Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk! A teológiátok...

Kedves Tanúk! A teológiátok szerint ki volt az Úr az Ószövetségben, aki pl. az 1 Mózesben Ábrahámmal beszélgetett?

Figyelt kérdés
Természetesen az Úr angyala szólt az Úr nevében, de ki volt az Úr, akinek a nevében szólt Ábrahámhoz? Jézus, vagy az Atya, vagy más?
2017. márc. 8. 10:12
1 2
 1/17 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia!


Off!


Nem vagyok tanú, de, hogy került ebbe a felsorolásba Jézus? Akivel Ábrahám "beszélt" az mindenféle anyagi javakat ígért, miközben Jézus arról beszél, hogy szórd szét kincsidet.

2017. márc. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2%

Nem a mi teológiánk. S mi, teokratikusnak mondjuk a Biblia tanításait.

A Biblia Jehovának, illetve Jahvénak nevezi a Teremtőt, Ő Jézus Istene, és Atyja is.

2017. márc. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Szerintetek szándékosan csinálja az ostobát és ezzel provokál vagy tényleg az?
2017. márc. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszolna esetleg egy Tanú? Kíváncsi lennék, komolyan. De úgy puritán, hülyézés nélkül:)
2017. márc. 8. 16:06
 5/17 A kérdező kommentje:

"Nem vagyok tanú, de, hogy került ebbe a felsorolásba Jézus? Akivel Ábrahám "beszélt" az mindenféle anyagi javakat ígért, miközben Jézus arról beszél, hogy szórd szét kincsidet."


Pont nem. Magodban áldatnak meg a nemzetek --> aki hisz Jézusban, üdvözül. Gondolom nem érdekel a dolog, de a Róma 4 magyarázza

2017. márc. 8. 16:08
 6/17 A kérdező kommentje:

"Nem a mi teológiánk. S mi, teokratikusnak mondjuk a Biblia tanításait.

A Biblia Jehovának, illetve Jahvénak nevezi a Teremtőt, Ő Jézus Istene, és Atyja is."


Tehát akkor az Isten beszélt Ábrahámmal? Nem tudtok egyenes választ adni?

2017. márc. 8. 16:09
 7/17 imakommandós ***** válasza:

hahó Liwing?

Miért nincs válasz?

2017. márc. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Gondolom nem érdekel,de "Én vagyok a világ világossága."


Tehát nem a "...föld minden népe fölé emel

téged Istened, az ÚR." Nem kiválasztottság mítosza, nem fölérendeltségi viszony, nem akkor ez volt, de megváltozott, mert "Istennél nincs változás vagy változásnak árnyéka..."


De gondolom nem érdekel, csak az agytalanság teológiája.

2017. márc. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"

Gondolom nem érdekel,de "Én vagyok a világ világossága."


Tehát nem a "...föld minden népe fölé emel

téged Istened, az ÚR." Nem kiválasztottság mítosza, nem fölérendeltségi viszony, nem akkor ez volt, de megváltozott, mert "Istennél nincs változás vagy változásnak árnyéka..."


De gondolom nem érdekel, csak az agytalanság teológiája."


Még mindig nem érted a szövetségeket, de nem is fogod... Olyan jó, ha egy ateista oktat, akinek fogalma sincs Krisztus tudományáról. Köszi, de a Szentlélek már megtanított a dolgokra, Te maradj meg a saját világosságodban. Viszont az offolást, trollkodást fejezd be, ugyanis nem a magamutogatásod miatt írtam ki a kérdést, meg hogy hülyeségeket beszélj nekem itt is

2017. márc. 9. 08:48
 10/17 A kérdező kommentje:

"hahó Liwing?

Miért nincs válasz?"


Ez nekem is fura, hogy nem akarnak direktben válaszolni, pedig csak kíváncsi voltam

2017. márc. 9. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!