Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk! A teológiátok...

Kedves Tanúk! A teológiátok szerint ki volt az Úr az Ószövetségben, aki pl. az 1 Mózesben Ábrahámmal beszélgetett?

Figyelt kérdés
Természetesen az Úr angyala szólt az Úr nevében, de ki volt az Úr, akinek a nevében szólt Ábrahámhoz? Jézus, vagy az Atya, vagy más?
2017. márc. 8. 10:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

""Istennél nincs változás vagy változásnak árnyéka...""


Tudod mit? Egyszer elmagyarázom:

Istennél ott a kék, a zöld, a piros és a fehér szín. Ezek a színek mindent elárulnak Istenről és a világról.

Isten bemutatja a kéket.

Majd egy idő után a zöldet

Majd a pirosat

És a végén a fehéret

Szerinted Isten változott, szerintem nem.

Viszlát! Innentől - és ezért ne haragudj - de ignorállak a GYAK-on. Ne etesd a trollt jeligére:)

2017. márc. 9. 09:01
 12/17 Pietrosol ***** válasza:

Nem vagyok ateista. Vagy az számít ateistának, aki hamisnak találja a rasszista istenábrázolást?


Ne írj butaságokat a kérdésbe, aztán nem kapsz kritikát.


A szinezős kajlaságoddal annyi a probléma, hogy az ószövetségi Isten-ember viszony tökéletesen más, mint amit Jézus Krisztus tanít. Tehát ahhoz képest változás, de nyilván a változás szó értelmezése gondot okoz.


Nem kaptál Te a Szentlélektől semmit, csak benyaltad, hogy Isten rasszista.

2017. márc. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"A szinezős kajlaságoddal annyi a probléma, hogy az ószövetségi Isten-ember viszony tökéletesen más, mint amit Jézus Krisztus tanít. Tehát ahhoz képest változás, de nyilván a változás szó értelmezése gondot okoz. "


Nem értelek. Már asszem Neked is leírtam többször, hogy mit gondolok. Isten ember viszonya látszólag változott, de gyakorlatilag nem. Pál írja, hogy a törvény a bűnök okáért adatott, hogy:

1. Az ember Isten ítélete alá essék (törvény nélkül ez lehetetlen)

2. Bemutassa az embernek, hogy a bűn hatalma alatt áll ("kívánságról sem tudtam, hogy rossz, ha a törvény nem mondaná: ne kívánd"-Pál, Római levél)

3. Megmutassa ez embernek, hogy van kiút, és hogy Istenre van szüksége ehhez ("eképpen a törvény Krisztusra vezérlő mester"-Pál: Galata)

4. Az Isten igaz, az ember pedig hamis és Istenre van szüksége a megigazuláshoz és a megszentelődéshez


Láthatod, Isten nem változott, de a szövetségek igen


Jézus Krisztus megvilágította a teljes isteni tervet és kinyilatkoztatta a 3. és 4. pontot, és ezzel új szövetséget kötött az emberekkel, és véget vetett a törvény-szövetségének. A törvény megtartása ugyanis nem igazít meg és nem üdvözít. De Isten megigazít és üdvözít.

Róma 10,4 Mert a törvény vége Krisztus minden hívőnek igazságára. Ámen!

Kérdésem: ha az ember nem ismeri fel, hogy bűnös, és nem ismeri fel, hogy szabadítóra van szüksége, akkor miért menne Jézushoz?

Kicsit sem találod logikusnak, amit írok? Komolyan kérdezem!


"Nem vagyok ateista. Vagy az számít ateistának, aki hamisnak találja a rasszista istenábrázolást?" Bizony hamis, ugyanis Isten nem rasszista. Te miben hiszel? Milyen Isten-képet állítottál össze a magad bölcsességében? Gondolom bármi jöhet, csak ne a Biblia

2017. márc. 9. 14:24
 14/17 Pietrosol ***** válasza:

Figyi! Mellébeszélő világbajnok vagy!


Az Ótestamentumban egy olyan Istent mutatnak be, aki a zsidókat a többi nép fölé kívánja emelni. Ezt ma úgy hívjuk, hogy rasszizmus. Az Újtestamentumban pedig, mint a világ világossága mutatkozik be. Ha Te nem érzékeled a különbséget és a változást, akkor gondolom, számodra a mindent neked egoizmus és a másokért élés közé is egyenlőséget tudsz tenni valamilyen filozófiával.


A bibliával kapcsolatban nem értem a kérdésed. Az Ótestamentumi rasszisten egy törzsi istenkép. Egyébként Te istenben hiszel vagy a bibliában? Vagy azt gondolod, hogy istenben hinni azt jelenti, hogy a bibliát elhiszed? Végül is az istenhited a papírba és írásjelekbe vetett hit?

2017. márc. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"Figyi! Mellébeszélő világbajnok vagy! " Mi értelme van az ilyen kitöréseidnek? Vagy csak csinálod a műsort a közönségnek? Vagy mi?


Mindenáron kikerülöd a kérdéseim, ez nem értelmes beszélgetés...

Én válaszolok:


Bibliában vagy Istenben hiszek? A Biblia Isten kijelentése, de nem hiszem, hogy értenéd, hogy mit akarok mondani ezzel. "Végül is az istenhited a papírba és írásjelekbe vetett hit?" Ez nem ezt jelenti, csak Te szeretnéd. De akkor maradj meg a rasszista Isten értelmezésednél


"Az Ótestamentumban egy olyan Istent mutatnak be, aki a zsidókat a többi nép fölé kívánja emelni. Ezt ma úgy hívjuk, hogy rasszizmus."

Nem. Te hívod így, és ezen az alapon vizsgálsz és érvelsz bármiről. Amúgy nem kiemelte, csak kiválasztotta. Mindenki, aki gyűlölte a bűnt Isten áldását kapta. Zsidóknak is ezt mondta: "Elétekbe tettem az átkot és az áldást". Ha nem bűnözik áldott lesz, ha bűnözik átkozott. ez marha nagy rasszizmus. Mindenkivel így bánt akkor az Isten. Marha nagy rasszizmus. Előtte szolgák voltak Egyiptomban, marha nagy rasszizmus. 40 évig vándoroltak a pusztában és azok közül senki nem ment be az ígéret földjére. Marha nagy rasszizmus. Babiloni fogság, marha nagy rasszizmus. Jézusban a pogányok örökölték az ígéreteket, a zsidókat elvetette, marha nagy rasszizmus

2017. márc. 9. 16:38
 16/17 A kérdező kommentje:

"Figyi! Mellébeszélő világbajnok vagy! "

Ezt akkor úgy veszem, hogy logikusnak találod

2017. márc. 9. 16:39
 17/17 How Arrow ***** válasza:

Kedves kérdező


Hagyad, sokan nem értik az Ó-szövetséget és prédikálnak belőlle.

2017. márc. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!