Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a paráználkodás bűn akkor...

Ha a paráználkodás bűn akkor mi lesz a mostani fiatalokkal?

Figyelt kérdés

A Biblia szerint a Gyehenna tüzére kerülnek.

A mostani fiatalok nagyrésze már 16 éves korától szexel, tehát házasság előtt és nem valószínű hogy az első lesz majd a házastársuk.

Tehát ez most így nagyon illúzióromboló, hogy most már ha rendesen is élek (meg ezen kívül amúgy is rendes életet éltem) akkor is a Pokolra jutok.

Megmondom őszintén én nem is érzem ezt annyira bűnnek, mint meglopni, megölni valakit.

Ezt inkább egy természetes fejlődésnek tartom, már onnanstól lenne bűn ha megcsalás, vagy egy bizonyos kor után is az alkalmi kapcsolatokat keresi az ember.

Én nekem ez nagyon fura lenne, hogy mondjuk 25 vagy 30 éves koromig semmi, utána meg igen, de akkor is egyvalakivel akkor biztos utána vágyakoznék mással is kipróbálni.


Mondok egy példát voltam olyan lánnyal aki az úgynevezett "műnő" még akkoriban bejött nagyon az ilyesmi, most meg már nem igazából semmi extra, már így egyre jobban megvan a saját ízlésem és tudom hogy milyen lányra vágyom.

Meg hát a másik dolog hogy ha tapasztalatlan a férfi akkor egy igazán vonzó nő, nem jön össze vele, mert látja rajta. És akkor ebből következik a magány, depresszió, alkoholizmus, drogok és egy lecsúszott ember.

Szóval én úgy érzem, hogy néhány alkalmi vagy nem is feltétlen alkalmi (hanem olyan kapcsolat amiből nem lesz házasság) nem bűn, nem érzem hogy Pokolra kellene hogy jussak.


24 F



2017. márc. 24. 15:48
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
4%
Ha valami misztikus igazságszolgáltatásra gondolsz, akkor: Ugyanaz mint a szüleikkel...:D
2017. márc. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
21%
A paráználkodás nem egyenlő a házasságon kívüli szexszel.
2017. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 Alex Fly ***** válasza:
76%

Az, hogy ki mit tart bűnnek, a lőtéri kutyát nem érdekli. Az számít, amit Isten kijelentett. Ha ő azt mondja, hogy bűn, akkor az az is marad, bárki bármivel próbálja kimagyarázni.

És igen: ha valaki Isten helytee a bűnt választja, akkor az örökkévalóságot is Isten helyett a bűnnel fogja eltölteni.

De amíg él, addig lehetősége van megbánni a bűnét. Jézus azért halt meg a kereszten, hogy senkinek ne kelljen elkárhoznia -persze ha valakinek ez a célja, akkor ezt is tiszteletben fogja tartani...

2017. márc. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
16%

"A Biblia szerint a Gyehenna tüzére kerülnek.

A mostani fiatalok nagyrésze már 16 éves korától szexel, tehát házasság előtt és nem valószínű hogy az első lesz majd a házastársuk."


Ha megtérnek, nem mennek ítéletre

2017. márc. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
60%

"És igen: ha valaki Isten helytee a bűnt választja, akkor az örökkévalóságot is Isten helyett a bűnnel fogja eltölteni. "


Remek, akkor halálod után egy örökkévalóságig paráználkodhatsz majd, kedves kérdező :D

2017. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
68%

Te is csak megerősítést akarsz kérdező, hogy az amit teszel nem bűn, és vannak kiskapuk. De nincsenek kis kapuk ebben a dologban, és ha ezer ember is ért veled egyet, és ezer ember erősítését kapod meg, hogy ez nem baj, akkor is baj Isten szemében. Nem számít, hogy hány ember ért veled egyet, hány kifogást, és magyarázatot találsz arra, hogy ezt miért lehet csinálni, attól még nem lehet, és a bűn az bűn marad. A mai new ages mozgalmak is pontosan az efféle gondolat menetre épülnek amit te is képviselsz. Homosexulis gyülekezetek, mindenféle eltorzult, és degradációt képviselő egyházak, és paráználkodást, pénz imádatot képviselő egyházak burjánzanak, mint gaz a fűben. Jól látható, hogy ez a fene nagy vallás szabadság az erkölcsiség teljes pusztulását vonja maga után, és lassan oda jutunk, hogy a Biblia egy sex és korrupció könyveként lesz értelmezve, ami által mindenki sexelhet össze vissza, lophat, csalhat, hazudhat, és ezt mindet Isten nevében végrehajtva.


Nagyon nem érdekel ha lepontoz a sok liberális, és szabadelvű keresztény, de bármennyire is próbáljátok a bűn cselekvését megmagyarázni, és hiába is erősítitek meg egymást abban, hogy vannak engedmények, és kiskapuk, nincsenek, és a bűn zsoldja a halál lesz.

2017. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
Jaja, a jók meg az örökkévalóságig fognak élni.
2017. márc. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
Isten megbocsátó, a paráználkodást is megbocsátja, ha megtérnek, és bocsánatot kérnek. A nem keresztények sorsáról is ő dönt, őket másként ítéli meg.
2017. márc. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az előttem írókhoz nem kell sokat írni,mert a lényeget leírták bűn,és kegyelem tekintetében.


Én,egy racionális magyarázatot írok:


Tanulsz szexelni,hogy az "igazival",egy igazán szexben műveltként boldogulhass....Ez működik?


Találsz egy pillangót,aki a szomszéd kutyájáét kivéve minden szerszámot kipróbált.Igen művelt.Olyan az ágyban,mint az álom.Életedben ilyet még nem éltél meg.Tudja a dolgát.Nyilván,nem akarsz annyi szarvat növeszteni,mint amennyi hajad van,és ezért a csajt jobb elfelejteni.

Végre találsz egy lányt,aki álmaid felesége.Minden adottsága meg van ahhoz,hogy boldog házassába élj vele.Egy bökkenő van csak:A szexben nem művelt,mert te vagy az egyetlen partnere életében.Minden OK,csak a szex nem,s ezért,amikor vele vagy,lelki szemeid előtt a kis pillangó lebeg....Feleséged ezt nem veszi észre?...Nem hülyét vettél el!

Házasságotok boldogtalan lesz,mert egy dologban,ami meghatározó,nincs köztetek harmónia.


Mikor találkozol,ezzel a pillangóval?

Mikor teszi tönkre a jövődet,mint egy démon?


Ha még nem találkoztál vele,örülj!

Igazi életed párjával megtaníthatjátok egymást,hogyan tehetitek egymást boldoggá testi,és szellemi értelemben is,hisz csak mindkettőn keresztül boldogulhatsz!


Ne keress pillangókat!...Keresd életed párját,ha boldogulni akarsz!

2017. márc. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:

Még egy gondolat,az előzőhöz:


Ha végre,-sok egymásra figyeléssel,türelemmel,nyílt kommunikációval,azonnali reakcióval-igazán boldoggá tudtátok egymást tenni feleségeddel,az olyan frenetikus élményt szerez,ami összeolvaszt vele,s az alapot ad csodás gyermekeid felneveléséhez.

2017. márc. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!