Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » CSAK Gyülis keresztényektől...

CSAK Gyülis keresztényektől kérdezem mi a véleményük az animékről? (Pontosabban a narutorol)

Figyelt kérdés
Szeretem ezt az animét, de bűnös dolgok is vannak benne -> chakra, ős eredet. Nem érdekel a világiak nézőpontja, hogy kuporodj a sarokba oszt imátkozz. Tényleg szeretem ezt az animét. Próbálom megutálni, mert addig nem győzhetek amíg meg nem utálom. Vagy van rá lehetőségem, hogy nézem, de mint egy filmet. Ezzel az a baj, hogy akkor is démonok szálnak az életemre. Mindent szabad, de nem minden használ... nemtudom mit tegyek.

2017. febr. 22. 16:11
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
Na jó, figyelj, annyira elbeszélünk egymás mellett, hogy ezt a beszélgetést inkább befejezem. Teljesen más jelentést tulajdonítunk ugyanazoknak a szavaknak, és nekem ez a téma nem olyan fontos, hogy győzködjelek. További szép napot!
2017. márc. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

Az evangéliumok történeteiben nem fordult elő okkultizmussal kapcsolatos eset (így Jézus Krisztus nem is beszélt róla), de máshol a Bibliában igen:


Ne egyetek vérrel valót, ne varázsoljatok és ne bűvészkedjetek (3Móz 19,26)


Ne találtassék közötted, aki az Ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló

Se bűbájos, se ördöngösöktől tudakozó, se titokfejtő, se halottidéző;

Mert mind utálja az Úr, aki ezeket míveli, és az ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened, te előled (5Móz 18,9-12)


És elhagyták az Úrnak az Ő Istenöknek minden parancsolatját...

És átvitték fiaikat és leányaikat a tűzön, jövendőket mondták és varázslás űztek, és magokat teljesen eladták bűnnek az Úr bosszantására.

Azért igen megharaguvék az Úr Izraelre, és elveté őt színe elől... (2Kir 17,16-18)


Simon a varázsló (ez a rész címe)...

Egy Simon nevű ember pedig már előbb gyakorolta abban a városban az ördögi tudományt és elámította Samária népét, magát valami nagynak állítván

Kire mindnyájan figyeltek, kicsinytől nagyig mondván: Ez az Istennek ama nagy ereje!

Azért figyeltek pedig rá, mert sok időn át az ördögi mestetségekkel elámította őket.

(ApCsel 8,9-11)


A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalóak, melyek ezek: házasságtörés...

Bálványimádás, varázslás...

melyekről előre mondom néktek, amiképpen már azelőtt is mondotta, hogy akik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek (Gal 5,19-21 - Pál apostol)


Ez néhány igehely, de még van több másik is.

2017. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

#38":

"Attól még nem lesz valaki ezoterikus vagy okkult, hogy egy kiadó azt írja róla, hogy ezoterikus"


Persze. A kiadó, aki úgy hirdeti a termékeit a honlapját, hogy "Édesvíz ezoterikus könyvek", és amelyik több mint 20 éve foglalkozik ezoterikus könyvek kiadásával, téved, mikor azt írja róla, hogy ezoterikus. Egyszerűen nem tudja valakiről megállapítani azt, hogy ezoterikus-e vagy sem.


És a wikipédia cikkírója, aki azt írja, hogy:

" A rendszerváltás után számos, korábban kéziratban fekvő ezoterikus könyve jelent meg", és később fel is sorol legalább 30 ilyet cím szerint, "ezoterikus regények" illetve "ezotéria" megjelölés alatt...

... ő is rosszul tudja. Ő is téved. Nem ért hozzá.


És még rengeteg más ezotériával foglalkozó embert lehetne találni, aki szintén hasonlóképpen nyilatkozna.


Ezek az emberek mind tévednek, és csúnya módon ráfogjàk, hogy ezoterikus.


Csak te egyedül tudod helyesen: Nem az!


Bocs, de így szerintem is tényleg nem érdemes veled vitatkozni.

2017. márc. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 Pietrosol ***** válasza:

#43!


A 36-os kommentben linkeltem egy bevezetőt. Elmesélnéd, hogy mi abban az okkult?


Értsd már meg, hogy attól még nem lesz valaki ezoterikus, hogy egy könyvkiadó (amelynek a szava szentírás és a világ összes emberének nyilván hozzá kell fordulnia, hogy megtudja önmagáról, hogy mely kategóriába tartozik) azt állítja róla.


Eddig ott tartunk, hogy Szepes Mária azért ezoterikus, mert az Édesvíz ezt mondja róla. Nem tudom előfordult-e már veled, hogy valamiről önálló véleményt alkotsz vagy mindig odarohansz máshoz, hogymegkérdezd tőle a saját véleményed?


Most én arra kérlek, hogy TE magyarázd el, hogy Szepes Mária mitől ezoterikus!


Köszi!

2017. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim válasza:
Annak ellenére, hogy én a biológia és az evolúció erejében hiszek, egyet még én is tudok: maga Krisztus mondta, hogy egyszer élünk. Ezt az egy életet úgy használja fel az ember, ahogy akarja, a vége mindenkinél ugyanaz lesz: a halál.
2017. márc. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:

Ha nem kezdesz természeti chakrát gyűjteni és ha nem akars a semmiből egy rasengant elő állítani, akkor nézheted. Pl a tesomnak hatással volt rá s nagyon a Narutoban képzelte magát.

Amugy jó dolgok hangzanak el benne. Szűrd ki a jót és vesd el a rosszat

2019. nov. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!