Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed a baptistákról?

Franz Müller kérdése:

Mi a véleményed a baptistákról?

Figyelt kérdés

2017. márc. 4. 12:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a hitvallásunk, mint például az evangélikus vagy református egyházé. Ha téged az zavar, hogy nálunk van felnőtt, saját akaratból történő bemerítés, akkor nem nálunk van a probléma, de az biztos, hogy semmit sem tudsz rólunk. Ember helyett hagyományon keresztül ítélsz.
2017. márc. 5. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Jó véleménnyel vagyok róluk,testvéreknek tartom őket :) Viszont egyszer volt szerencsém belefutni egy olyan fazonba,aki szerintem a szektásodott verzióból szabadult,hát tőle a hajam kihullott,hogy miket tudott mondani. Nekem már az gyanús volt benne,hogy Jézus nevében beszélt,ítélt,vagy éppen dícsért meg embereket,közben persze magát is,hogy ő milyen fantasztikusan tökéletes ember. Én nagyon örülök,hogy ez előtt az ember előtt már volt azért némi fogalmam róluk,és nem ez alapján alakítottam ki az összképet. :)
2017. márc. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Továbbra sem értelek 11-es. Belinkeltem a hivatalos oldalatokon lévő baptista hitvallást és azt mondod, hogy ugyan az, mint a hagyományos protestáns egyházak hitvallása. Belinkelem az utóbbit is (evangélikus oldalról), lehet nem tudod miről van szó:


"Hiszek az egy Istenben, mindenható Atyában,

mennynek és földnek, minden láthatónak

és láthatatlannak teremtőjében.


Hiszek az egy Úrban, Jézus Krisztusban,

Isten egyszülött Fiában, aki az Atyától született minden idő előtt,

világosság a világosságtól, valóságos Isten a valóságos Istentől,

született és nem teremtetett,

az Atyával egylényegű, és általa lett minden.

Érettünk emberekért és üdvösségünkért leszállt a mennyből.

Megtestesült a Szentlélektől és Szűz Máriától,

és emberré lett.

Keresztre feszítették értünk Poncius Pilátus alatt,

kínhalált szenvedett és eltemették,

harmadnapon feltámadt az írások szerint,

fölment a mennybe, ott ül az Atya jobbján,

újra eljön dicsőségben ítélni élőket és holtakat,

és uralmának nem lesz vége.


Hiszek a Szentlélekben, Urunkban és éltetőnkben,

aki az Atyától és a Fiútól származik,

akit az Atyával és a Fiúval együtt imádunk és dicsőítünk,

és aki szólt a próféták által.

Hiszem az egy, szent, egyetemes és apostoli egyházat.

Vallom az egy keresztséget a bűnök bocsánatára.

Várom a holtak föltámadását

és az eljövendő örök életet. Ámen."


Ha ezt mondjátok ti is, akkor ebben igazad van, nincs gond. DE! A hivatalos honlapon nem ezt találtam, csak abból indulhatok ki, amit látok.


Engem a felnőtt keresztség nem zavar, az sem zavar, hogy egy medencében történik vagy kádban alámerítéssel. Viszont az újrakeresztelés zavar, ha nem fogadjátok el az "egy keresztséget" (hitvallásból idéztem), legyen az evangélikus, református, sőt akár katolikus/ortodox, az már egy meglehetősen érdekes probléma.


Az, hogy nem értek egyet egy gyülekezet tanításával és szokásaival, nem jelenti azt, hogy ítélek. De én is válaszolhatok ezen az oldalon feltett kérdésre, még ha neked nem is tetszik a válaszom. Nem ítélek el se egy baptistát, se jehovást, se adventistát, se pünkösdistát se mormont, stb..., de ezen gyülekezetek hitnézeteivel lehet egyet nem értenem, amit itt akár ki is fejezhetek.


Ahogy írtam, ismertem személyesen nem egy baptistát, tisztességes, rendes emberek, sose voltam velük rosszba. A baptista gyülekezet is sok karitatív munkát végez, ami igen becsülendő dolog, de mindezt én leválasztom a hitelvekről és külön vizsgálom.

2017. márc. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Még mindig egyforma a hitvallásunk. Fogalmam sincs mi a problémád. Sajnálom.
2017. márc. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Elhiszem, kérlek linkeld már a baptista hitvallás szövegét nekem honlapotokról.
2017. márc. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ugyanaz minden baptista gyülekezeté, mint amit bemásoltál és ugyanaz, mint az apostoli hitvallás, amit hangosan szoktunk elmondani. Kákán is csomót keresel? Mi a baj? Megbántott egy baptista? Vagy csak natúron vagy ilyen?

Hol látod a különbséget a mi hitvallásunk és az apostoli között?

2017. márc. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Bár katolikus vagyok, nagyon tisztelem a baptistákat, van sok baptista ismerősöm, elég sokszor voltam az Istentiszeleteiken,különféle rendezvényeiken.Szerintem az egyik legpozitivabb protestáns felekezet
2017. márc. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdekes hozzászólásokat, melyekben egymással vitatkoztatok. Azt hiszem akik ellenségnek tekintik őket, a bigott katolikusok megmagyarázhatatlan (valószínűleg féltékeny) indulatai miatt teszik ezt.
2017. ápr. 14. 19:36
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem baptistaként nőttem fel, viszont valahogy úgy esett, hogy elkezdtem odajárni. Nem a felekezet miatt, hanem mert tetszett a közösség, hiteles volt, és megtaláltam ott Istent.

(a baptistáknál ugye nem ugyanaz a törvény/szokás mindenhol, ez egy szövetség a (majdnem független) gyülekezetek között.)


Tehát a hitvallás. Van egy kis könyv, amiben 20 pontban gyűjtik össze, miben hisznek pontosan (pl Egy igaz Isten, A Szentírás, a Bemerítkezés, az Úrvacsora stb). Az tetszett igazán a könyvben, hogy mikor kifejtik a fent említett pontokat, minden részmondatot 4-5-6 igével támasztanak alá, tehát olyanban nem hisznek, ami nem lenne benne a Bibliában.

2017. máj. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 bebo1997 válasza:
0%
Ostoba barmok.
2017. aug. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!