, bárhol utána olvashatsz.

2017. márc. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

Én pedig arra kérlek titeket, üssétek be a készüléketeken a Wikipédiát.


István35, Téged arra kérlek, üsd be a Wikipediába, azt a szót, hogy "mese", és akkor megtudhatod, hogy mit neveznek általában mesének. Természetesen Te azt nevezhetsz mesének, amit csak akarsz, ehhez jogod van, és én nem is tudom kitalálni, hogy Te mit nevezel annak. De hogy mi számít mesének valójában, hogy mit jelent ez a szó, azt megtudhatod pl. a Wikipediából. Nem azt, amit Te írtál.


Pietrosol, Téged pedig arra kérlek, üsd be a wikipediába, hogy "Szepes Mária", és akkor meglátod, hogy mennyi ezoterikus könyvet írt. Természetesen ez képezte a munkásságának a velejét, nem a Pöttyös Panni, vagy a Rőzse néni.


Érdekes kérés az, mikor azt kéred, magyarázzam el, Szepes Mária miért volt okkult. Ez kb. olyan kérés, minthogy magyarázzam el, Puskás Ferenc miért volt focista.


Szepes Mária idősödő korában a legnagyobb magyar okkultistának számított, aki csak kicsit ért a témához, az tudja, nála nagyobb csak a testvére volt, aki álnéven kb. 50, zömében ki nem adott okkult könyvet írt meg. Szemben Szepes Máriával, aki csak kb olyan 3 tucatot. Miért okkult? Mert tömör varázslás, okkult misztika, lélekvàndorlás, asztrológia, jelmagyarázás és hasonló tartalmú az egész, ez a könyvek lényege.


Még azt elmondanám, hogy nem vagyok Németh Sándor "embere", ellenben azelőtt, mielőtt keresztény lettem (már nagyon régen), okkultizmussal foglalkoztam, 100-150 ilyen könyvet olvastam, köztük kv. egy tucat Szepes Máriát, akivel annó még személyesen is beszéltem.


Tehát tudom, miről írok - sajnos Veled ellentétben (úgy látom).


De Isten jóságából felismerhettem, hogy ez az egész mennyire sátáni, és mennyire romboló az emberekre nézve. (És az egészet megtagadtam, réges régen.) Ezért próbálom a kedves kérdezőt is óva inteni tőle, bármennyire is izgalmas mese formájában érkezik.

2017. márc. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!