Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a paráználkodás bűn akkor...

Ha a paráználkodás bűn akkor mi lesz a mostani fiatalokkal?

Figyelt kérdés

A Biblia szerint a Gyehenna tüzére kerülnek.

A mostani fiatalok nagyrésze már 16 éves korától szexel, tehát házasság előtt és nem valószínű hogy az első lesz majd a házastársuk.

Tehát ez most így nagyon illúzióromboló, hogy most már ha rendesen is élek (meg ezen kívül amúgy is rendes életet éltem) akkor is a Pokolra jutok.

Megmondom őszintén én nem is érzem ezt annyira bűnnek, mint meglopni, megölni valakit.

Ezt inkább egy természetes fejlődésnek tartom, már onnanstól lenne bűn ha megcsalás, vagy egy bizonyos kor után is az alkalmi kapcsolatokat keresi az ember.

Én nekem ez nagyon fura lenne, hogy mondjuk 25 vagy 30 éves koromig semmi, utána meg igen, de akkor is egyvalakivel akkor biztos utána vágyakoznék mással is kipróbálni.


Mondok egy példát voltam olyan lánnyal aki az úgynevezett "műnő" még akkoriban bejött nagyon az ilyesmi, most meg már nem igazából semmi extra, már így egyre jobban megvan a saját ízlésem és tudom hogy milyen lányra vágyom.

Meg hát a másik dolog hogy ha tapasztalatlan a férfi akkor egy igazán vonzó nő, nem jön össze vele, mert látja rajta. És akkor ebből következik a magány, depresszió, alkoholizmus, drogok és egy lecsúszott ember.

Szóval én úgy érzem, hogy néhány alkalmi vagy nem is feltétlen alkalmi (hanem olyan kapcsolat amiből nem lesz házasság) nem bűn, nem érzem hogy Pokolra kellene hogy jussak.


24 F



2017. márc. 24. 15:48
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Alex Fly biztosan jószándékú, de valószínűleg Jehova tanúja (vagy valami hasonló), ott vannak ilyen tévtanítások. Amit írt, egy sor igével lehetne cáfolni a Bibliából, de most nem akarom ezzel húzni az időt.


Sajnos ezen az oldalon több Jehova tanúja is működik, és válaszolnak a keresztények kérdéseire... De a keresztényeknek nem árt tudni, hogy a Jehova tanúi irányzat nem kereszténység. Ellentétben a katolikus/református/evangélikus/baptista/metodista/szabadkereszrény/adventista/nazarénus/pünkösdi egyházakkal, amelyek mind keresztény egyházak, még ha bizonyos nézetkülönbségek vannak is köztük. Ezzel szemben a Jehova tanúja irányzat bibliai neve: eretnekség. Ami a Biblia szerint természetesen nem azt jelenti, hogy "máglyára", hanem azt, hogy nagy hibák vannak már némely alaptanításaikban is, és a keresztényeknek legjobb kerülni ezeket ill. őket.


A prostituáltas kérdésedre azonban sajnos így nem tudok válaszolni. Ehhez imádkoznom kell, de lehet, hogy utána sem fogok tudni választ adni.

2017. márc. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 János Gilján ***** válasza:

Na most, hogy ezt végigolvastam, felmerült bennem egy kérdés.

Jómagam 14 és 26 éves korom között több, mint 30(!) lánnyal kerültem szexuális kapcsolatba, ebből 11 lány szűz volt. 26 évesen megtaláltam a feleségemet, akivel közel 11 éve élek boldogan egy valóban virágzó és szeretetteljes kapcsolatban. A fiacskánk most másfél éves. Vajon el kell égnem a Gyehenna tüzén a fiatalkoromban elkövetett bűneim miatt, vagy az utolsó 11 évem kiköszörülte már a csorbát? :)

2017. márc. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
32: Bocsánatot kértél Istentől?
2017. márc. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 János Gilján ***** válasza:

Nem, mert nem érzem bűnnek, amit tettem. Úgy gondolom, hogy a múltam szükséges tapasztalat volt ahhoz, hogy oda juthassak ahol most vagyok...

Annyit viszont tettem, hogy utólag bocsánatot kértem azoktól a lányoktól, akikkel érzésem szerint nem voltam korrekt.

2017. márc. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 Alex Fly ***** válasza:
59%

@János Gilján: ha az számitana, hogy az ember mit érez bűnnek, akkor tele lenne a világ szent, tiszta emberekkel. Azért van a Törvény, hogy tudd, mi a bűn és ne az érzéseidre hagyatkozz.

Nem az a kérdés, te mit érzel bűnnek, hanem hogy Isten szemében mi az.

2017. márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

Kedves János Gilján!


A világ törvényei szerint a 30 trófeádért nem vagy bűnös,de Isten előtt beszennyezted magad,és partnereidet is.

Krisztus bűneink eltörléséért áldozta életét,de kegyelmét rád sem fogja erőszakolni,ha te azt nem igényled!

2017. márc. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

Valamelyik Hozzászóló írta, hogy a "homoszexualitás bűn". Ez eléggé zavaros és értelmetlen így.

Mi az, hogy homoszexualitás? Ez egy fogalom, egy cselekedet vagy mi? Homoszexuális EMBEREK vannak, vagyis olyan emberek, akik kizárólag a saját neműk felé éreznek vonzalmat (vonzalom alatt nemcsak a szexuális vonzalmat értjük, hanem az érzékiséget, szenvedélyt, valamint azt a vágyat, hogy életreszóló párt találjon magának, aki mellett egy életen át elköteleződik szeretetben, hűségben). Tehát egy homo is ugyanazokra a dolgokra vágyik, mint egy heteró, csak ő ezt kizárólag a saját neme iránt tudja érezni. Pl. ahogy valaki írta, hogy a buszon ha meglát egy szép nőt, felgerjednek benne a vágyak, ugyanígy egy meleg fiú is, ha meglát a buszon egy neki tetsző fiút, benne is felgerjednek a vágyak, s ő is megbámulja (ez a tény, hogy megtetszik neki a látott fiú, arról ugye nem tehet, de arról, ha már meg is bámulja, arról már igen)


Tehát ez a kijelentés, hogy a "homoszexualitás bűn", nem állja meg a helyét, mert ha én szeretem a pacalt de utálom a májat, ez a tény önmagában nem lehet bűn. :)


Nem beszélve arról, hogy a legtöbb felekezet azt mondja a hivatalos tanításban, hogy az a tény hogy valaki meleg, az önmagában nem elítélendő, csak az a bűn, ha valaki ezt "kiéli", magyarul, ha egy meleg (vagy leszbikus) teljes önmegtartóztatásban él, azzal semmi gond nincs.


Bár én azt gondolom, ha egy homoszexuális talál magának egy társat, akivel együtt marad monogám kapcsolatban, s ugyanazokat az erényeket gyakorolják mint egy házasságban (önátadás, szeretet, hűség, áldozatvállalás stb.), az nem lehet bűn. Ha valaki minden héten mással szexel, az természetesen ugyanúgy bűn, mintha mondjuk egy heteró pasi minden héten más csajjal fekszik le.


Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy az 1-2 ezer oldalas Bibliában mindössze 6 vagy 7 rövidke utalás van, amely valamilyen formában érinti a homoszexualitást. Ha ez akkora bűn lenne, akkor nyilván többet írtak volna róla, nem beszélve a legfontosabb dologról: Jézus semmit sem mondott erről a témáról. Bizonyára ő is szólt volna róla, ha akkora bűn lenne. Az Ő tanítása a mérvadó.

2017. márc. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 János Gilján ***** válasza:
35 és 36: Köszönöm a válaszokat! Akkor felkészülök az elkárhozásra, viszont amíg élek boldog életet fogok teremteni önmagam és a családom számára. Hiteles férfi és apakép leszek mind a fiam, mind a feleségem szemében, aztán vállalom a büntit, ha eljön az ideje...
2017. márc. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Én írtam a homoszexualitást.


Valóban igazad van: csak a kiélt homoszexualitás bűn. Ebben helyes a pontosításod.

(Mint ahogy általános igei elv, hogy a (negatív jellegű) vágy vagy kísértés még nem bűn, csak a kiélésükkel jön létre bűn.)

Ezen az oldalon késztetést érzek tömören fogalmazni, és kevésbé mindent részletesen körülírni.


1-2 további gondolatodban viszont már nem adok Neked igazat:


A monogám (kiélt:)) homoszexuális párkapcsolat is bűn. Az, ha 6-7 helyen ír valamiről Biblia, már elég számottevő. A Biblia meglehetősen tömören fogalmaz. Az sem állja meg a helyét hitelméletileg, hogy ha Jézus Krisztus valamiről nem beszélt (de máshol bent van a Bibliában), az nem számít. Mondok egy példát: az okkultizmus például egyike a legelterjedtebb és legjelentősebb bűnöknek, mégis Jézus Krisztus soha nem tanított róla.

2017. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 Alex Fly ***** válasza:

@37: Amikor anno elkezdődtek a melegjogi mozgalmak és azért küzdöttek, hogy a homoszexualitást ne betegségként és bűncselekményként kezeljék, sűrűn hivatkoztak Kinsey híres, a szexológiában alapvető tanulmányára. Aztán amikor ezt elérték és a társadalom megváltoztatása lett a cél, ezt valahogy elfelejtették, sőt gondosan kerülik még a megemlítését is.

Ugyanis Kinsey a ma elfogadtatni kívánt -és általad is propagált- hiedelemmel szemben azt mutatta ki, hogy nincsenek homoszexuális emberek.

Emberek vannak, akik időnként szexuális kapcsolatba lépnek egymással, ezek az egyéntől, körülményektől, stb. függően lehetnek homo- vagy heteroszexuális aktusok. Éppen ezért nem lehet eszerint differenciálni az embereket. A Biblia sem tesz különbséget, mindenkire egyformán vonatkozik, hogy Isten a szexualitás keretéül a házasságotöjelölte ki, ami azon kívül esik, az bűn. Teljesen mindegy a résztvevők neme. Ha a házastárson kívül bárkivel nemi kapcsolatban van valaki, az paráznaság/házasságtörés; függetlenül attól, hogy homo- vagy heteroszexuális aktusról van szó.

2017. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!